Prémiový router vs. Prémiový router

Otázka

• 0

Dobrý deň, viete mi prosím Vás vysvetliť prečo je v Biznis Net paušály ako prémiový modem poskytovaný modem, ktorý je pre bežných domácich užívateľov uvedený ako štandardný modem?! Huawei HG8145V5(pracujúci len vo 2,4ghz wifi pásme) nepovažujem ako biznis zákazník za prémiový modem, nakoľko skoro všetci moji známi používajúcich telekom doma majú tento modem ako štandard. Prémiový modem pre domácich užívateľov je modem pracujúci vo wifi pásme 2,4ghz a 5ghz.

Na stránke máte uvedené že pre Biznis Net je prémiový modem zadarmo, taktiež je tam uvedené, že pracuje v dvoch sieťach, čo si ako IT predstavím dualband wifi modem s 2,4 a 5ghz wifi. Po reklamácii, prečo mi bol ako Biznis zákazníkovi poskytnutý štandardný modem (pre domácich užívateľov) ako prémiový modem(pre biznis zákazníkov) , mi bolo povedané že za takýto "prémiový" modem je poplatok +99centov mesačne k paušálu. Rád by som teda vedel ako to je, či Telekom zavádza svojich biznis zákazníkov na webovej stránke, alebo len nevedomosťou pracovníkov Telekom centra došlo k pochybeniu. Ďakujem za odpoveď. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Čiže ani skoro po týždni, mi nikto z telekomu nieje schopný odpovedať na moju otázku?? Hmm,tak to telekom asi nebol dobrá voľba ako firemný internet...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ahoj @matuskunik, ďakujeme za Tvoj podnet. Samozrejme, máš ako biznis zákazník nárok na prémiový router bez poplatku. V tomto prípade išlo o omyl nášho pracovníka. Touto cestou sa ospravedlňujeme.
prajem príjemný deň, 
Lucka 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od dusanlea24
      Dobrý deň, máme zariadenia ONT Echolife HG850a. Z prístroja počuť občas bzučanie /ako keby sa tam niečo točilo/ Je to normálne? 

• Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od danielfecko01
      Dobry den, je mozne pouzit router Sagemcom 5670 aj na inu optiku nez je od telekomu? Vdaka
    • Od digitalnet
      Dobrý deň, na VDSL chcem použiť vlastný router, ale kvôli pevnej linke musím zobrať aj modem od Telekomu. Tu som čítal, že ak má zákazník aj inú službu (pevnú linku) neplatí za nájom routra v režime bridge. Je to pravda? Dik.
    • Od Marcel
      Zdravím,
      už v minulosti som si všimol cenovú diskrimináciu v neprospech Biznis paušálov a dnes ma to nenechalo chladným. Uvádzam sem zámerne jedno zariadenie o ktoré som mal záujem a zámerne cenu pre T Ideál 32 a Biznis Premium 32. Rozdiel v oboch paušáloch nie je. Nerozumiem tejto cenovej politike "trestať" podnikateľov, prípadne sa tváriť, že si to podnikatelia nevšimnú. Pýtam sa prečo sa dejú takéto neférové praktiky? Nabudúce odmietnem Biznis Premium a nechám si T Ideál na IČO. Zámerne to sem píšem, dávajte a overujte si cenu pre Biznis Premium a T Ideál toho istého zariadenia.

• Od matusik484
      Dobrý deň!
      Pokúšam sa port forwardnúť Minecraft server. Server je už nastavený všetko len otvoriť port aby sa mohli napojiť aj ďalší ľudia zvonku.
      No tak otvoril som stŕanku 192.168.1.1, prihlásil som sa a potom Settings ----> NAT ------> Port Mapping. Vložil som porty 25565 (defaultný MC port) TCP aj UDP. Dal som apply.
      Otvoril som si port checker tool ale port 25565 je stále closed. Samozrejme pustil som to aj cez firewall.

Mám aj dyndns službu kvôli dynamickej IP adrese aby som stále nemusel meniť ak sa mi zmení IP.
      Lenže môj router ukazuje svoju vlastnú IP adresu 100.105.xx.xx a počitač má tak isto svoju vlastnú pridelenú verejnú IP. Port forwarding tam ide vybrať iba z podkategórie Traffic coming from "Ethernet over ATM (100.105.xx.xx)" a nić viac. Potom ďalšia kategória je Traffic coming to a tam vyberem kam sa ľudia budú pripájať (teda na môj pc).
      Tak prosím o nejakú dobrú radu či sa to dá aj bez statickej IP adresy.

Vopred Ďakujem.