Optický internet Nitra-Horné mesto

Otázka

 • 0

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať kedy bude v Nitre - oblasti Horného mesta - Východná ulica optický internet!

Asi pred  15rokmi nám na ulici do zeme položili dve paralelné chráničky  s tým,že tam budú nafúknuté optické káble!

Doteraz sa tak nestalo,vymenili nám len pôvodné metalické káble a pred dvoma rokmi uviedli do prevádzky na budove Corgoňa bezpečnostné kamery Metskej polície(po akej sieti funguje neviem), v chráničkách sú aj káble(optické?) pre spoločnú internetovú sieť Univerzity CM a Bohosloveckú fakultu Seminár!

VDSL internet v našej lokalite je na maximálnej kapacite s rýchlosťou cca 15mbps

Aká je u nás perspektíva s rýchlejším internetom?

Musím pracovať z domu

Tibor

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

 • 0

Pridal (editované)

V tejto historickej časti mesta Nitra Telekom už položil cca v roku 2005 do zeme chráničky  na káble do ktorých v rámci rekonštrukcie telekom.siete položili vtedy len metalický kábel aj pre našu domácnosť s tým,že tam budú ako mi vtedy povedali "nafúknuté" optické káble.....  takže optický kábel v Hornom meste nie je problém výstavby a problém mesta ....  ale len výmeny či doplnenia existujúcej infraštruktúry...... čiže záujmu Telekomu.                                                                                                                            

Zo strany Telekomu je prakticky všetko dávno pripravené na položenie optických káblov.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Telekomu to je jedno,že stráca klientov..... naša domácnosť už medzičasom z toho dôvodu zrušila pevný internet od Telekomu a zriadili sme si LTE internet od iného oprerátora a s rýchlosťou internetu už nemáme problémy!                                                                                                                                                                                                       

Žial ale toto je realita..... a nie podávanie  podnetov pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, resp. sa obrátiť na samosprávu.

Editoval/-a tibor691

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0
 

Takže naša lokalita v historickom centre Nitry nie je pre telekom  ekonomicky zaujímavá.... a na rýchlejší internet v 21.storočí nesmieme ani pomyslieť!

Nemyslím si, že by nebola zaujímavá, ale ako píšete, ide o historické centrum mesta, s výstavbou tam musí súhlasiť v prvom rade mesto. Odporúčam zadávať podnety pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, resp. sa obrátiť na samosprávu. 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ďakujem za odpoveď..... ako sa vraví v jednom filme: "No nepotěšil jste mne....!" Takže naša lokalita v historickom centre Nitry nie je pre telekom  ekonomicky zaujímavá.... a na rýchlejší internet v 21.storočí nesmieme ani pomyslieť!

Takže sa máme poobzerať po inom providerovi s LTE ?

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Optika v tejto lokalite nie je plánovaná.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Dobrý deň,

preverím a dám vedieť.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!


Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.


Prihlásiť sa teraz

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od kmeciik
   Zdravím, chcel by som sa opýtať ci by ste mi vedeli poradiť ako sa môžem dovolať na technickú podporu s tým aby mi to dvihol človek nie robot. Keďže vypadáva mi internet deň čo deň a nie na chvíľu ale na dlhšiu dobu a nebavy má každý deň tam vyvolávať a robot stále to iste povie a že problém bude vyriešení do dvoch pracovných dni. 
  • Od Oliver2205
   Dobrý deň.
   Študujem na vysokej škole a vybral som si projekt WLAN útoky, a rád by som sa opýtal či môžem vykonávať penetračné testovanie v mojej sieti.
   Nerád by som sa potom dozvedel, že som bol odpojený kvôli nežiaducej trafike z danej sieti. Čo sa penetračného testovania týka, tak ide o deauthifikačné útoky "DoS" po crackovanie hesiel a odchytávanie trafiky.
   Ďakujem pekne za odpoveď.
  • Od BeataNogova
   Dobry den,
   chcela by som sa spytat,kedy sa planuje optika v lokalite Cifer, na ulici Lipova.Nasa presna adresa je Lipova 10. Kable su tam natiahnute, ale signal nie je.
   Dakujem.
   Nogova
  • Od tekulka1971
   Dobrý deň,
   prosím Vás kedy sa bude riešiť optický internet na ulici Bleduľová 64, Devínska Nová Ves ? Kontaktovaný sme bolo externou firmou už prá rokov dozadu. Kúsok od nás na ulici Ľubovníková 31 - 39 sa pred vyše rokom začali ťahať káble, ale zo dňa na deň sa to ukončilo a odvtedy nič.Ďakujem vopred za info. Martin
  • Od 101603080
   Dobrý večer.Rád by som vedel kedy sa budú pripájať RD k optickej sieti v Malackách na ulici Duklianskych hrdinov 814 nakoľko je kabel natiahnutý a myslím že aj privedený do rozvodnej skrini na ulici, lebo pri ťahaní kábla presekli terajší internet a vtedy sme boli skoro 48h bez internetu my aj susedia.  • Od basa4567
   Dobrý deň, z dôvodu sťahovania by som rada posunula služby telekomu (magio televízia L, magio internet L), viazanosť je tam do 07/2022 mesačná splátka je 27,14€ súčasťou sú obe krabičky (wifi aj na tv), ak by to niekomu pomohlo radšej to prepíšem na novú osobu ako by som to rušila.
   v prípade záujmu píšte sms 0944256597 
   Ďakujem