Otázka

 • 0

Dobrý deň, chcel by som vedieť prečo nie je možné zriadiť internet vzduchom na adrese Galanta Hody 1239. Na tejto adrese nejde internet žiaľ od žiadneho operátora. Ponuka ADSL je nereálna nakoľko tento spôsob bol natoľko nespoľahlivý že sa musel zrušiť. Rýchli internet potrebujem na dištančné vyučovanie. Podľa reklamných informácií Telekomu kde nie je možný  iný spôsob poskytovania internetu poskytnú službu internet vzduchom. No cez všetku moju snahu to nie je možné, vraj z kapacitných dôvodov. Neverím že nie je na DSLAM-e rezerva na pripojenie jedného účastníka. Všetko sa zakladá na postupe pracovníkov ktorý sa riadia iba informáciami z počítača a slovom nedá sa. Trochu snahy a preverenie technikom na mieste by asi pomohlo.

Ďakujem 

Bea

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

 • 0

Trosku si mylite pojmy. Internet vzduchom funguje cez mobilnu 4G/LTE siet. Tam ziadny DSLAM neexistuje. Ak je mobilny vysielac pretazeny tak zial neslo by vam to dobre. Samotne mobilne vysielace nie su uplne obmedzene na pocet pripojenych uzivatelov pokial viem, alebo teda mozu byt, ale ta hodnota bude dostatocne vysoka. Telekom ale ma prehlad o vytazenosti konkretnej stanice a ked vam to nechce zriadit tak asi tam bude dovod. Na technika sa mozte zahrat aj vy. Staci mobilny telefon s Telekom SIM kartou a 4G datami a mozte su skusit odmerat rychlost cez telefon.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od ScorpionSVK
   Dobrý deň.
   Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

   Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

   Ako získať tieto nové rýchlosti?

   Ďakujem
  • Od RomanSmutny
   dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
   dakujem

  • Od matofillo20
   Chcem sa opýtať prečo je môj internet za ktorý platím 15 eur, čiže ako za optiku v meste pomalší ako 3g v mobile?
    
  • Od preetro
   Od 23.8.2021 mi prestala fungovať cez MagioDSL internet AntikTV - či už aplikácia v mobile alebo aj v TV zobrazuje chybu pripojenia na server. Keď sa však v mobile prepnem na dáta, tak aplikácia funguje => problém je v MagioDSL internete. Internet ako taký funguje. Ďalší problém, ktorý s tým súvisí je ten, že pracujem z domu a tiež od 23.8.2021 mi prestal fungovať firemný mail - server nedostupný, pričom ostatným kolegom prístup na mail server funguje. Keď si nazdielam dáta cez prístupový bod, tak maily fungujú. Čo mám robiť aby sa tento problém odstránil?
  • Od DavidB137
   Má niekto voľné miesto pre paušál v Magente 1? Zároveň by som pridal aj Magio Internet.
  • Od odlozil1
   Zdravim vsetkych na fore. Mam dotaz na majitelov routera speedport plus. Aka Vam ide rychlost na wifi? Ja mam 40/8, na drote mi ide pekne 39/7, ale wifina iba 18/5. A to je merane vedla routera. Cim dalej, tym ide pomalejsie. V druhej miestnosti sotva 12 download, upload je dobry. Mate podobne problemy, lebo to mam iba ja. Dakujem za odpovede.