INS_FTTH_Košice - Juh

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý deň, koncom roku 2019 sme podpísali súhlas k umiestneniu a zhotoveniu súčasti verejnej elektronickej komunikačnej siete. Práce prebehli a každý dom má zriadenú "oranžovú trubičku pred vchodom/na pozemku". Na mape pokrytia a zozname plánovaných lokalít FTTH nie sú dostupné žiadne informácie ohľadom dostupnosti optického pripojenia. 

Rád by som sa informoval aká je situácia a kedy bude možné pripojiť sa na optiku. Adresa: Riznerova 8, Košice

Vopred ďakujem za odpoveď.

Editoval/-a Vh1551

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

Košice, Topoľová: Výstavba stále nie je potvrdená, dôvod neviem.

Riznerova 8: pripojenie nebude možné, hoci nejaké domy na optiku pripojené sú. Rozšírenie optiky na celú ulicu nie je v pláne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj,

som z Topoľovej a dodnes som čakal čo Vám odpovedia. Mne tu pred časom napísali, že Telekom neplánuje realizovať stavbu INS FTTH KE Košice - Juh Rázusova, kde je odsúhlasená optika pre 23 ulíc. Hoci stavbu majú povolenú, neplánujú realizáciu, vraj to je interná záležitosť prečo to nerobia. Tomu som absolútne nechápal, no teraz sa ponúka jedno vysvetlenie.

Ste si istý, že stavbu na Riznerovej realizuje niekto v mene Telekomu? Ja so skôr myslím, že je to stavba VSD. Tam, kde dajú vzdušné vedenia do zeme pridajú k nim aj optiku. VSD ponúka využívanie tejto optiky komukoľvek z providerov, kto ma záujem. V zozname na ich stránke je ich13, ale Telekom tam nie je.

Ja som dopadol oveľa horšie , lebo u nás na Topoľovej nerobí optiku ani VSD, ani Telekom. :(:(:(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, koncom roku 2019 sme podpísali súhlas k umiestneniu a zhotoveniu súčasti verejnej elektronickej komunikačnej siete. Práce prebehli a každý dom má zriadenú "oranžovú trubičku pred vchodom/na pozemku". Na mape pokrytia a zozname plánovaných lokalít FTTH nie sú dostupné žiadne informácie ohľadom dostupnosti optického pripojenia. 

Rád by som sa informoval aká je situácia a kedy bude možné pripojiť sa na optiku. Adresa: Riznerova 8, Košice

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

Riznerovu ulicu som len nedávno preveroval s projektantmi, a tam sa optika od Telekomu neplánuje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj,

som z Topoľovej a dodnes som čakal čo Vám odpovedia. Mne tu pred časom napísali, že Telekom neplánuje realizovať stavbu INS FTTH KE Košice - Juh Rázusova, kde je odsúhlasená optika pre 23 ulíc. Hoci stavbu majú povolenú, neplánujú realizáciu, vraj to je interná záležitosť prečo to nerobia. Tomu som absolútne nechápal, no teraz sa ponúka jedno vysvetlenie.

Ste si istý, že stavbu na Riznerovej realizuje niekto v mene Telekomu? Ja so skôr myslím, že je to stavba VSD. Tam, kde dajú vzdušné vedenia do zeme pridajú k nim aj optiku. VSD ponúka využívanie tejto optiky komukoľvek z providerov, kto ma záujem. V zozname na ich stránke je ich13, ale Telekom tam nie je.

Ja som dopadol oveľa horšie , lebo u nás na Topoľovej nerobí optiku ani VSD, ani Telekom. :(:(:(

Dobrý deň aj Vám, moja odpoveď v septembri nebola práve najpresnejšia. Nemal som na mysli, že Telekom nemá záujem optiku vybudovať hoci má povolenie, ale bol v tom iný problém, pretože výstavba v tom čase nebola potvrdená. Ak by sa optika neplánovala vôbec, projektanti by mi to uviedli. Ja zas nemôžem skonštatovať, že výstavba prebehne, ak to nemám explicitne potvrdené. Chápem, že by ste radi využívali optiku, preto to preverím znovu, či sa v tejto veci niečo nezmenilo. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj,

Zdravím, práce realizovala firma zastupujúca Telekom, mám fotokópiu súhlasu, 1.strana realizátor, 2.strana Slovak Telekom. Je pravda, že v rovnakom čase sa robila aj obnova verejných elektrických rozvodov a to ak sa nemýlim zabezpečovalo VSD.

Dobrý deň,

Riznerovu ulicu som len nedávno preveroval s projektantmi, a tam sa optika od Telekomu neplánuje.

Dobrý deň, Vaše stanovisko beriem na vedomie, len by som som doplnil otázku. Podľa mapy pokrytia už na ulici 2-3 domy majú dostupný "950 Mbit", zhodou okolností ide o novostavbu, ktorá rástla v rovnakom čase ako prebiehali výkopové prace na ulici. Na pozemku, ktorého som spoluvlastníkom je vyvedená oranžová trubička, ktorá je predpokladám prípravou na optické pripojenie. Mám teda brať Vašu odpoveď, že sa optika neplánuje ako finálnu?

Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň, Vaše stanovisko beriem na vedomie, len by som som doplnil otázku. Podľa mapy pokrytia už na ulici 2-3 domy majú dostupný "950 Mbit", zhodou okolností ide o novostavbu, ktorá rástla v rovnakom čase ako prebiehali výkopové prace na ulici. Na pozemku, ktorého som spoluvlastníkom je vyvedená oranžová trubička, ktorá je predpokladám prípravou na optické pripojenie. Mám teda brať Vašu odpoveď, že sa optika neplánuje ako finálnu?

Ďakujem za odpoveď.

Mám nejaké pochybnosti ako to s tou výstavbou naozaj je, preto to dám preveriť ešte raz. 

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, práce realizovala firma zastupujúca Telekom, mám fotokópiu súhlasu, 1.strana realizátor, 2.strana Slovak Telekom. Je pravda, že v rovnakom čase sa robila aj obnova verejných elektrických rozvodov a to ak sa nemýlim zabezpečovalo VSD.

Dobrý deň Vh1551,

môžete mi napísať, ktorá firma zastupujúca Telekom realizovala práce? Prípadne mi pošlite info na Súkromnú správu.

Ďakujem.

Dobrý deň aj Vám, moja odpoveď v septembri nebola práve najpresnejšia. Nemal som na mysli, že Telekom nemá záujem optiku vybudovať hoci má povolenie, ale bol v tom iný problém, pretože výstavba v tom čase nebola potvrdená. Ak by sa optika neplánovala vôbec, projektanti by mi to uviedli. Ja zas nemôžem skonštatovať, že výstavba prebehne, ak to nemám explicitne potvrdené. Chápem, že by ste radi využívali optiku, preto to preverím znovu, či sa v tejto veci niečo nezmenilo. 

Dobrý deň Mirko,

jasné, že by som chcel využívať optiku a dokonca nie len preto, že v tomto čase ako väčšina, pracujeme s manželkou z domu. Ide aj o to, že napr. môj syn musel odísť z rodinného domu do bytového, kvôli optike a teda rýchlosti internetu, veľmi dôležitú pre jeho prácu v IT odbore. Práve pred časom mi poslal info o jeho rýchlosti meranej na optike: 793,8Mb/s na 503,4Mb/s,  9,347ms a ja som mu poslal svoju rýchlosť na VDSL:  23Mb/s na 2,452Mb/s, 67,37ms   :( 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od plzen561202
      Prosím o vyjadrenie, či sa plánuje zriadenie optického pripojenia na Šváboch na ulici Kamencovej. Doposiaľ mám od T-com metalickou linku na internet s routerom na pevnou linku, Magio televíziu a Magio Go. Teraz tu začína s pripojením optiky firma Condornet. Nie je škoda sa dať predstihnúť ?  Nechcem prísť o Vaše služby. Ďakujem za včasnú odpoveď.
    • Od Tobias234
      Dobrý večer chcel by som sa opýtať ako to pokračuje s výstavbou optiky v dedinách hencovce kladzany kučín 
    • Od lmolnar
      Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať, či plánujete zriadiť optický internet na Topoľovej ulici v Dunajskej Strede? Kedď áno, tak asi kedy?
      Ďakujem
      L.Molnár
    • Od frantisek.odelga
      Zdravím, potreboval by som na Vaše stĺpy nahodiť svoje optické vlákno, da sa to? Ak áno aké sú podmienky, resp. Na koho sa mám obrátiť??? Vďaka za info 
    • Od mihokmet92
      Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy bude možná inštalácia optického internetu na adrese A. Svianteka 11, Bardejov? Ďakujem
    • Od jurgova.lenka
      Dobrý deň,
      ešte v novembri som bola z pobočky Telekomu kontaktovaná, že sa podarilo vybaviť pre moju domácnosť pripojenie na optickú sieť internetu a čaká sa na prípravu zmluvy. Keďže sa nič nedialo, v decembri som navštívila pobočku Telekomu, kde je problém, vraj sa stále pripravujú zmluvy, že to stále sledujú a hneď mi budú volať. Musím podotknúť, že kočky na pobočke v Čadci sú fakt milé, ústretové a šikovné. Napriek tomu, že už je apríl 2021, dodnes ma nik nekontaktoval a ani optiku stále nemám. Doma využívame na wifi pripojenie 3ks mobilov, aj Irobot roomba, televízor aj notebook a skutočne aktuálne pripojenie už nestíha, napriek tomu, že si platím nemalé peniaze za internet.
      Týmto žiadam o uvedenie termínu, dokedy budem mať sprístupnenú optickú sieť, nakoľko som bola priamo od Vás kontaktovaná, že zmluvy sa pripravujú.
      S pozdravom
      Mgr. Lenka Jurgová