Otázka

 • 0

Dobrý deň dnes som si zakúpil u vás mobilné telefóny a 20e a a51 oba Samsungy  mám neobmedzený neobmedzene dáta a skúšal som rýchlosť v oboch telefónoch na a20e  som nameral Max 20mb/s  a na a51  medzi 60-80mb/s  ako je to možné že sú také veľké rozdiely ? A skúšal som aj staršie telefóny napr xiaomi redmi 9 tiež Max 20mb/s  a ešte iphone 7se hodnoty ako a51 .otázka ako to je možné že na lepších telefónoch sú namerané vyššie hodnoty ako na slabších predsa 4g telefón má rovnako fungovať nie ? Vo všetkých telefónoch som skúšal tú istú som kartu pripojené na 4g sieti a na Tom istom mieste .

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

 • 0

Pridal (editované)

Nechce sa mi špecificky pozerať parametre jednotlivých telefónov, ale problém môže byť v rozdielnom spájaní pásiem tvoriacich LTE, LTE+A. Test by si mal robiť v rovnakom čase na rovnakom mieste. Skôr ma prekvapil dobrý výsledok braku iPhone 7, že dosiahol takej hodnoty. Haraburda preto, lebo mal Intel modemy, čo boli hluché a nespoľahlivé modemy. Hľadaj v tých telefónoch spojitosť v Carrier aggregation  https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier_aggregation

 

Pozri môj výsledok v TK ešte v roku 2019   https://www.speedtest.net/result/a/4831027742   (Xiaomi Mi 8lite)

Editoval/-a Marcel

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ešte rada do budúcnosti, najlepšie výsledky dosahujú telefóny, ktoré nesú Qualcomm Snapdragon procesory. 700 a 800 rady s tým nič nepokazíš.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Však testy som robil aj momentálne robím na Tom istom mieste a časovo rozdiel minúta čo vytiahnem simku dám do telefónu a zapnem ,dokonca momentálne teraz na iphone 165mb/s a xiaomi ledva 25mbs/ takisto aj Samsung a20e . Takže si chcel povedať že so slabými telefonátmi môžem zabudnúť na vysoké rýchlosti alebo je tam nejaké riešenie ?

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Áno, napr. a20e ma len CAT6 modem   https://www.devicespecifications.com/en/model/141d5035   dosť možné, že nepozná LTE+A

Redmi ma CAT 12, tam by si mal dosahovať dobre rýchlosti   https://www.devicespecifications.com/en/model/28cf53d3

ešte pozri v nastaveniu sietí telefónu, či ideš reálne na 4G, 2g/3g/4g automaticky výber sietí

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od Paskalsk2
   Dobrý deň. Chcem sa spýtať či niekto nevie kedy už bude natiahnutý optický kábel v Leviciach na Vinohradníckej ulici. Ďakujem.
  • Od Suckamah
   Máme mágio dsl 90mbit/s a nikdy to tak podľa testov nieje, ani keď nikto nieje na Wifi a test je na PC so žiadnymi spustenými programami
   Dneska už som toho mal dosť keď mi už nechcelo načítať ani domovskú stránku a každá aplikácia si myslela že mi internet ani neide, po teste som mal 0mbit/s upload a download bol 1,82mbit/s aj s 32ms pingom. Toto už podľa mňa nieje akceptovaťelné a budem určite prechádzať na iného operátora v blízkej budúcnosti
  • Od jakubsnv
   Dobrý deň, 
   chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11
    
   Ďakujem za skorú odpoveď
  • Od lacinello
   Dobrý deň,
   Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
   Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
   Vdaka
  • Od ScorpionSVK
   Dobrý deň.
   Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

   Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

   Ako získať tieto nové rýchlosti?

   Ďakujem
  • Od RomanSmutny
   dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
   dakujem