Otázka

 • 0

Dobrý deň, chcel by som vedieť prečo nie je možné zriadiť internet vzduchom na adrese Galanta Hody 1239. Na tejto adrese nejde internet žiaľ od žiadneho operátora. Ponuka ADSL je nereálna nakoľko tento spôsob bol natoľko nespoľahlivý že sa musel zrušiť. Rýchli internet potrebujem na dištančné vyučovanie. Podľa reklamných informácií Telekomu kde nie je možný  iný spôsob poskytovania internetu poskytnú službu internet vzduchom. No cez všetku moju snahu to nie je možné, vraj z kapacitných dôvodov. Neverím že nie je na DSLAM-e rezerva na pripojenie jedného účastníka. Všetko sa zakladá na postupe pracovníkov ktorý sa riadia iba informáciami z počítača a slovom nedá sa. Trochu snahy a preverenie technikom na mieste by asi pomohlo.

Ďakujem 

Bea

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

 • 0

Trosku si mylite pojmy. Internet vzduchom funguje cez mobilnu 4G/LTE siet. Tam ziadny DSLAM neexistuje. Ak je mobilny vysielac pretazeny tak zial neslo by vam to dobre. Samotne mobilne vysielace nie su uplne obmedzene na pocet pripojenych uzivatelov pokial viem, alebo teda mozu byt, ale ta hodnota bude dostatocne vysoka. Telekom ale ma prehlad o vytazenosti konkretnej stanice a ked vam to nechce zriadit tak asi tam bude dovod. Na technika sa mozte zahrat aj vy. Staci mobilny telefon s Telekom SIM kartou a 4G datami a mozte su skusit odmerat rychlost cez telefon.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od Paskalsk2
   Dobrý deň. Chcem sa spýtať či niekto nevie kedy už bude natiahnutý optický kábel v Leviciach na Vinohradníckej ulici. Ďakujem.
  • Od Suckamah
   Máme mágio dsl 90mbit/s a nikdy to tak podľa testov nieje, ani keď nikto nieje na Wifi a test je na PC so žiadnymi spustenými programami
   Dneska už som toho mal dosť keď mi už nechcelo načítať ani domovskú stránku a každá aplikácia si myslela že mi internet ani neide, po teste som mal 0mbit/s upload a download bol 1,82mbit/s aj s 32ms pingom. Toto už podľa mňa nieje akceptovaťelné a budem určite prechádzať na iného operátora v blízkej budúcnosti
  • Od jakubsnv
   Dobrý deň, 
   chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11
    
   Ďakujem za skorú odpoveď
  • Od lacinello
   Dobrý deň,
   Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
   Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
   Vdaka
  • Od ScorpionSVK
   Dobrý deň.
   Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

   Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

   Ako získať tieto nové rýchlosti?

   Ďakujem
  • Od RomanSmutny
   dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
   dakujem