Magio internet L - pomalá WiFi

Otázka

• 0

Dobrý deň,

máme doma (Bratislava - Dúbravka) optický Mágio internet L. Rýchlosť cez WiFi je okolo 25-50 Mbps (nad 50 som sa nikdy pri meraní nedostal).

Na druhej strane rýchlosť cez kábel bola viac ako 160 Mbps (a to som mal zapnutý navyše mágio box a dva mobily s WiFi, teda rovnaké podmienky, ako pri meraní cez telefón).

Moja otázka znie, či je normálne, aby rýchlosť WiFi bola 5-10x nižšia ako má byť rýchlosť cez kábel (reálne 3-6x nižšia oproti meraniu cez kábel)? 

S uploadom nemáme problém, aj cez WiFi to je okolo 20-30 Mbps.

Vďaka za info 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

No ak máš iba ich klasický router Huawei tak ten má len 2.4ghz wifi čiže viac cez to nedostaneš ako tých 40mbit/s keď chceš vyššiu rýchlosť cez wifi musíš mať buď ten ich prémiový router tuším sagemcom alebo si kúpiť vlastný 5 GHz router 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to príde tak, že Telekom nejak softwérovo blokuje rýchlosť wifi na danom routri. Mal som ten istý router s 2.4ghz od Orange keď som u nich využíval internet a rýchlosť cez wifi išla bežne aj 100mbit/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to príde tak, že Telekom nejak softwérovo blokuje rýchlosť wifi na danom routri. Mal som ten istý router s 2.4ghz od Orange keď som u nich využíval internet a rýchlosť cez wifi išla bežne aj 100mbit/s

moze to robit aj firmware... Avsak najlepsie je wifi na ONT nepouzivat, zakupit vlastny router a nastavit ako AP.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

2,4 ghz dokáže vydať až 300 mbit

5ghz až 800 mbit. 

ale tiež záleží na akom štandarde wifi ti pracujú zariadenia.  wifi 3 , wifi 4, wifi 5, v podstate "najnovšia" wifi 6....  skokový rozdiel medzi nimi je aj dvojnásobný. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tiež dosť dá či meriač cez prehliadač, alebo appku. prehliadač dáta brzdí spoločne s antivírusom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je to normálne. Pomôže kúpiť poriadny router. 2.4GHz je pomalá. 300Mbps je len teoretická rýchlosť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem všetkým za komentáre, v apríli mi končí viazanosť, tak vyskúšam iného operátora, oni ponukaju iny router, tak som zvedavy, ci to bude lepsie :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prešiel som z M na L a katastrofa. Na wifi nameriam maximálne 30mb/s, cez kábel s prenosovou rýchlosťou max 100mb/s nameriam asi 60mb/s. V telekome sa mi snažili pomôcť ale na ich strane je všetko v poriadku. Ja už som uvažoval vrátiť sa zas na M tam som nemal žiaden problém. Teraz videohovor je jedno veľké utrpenie :/ neviem čo mám robiť...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Prešiel som z M na L a katastrofa. Na wifi nameriam maximálne 30mb/s, cez kábel s prenosovou rýchlosťou max 100mb/s nameriam asi 60mb/s. V telekome sa mi snažili pomôcť ale na ich strane je všetko v poriadku. Ja už som uvažoval vrátiť sa zas na M tam som nemal žiaden problém. Teraz videohovor je jedno veľké utrpenie :/ neviem čo mám robiť...

Presiel si na vyssi balik a zmenil si si aj zariadenie? Je dost mozne ze tvoje zariadenie ma max rychlost 100Mbps, teda ma len 100Mbps porty. Na balik M staci ale na balik L uz nie (ak sa bavime o optike). Rychlost wifi na ONT zariadeniach pri 2,4GHz je bezne 40-60Mbps.... treba vlastne zariadenie. ONT viacmenej sluzi ako opto-prevodnik :) 

Dalsia vec je vnutorna infrastruktura, kabelaz. Mas vsade natiahnuty UTP alebo FTP kategorie 5E minimalne?

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Katekarin
      Dobrý deň,
      Chcel by som sa opýtať že či je možne dostať od telekomu nový router pre internet vzduchom. Jeden môj známy čo býva blízko mňa má tiež internet vzduchom a on dostal aj anténku ktorú si dal na strechu aby mal lepší signál zaťiaľ čo ja mám 1 paličku na routery. Zaujíma ma to pretože mám sťahovanie iba 1MB/s a ping mi skáče niekedy aj na 1000. (pred mesiacom to ešte nerobilo). Ďakujem vopred za odpoveď.
    • Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od juraj.svatik
      Dobry den
      Na niektorych zariadeniach mam problem s pripojenim na wifi. Pracovne notbuky nam funguju bez problemov, ale ked chceme pripojit mobily tak niekedy funguju a niekedy ukazuje hlasku "Couldn't authenticate connection" , mobily sa niekedy pripoja oba naraz, niekedy len jeden a niekedy ani jeden a wifi je vzdy viditelna na kazdom zariadeni. Existuje na tento problem nejake riesenie?
      Dakujem za pomoc
    • Od romantn
      Dobrý den,
      chtěl bych se zeptat, zda se plánuje výstavba optické sítě v Trenčíně ulice Nad tehelnou nebo Pod Brezinou
      Bohužel v této lokalitě je jen staré ADSL.

Děkuji za odpověd.
      Roman Maláč
    • Od Boris.Michal
      Dobrý deň prajem
      Prosím Vás koľko zvyčajne trvá dní keď si chcem od vás dať Magio tv +internet ? 
      Myslim od objednávky po zapojenie.
      Jedná sa o mesto Nová Dubnica.
      Dostupnosť tu je overená.

Ďakujem za odpoveď
      Boris Michal
    • Od andyrej
      Mate niekto rovnaku skusenost?