Zmena profilu pri VDSL Nitra

Otázka

• 0

Ahojte. Z ničoho nič mi dnes zmenili profil na Vdsl 40/4. Od kedy sa zvyšovali naposledy rýchlosti som mal profil na Download cca 42000. Od dnes to zmenili na viď foto. Bez môjho vedomia. To má čo ako znamenať?? Snáď nebudem platiť plnú cenu za toto. Internet šiel vzdy bez problémov. telekom VDSL.jpg

Screenshot_20210306-113546_Chrome.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Par minut na Telekom chate a profil je znova taky ako ma byt..

123.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem co v tom Telekome vyvadzaju, ale uz ma **piip**!!!

123456.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A zasa zmena.. Sa tam niekto nudi alebo co???

Snímka.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Noo takto. Telekom nemusi robit vobec nic. Router sa moze kludne sam od seba odpojit a pripojit s nizsim profilom pokial linka nie je stabilna a sudiac podla toho sumoveho rozpätia dole (5.8dB) by som vobec nebol prekapeny.

Pozeram na toto:

41000 a 6.1dB

34800 a 5.8dB - pri nizsom profile si mal mat vyssie rozpätie, nie naopak, tak ako v druhom obrazku kde mas 35600 a 9.6dB.. to znaci len jedno, stabilne to nemas a nezda sa mi ze ti internet isiel na 100% bez problemov. Druha moznost je ta, ze sa zmenili vonkajsie podmienky na alebo blizko tvojej linky.

Profily su viariabilne pokial nemas dostatocnu rezervu v sumovom rozpäti. T.j. kludne 10x vypnes a zapnes router tak 10x mas iny profil. Ked je vysoka rezerva tak sa samozrejme natiahne vzdy ten najvyssi profil, ktory ti Telekom nastavil.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No niečo s tou linkou v poriadku nebude. Rok a pol od zvyšovania rýchlosti to šlo bez problémov. Router sa nerestartoval sam od seba.  

A tie hodnoty čo sú tam teraz sú tiež dosť divne. Ta linka by malabyť práve teraz nestabilná. 

Screenshot_20210307-105432_Chrome.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No u nas bol podobny profil a nakoniec technik zistil,ze daky z jeho kolegov ma prepojil na dodrbkanu linku.Tak ma prepojil znova na tu moju povodnu a bolo po probleme.V telekome mi uz chceli znizit z L na M lebo ze linka je slaba.No a **piip**.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam skor pocit, ze pripojili niekoho noveho v okoli. Teraz vecer je maximum linky niekde okolo 45 - 46Mbps. Ale cez den, hlavne doobeda a chvilu aj poobede je to otras.. Linka pada, klesne aj ku 32Mbps a aj vtedy je sumove rozpätie cca. 4,5dB.  No otras. Ked to pojde takto dalej, v Decembri urcite nepredlzim zmluvu, ak to vobec dovtedy vydrzim. Internet potrebujem kvoli praci, hlavne cez den. Co z toho ze v noci to ide dobre.  Na nižší program ist nechcem, kvoli uploadu. Keby radsej tu Optiku riesili, alebo tie MSANy.. Ale mozem snivat v rodinnom dome. Nebude ani jedno, ani druhe.

Nieco tam museli pokafrat, lebo rok a pol to slo v pohode, sumove rozpätie sa stabilne drzalo okolo 5,9 - 6,5dB. A rychlost som dosahoval 38 -39Mbps . Teraz mam problem dosiahnut vela krat aj 25Mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale takto sa vážne nedá pracovať. Zo strany Telekomu žiadna odozva, nič....Internet dnes viac nejde ako ide....

Screenshot_20210311-110521_Chrome.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne po mesiaci, presne na den, to prestalo blbnut. Predpokladam ze niekoho na skusku v okoli pripojili a ten si to rozmyslel. Neviem. Ale je to zahadne, ze presne na den. Teraz sa to drzi takto uz cca. od 6.4.2021 a kolise to  + - 1000kbps. Klop klop, len nech to tak vydrzi.

linka.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Co som si vsimol tak Telekom ma velmi nizky SNR margin na Downloade,vela ludi ma SNR okolo 6 pri  Down.Zeby vela ludi na Dslame a stare kable?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Staré káble určite. Je to časť Staré mesto.. Dslam tu ani nemáme. Káble idú priamo z ústredne co je neďaleko za hlavnou Poštou v Nitre.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No za tie ceny ktore Telekomu platime by uz davno mali byt vymenene stare kable aj na Metalike.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od branuloo
      Dobrý deň
      Ako požiadať TELEKOM o aktualizáciu mapy pokrytia pre službu VDSL? Uzatvoril som zmluvu o pripojení s Orange na 50/5 VDSL. Telekom mal v mape pokrytia 40/4Mbit.
      Keď prišiel technik zriaďovať prípojku,  zistil, že ma nevedia napojiť na jestvujúce vedenie.
      Tak sa vybavil nový stĺp a prípojka má cca 100m.
      Technik TELEKOM-u tvrdí, že by to malo ísť 100/10Mbit na tejto prípojke. 
      Orange nevie navýšiť program kým TELEKOM neaktualizuje mapu pokrytia pre dané miesto.
      TELEKOM nevie aktaulizovať údaje kým nedostane kód adresáta z faktúry /samozrejme Telekom, nie Orange/, GPS súradnice a tel. číslo prípojky im nič nehovorí...
      Vopred ďakujem za radu.
    • Od beata666
      Dobrý deň chcem sa opýtať či je dostupná služba VDSL v obci Likavka. Pretože keď dám mapu pokrytia tak to vidím že je dostupné a nič mi neponúkali a chcem to zmeniť . Dakujem
    • Od beata666
      Dobrý deň. Chcem sa opýtať či je dostupná VDSL lebo keď dám mapu pokrytia tak mi tam ukáže a aktuálne používame ADSL a chcel by som to zmeniť. Ďakujem 
    • Od Stanislav183
      Planuje Telekom na rok 2021 vylepsovat VDSL siet alebo bude sa viac zameriavat na rozsirovanie Optickeho pripojenia?Dakujem.
    • Od Stanislav183
      Dobry den,chcem sa spytat ci planuje Telekom na Slovensku SuperVectoring na VDSL sieti.Dakujem.