Otázka

 • 0

Dobrý deň
chcem sa spýtať ako mám postupovať ak v našej obci (Lukáčovce pri Nitre) je plánovaná výstavba optickej siete a zároveň plánujeme stavať rodinný dom na záhrade, no s výstavbou siete sa ešte nezačalo a chcem do budúceho rodinného domu zaviesť optický kábel a žiadosti o pripojenie na novú sieť dostávali len trvalo obývané rodinné domy a nie záhrady. Musím počkať kým sa vybuduje optická sieť a potom požiadať o pripojenie? Ak to  bude možné z kapacitných dôvodov. Alebo si zriadiť na svoje náklady pripojovaciu skrinku pred pozemok počas výstavby siete a pod. ? Ďakujem za odpoveď 
S pozdravom 

Parák

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

 • 0

Pekný deň prajem ak daná parcela sa rozdelý na dva pozemky tak vám pripočitaju dva pripojenia, ak budete zavádzat Chráničku kopos od elektromerového rozvádzača od plota do buducej platne/základu domu kde bude rozvádzač s ističmi alebo kde bude technická miestnost tak popri tom vo výkope s elektrinou do domu potiahnite ešte HDPE vodovodnu ruru priemer 32mm a na konce dajte zátky potom po dokončení domu vám technici zavleču telefonny kábel VDSL,alebo optiku Gpon...

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od optikamno
   Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy je v pláne už dať optický internet do dediny Michal na Ostrove v Trnavskom kraji. Nerozumiem že všetky okolité dediny majú optický internet ale tu stále nie je. Dokonca malá dedina Mierovo má optiku ale tu stále nič. Bol by som rád milý Telekom keby ste vedeli odpovedať.
  • Od DusanJarjabek
   Dobry den,
   prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?
    
   Ďakujem!
  • Od bercik
   Neviete kedy sa začne realizovať optická sieť na ul. Grobská Bernolákovo?
  • Od BeresikErii
   Dobry den, chcem sa spytat ci je mozne si natiahnut opticky kabel, kedze na mojej lokalite nieje dostupny opticky internet ale nad mojim domom kusok prechadza opticky kabel?
  • Od marekburiak
   Dobrý deň,
   chcem sa informovať ohľadom realizácie optického internetu v Ľuboticiach na ulici Jarková. Podľa   https://telekom.sk/docs/updates/ins/Zoznam_planovanych_lokalit.xlsx   je realizácia naplánovaná na 30.9.2022, ale v blízkej dobe sa na ulici plánuje realizácia verejného osvetlenia, takže sa bude robiť výkop pre uloženie elektrických káblov. Bolo by možné uložiť optický kábel/rúrku v rovnakom čase do ryhy pre elektrické káble? 
   Ulica nebude mať chodník, iba asfaltovú cestu pre autá, tak by bolo lepšie, aby sa toho 30.9 asfalt nemusel rezať a ryha vykopávať znova. Ďakujem.
  • Od tiliazp
   Dobrý deň, plánujete po vzore Orange a VSD(vychodoslovenska distribučná) ťahať optiku v regióne horných kysúc v spolupráci so stredoslovenskou distribučnou(SSD)? Pripojenie je tu katastrofálne pritom na pomerne malom území žije takmer 15000 obyvateľov.  Dopyt by tu jednoznačne bol.
    
   ďakujem vopred