Otázka

• 0

Zdravím Vas.

Dnes mi zaviedli opticky XL internet s wifi  Sagemcom 5655AC. Ma brutal slaby dosah.

Viem na opticky internet zakupit vlastne zariadenia ako som mal na DSL-ku?

Ak ano poradte co kupit.

Dakujem

Gabriel z LV.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

sagemcom vysiela zároveň v 5ghz čo má väčšiu rýchlosť a slabší dosah a zároveň v 2,4 ghz. 

v porovnaní s predchádzajúcim rootrom nevidím nejak vnímateľne horší dosah. 

áno môžeš mať aj vlastné zariadenie podobne ako na DSL. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

Sagemcom nie je možné prepnúť do bridge modu, treba ho vymeniť za Huawei a ten umožňuje bridge mode a zapojenie vlastného routera.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie som som si isty...mam v dome v spalni este druhy wifi router TP link TL-WR840N spojenie je LAN kablom a siet ide. 
Dnes dorazia new zariadenia od TP Linku Deco M4. Vytvorim si svoju wifi siet po celom dome a bude len jedna SSID. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

Sagemcom nie je možné prepnúť do bridge modu, treba ho vymeniť za Huawei a ten umožňuje bridge mode a zapojenie vlastného routera.

mám teraz dosť naponáhlo, ale mám pocit, že keĎ som bol v sagemcome, tam sa dá vypnúť wifi samostatne 5 a samostatne 2,4 musel by som to ale overiť, no teraz mám naponáhlo. 

ale pripojiť ďalší rôôter za sagemcom aj bez toho aby nastavoval bridge môže.  mal by sice dve wifi, ale mohol by to poriešiť z jedného 5ghz kôli rýchlosti a z druhého 2,4 kôli dosahu, musel by som túto teóriu ale overiť a teraz fakt nestíham. :D 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno, tie wifi sa vypnúť dajú, a áno, aj zapojiť router za sagemcom bez bridge modu - to mi nenapadlo, vychádzal som z vlastnej skúsenosti kedy som menil premium za Huawei, inak by som bridge neaktivoval.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim 

Takze vsetko funguje ako ma. Sagemcom 5655AC  je v obyvacke. Prepojeny jeden z troch Deco M4 LAN kablom a

vytvorena vlastna siet pomocou TP Link DECO M4. BOOOOMBA vec!!!

V celom dome jedna SSID, ziadna strata wifi signalu, kracas po dome , prechadzas do inej izby na inom poschodi a zariadenie-mobil, notebook a tablet sa sam prehlasi k Deco zariadeniu

Jednoduche ovladanie pomocou appky v iphone..

Odporucam!

Deco M4 | AC1200 Wi-Fi mesh systém | TP-Link Česká republika (tp-link.com)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od barca4
      Dobrý deň, pred rokom sa u nás kopala optika, informovali sme sa pri zriaďovaní prípojky či nebude problém keď sme v jednom dome dve domácnosti, ktoré si platia osobitne faktúry, a aj všetko či sa to nejako dá a nebude problém, nie isto problém nebude. Problém nastal, na jednu tu prípojku čo spravili sa nedá spraviť dve rozličné rodiny/domácnosti. Vraj môžme mať spoločné, čo nepripadá do úvahy....   po pol roku prišiel nejaký ďalší ,,technik,, ktorý sa pýtal kde je prípojka a prečo tu nemáme dve, keď on ich v projektoch má, pretože tu boli kedysi vedené dve čísla.... slubil mi že to vyrieši aby sme mali optiku aj my.... nikto nič. Volala som na linku, pani mi slubila ze vyzisti a zavola mi.   Nikto sa do dnes neozval a mne s Telekomom dochádza trpezlivost....  tv na satelit vypadáva pri zhorsenom pocasi,internet je vseliaky.  
      Ako sa to dá riesit? Okrem zmeny operátora? 
    • Od BeataNogova
      Dobry den,
      chcela by som sa spytat,kedy sa planuje optika v lokalite Cifer, na ulici Lipova.Nasa presna adresa je Lipova 10. Kable su tam natiahnute, ale signal nie je.
      Dakujem.
      Nogova
    • Od tekulka1971
      Dobrý deň,
      prosím Vás kedy sa bude riešiť optický internet na ulici Bleduľová 64, Devínska Nová Ves ? Kontaktovaný sme bolo externou firmou už prá rokov dozadu. Kúsok od nás na ulici Ľubovníková 31 - 39 sa pred vyše rokom začali ťahať káble, ale zo dňa na deň sa to ukončilo a odvtedy nič.Ďakujem vopred za info. Martin
    • Od PatrikSeba
      Dobrý deň, chcel by so sa informovať či je plánovaná výstavba optiky v obci Sedliská a ak áno kedy začnú približne výkopové práce a realizácia potrubí? Ďakujem za opoveď.
    • Od plzen561202
      Prosím o vyjadrenie, či sa plánuje zriadenie optického pripojenia na Šváboch na ulici Kamencovej. Doposiaľ mám od T-com metalickou linku na internet s routerom na pevnou linku, Magio televíziu a Magio Go. Teraz tu začína s pripojením optiky firma Condornet. Nie je škoda sa dať predstihnúť ?  Nechcem prísť o Vaše služby. Ďakujem za včasnú odpoveď.
    • Od Tobias234
      Dobrý večer chcel by som sa opýtať ako to pokračuje s výstavbou optiky v dedinách hencovce kladzany kučín