Otázka

• 0

Dobrý deň, kedy bude možné prejsť z VDSL na optiku na ulici Šafarikova č.35 92401 Galanta. Optické vedenia sú už viac ako rok privedené do krabice na dome. Sľúbene termíny už asi 5x vypršali ešte v  roku2020. Najnovší je marec 2021. Bude to reálne?

Alex

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Termín mi nevedeli potvrdiť, ale je to nad 100 dní, prikláňam sa teda k tomu septembrovému termínu.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

bohužiaľ, nebude. Vidím tu termín 30.09.2021.

Ale pre istotu to pošlem na preverenie, nech sa mi k tomu vyjadria kompetentní.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Tobias234
      Dobry den mam problem s internetom od piatku 2.7.2021 mi nejde internet jedna sa o magio internet vzduchom kedykolvek zapnem twitch a chcem si pozriet stream alebo youtube v 720p60fps tak to stale seka mam aj ethernet kabel v pc a stale to seka hram aj hry s kamaratmi a nemozem lebo mi stale seka internet restartoval som 100 krat stale seka ked zapnem nejake video alebo stream seka to aj v 360p prosim o odpoved
    • Od Trhzexe
      Dobrý deň.
      Potreboval by som sa spýtať na môj internet od Vás mám internet.
      Hrávam hry moc rád a proste na jednom servery mi strašne seká internet nenačitavajú sa tam veci proste strašne to tam seká prídem na ďalší server kde je o 200 hračov viacej a tam je to v poriadku administrátori povedali nech kliknem - windows button + r - napíšem CMD - vlozím tam " tracert s1.gta-mp.cz " a nech kliknem enter.
      A nech im to pošlem na fórum volá sa to traceroute to by mala byť fotka z môjho traceroute : 

A povedali nech sa spýtam aj môjho poskytovateľa internetu tak sa Vás pýtam  prosím nemáte niekto nejaké rady ? ĎAKUJEM  
    • Od peter8514
      Dobrý deň prajem , 
      @MirkoAsi v Januári tohto roka ste odpovedali @Tomasoo že výstavba optického internetu v mestskej časti Hlohovca Nová Štvrť  (Martina Benku, Československej armády, Petra Jilemnického, Mierová, Arpáda Felcána, 9.mája, Fraňa Kráľa, Gorkého, Kamenohorská, Veterná, Karpatská, Inovecká, J.A.Gagarina (Gagarinova), Gáborská, Ružová, Františka Lipku) sa má začať do 100 dní . 100 dní už ubehlo , mesto + občania majú záujem o optický internet a dokonca mesto znížilo poplatky pre operátorov za zriadenie  vecného bremena. Tak by som sa chcel spýtať že kde je problém s výstavbou ? Zároveň by som sa chcel spýtať že kedy by sa teoreticky začala výstavba v mestskej časti Peter  (Šoltésova , Svatopeterská , Čulenova , Ľuda Zúbka , Vážska , Timravy , možno Hviezdoslavova , Cisárka , Terézie Vansovej , Dukelská , Rovná , Slnečná , Pánska Niva , Kruhová , možno Poniklecova...). Telekom tu má veľa drevených stĺpov napustených smolou na ktorých sú uložené káble s technológiou VDSL (na ulici Šoltésova sú tieto stĺpy v zlom stave, a  v horúcom počasí z nich vyteká smola a sú prasknuté a zároveň bužírka na izolovanie týchto káblov je tiež popraskaná) .  Zároveň , na ulici Ľuda Zúbka sa nachádza  MSAN (technologická skriňa) pre VDSL technológiu a vraj do tejto skrine sú vyústené optické vlákna. Tak by som chcel navrhnúť pre telekom lacnejšie riešenie , vedenie optických káblov vzdušným vedením po hore zmienených stĺpoch. Netreba chodiť ďaleko pre príklad , optické káble od telekomu sú vedené vzduchom v Mestskej časti Šulekovo v Hlohovci. 

Zároveň , by som chcel požiadať @Mirko o emailový alebo telefonický kontakt na projektantov.

S pozdravom Peter
    • Od Janeg321
      Písala som o 8mej že vypadava a nefunguje internet … je 10:20 a zasa znovu internet nejde … a netrvá to 5 minult že by to mefungovalo .. takže žiadam riešenie ..!
    • Od Janeg321
      Vysvetlite mi ako je možné že niekolko krát za den (velakrát) kedže už len od 6tej do 8mej rána vypadol a dlho nefungoval internet asi 8x .. a to nerátam kolkorát je to za celý deň (v bratislave) a tiež že ste nám mali dodať nový router ale akosi sa nič nekoná a zrazu ani nikto nevolá a nekontaktuje nás ako to bolo slúbené? 
    • Od Lucka
      Superrýchly internet v mobilnej sieti sa postupne stáva realitou. V Telekome sme 10.12.2020 spustili komerčnú prevádzku 5G siete
      V súčasnosti je 5G sieť k dispozícii už v 15 bratislavských lokalitách: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Devín a Devínska Nová Ves. V budúcnosti plánujeme rozširovanie siete do ďalších lokalít. Rozsah 5G siete v tejto fáze je podobný ako pri štarte 4G siete v roku 2013.
      Telekom štartuje komerčnú prevádzku vo väčšom rozsahu (nie iba pilotnú) ako prvý operátor, podobne ako v minulosti uvádzal technologické premiéry sietí 3G, HSDPA, HSPA+, 4G či 4G+.

Nová sieť ponúkne nové rýchlosti
      5G sieť Telekomu funguje v NSA (non-standalone) móde na frekvencii 2100 MHz so šírkou pásma 15 MHz v kombinácii s dostupnými LTE pásmami v Bratislave. Táto kombinácia ponúka maximálnu teoretickú kapacitu 1 150 Mbps pre download a 131 Mbps pre upload. Reálne možno namerať rýchlosti na úrovni 300-600 Mbps pre download a 60-80 Mbps pre upload.

Čo potrebujete  pre 5G?
      byť v pokrytí 5G zariadenie s podporou 5G kompatibilnú SIM kartu (netreba novú verziu, stačí mať 4G SIM kartu) Ak ste zákazníci Telekomu, môžete využívať 5G sieť od prvého dňa na paušáloch i predplatených kartách. 

Na akom smartfóne už beží 5G?
      Telekom odštartuje 5G sieť s podporou 24 zariadení:
      Samsung: A32 5G, A42 5G, A52 5G / Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G

Apple: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
      Xiaomi: Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite
      OnePlus: 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
      Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
      Motorola: Moto G 5G Plus

Viac o 5G a mapku pokrytia nájdete na našom webe.