Optický internet Nitra-Horné mesto

Otázka

 • 0

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať kedy bude v Nitre - oblasti Horného mesta - Východná ulica optický internet!

Asi pred  15rokmi nám na ulici do zeme položili dve paralelné chráničky  s tým,že tam budú nafúknuté optické káble!

Doteraz sa tak nestalo,vymenili nám len pôvodné metalické káble a pred dvoma rokmi uviedli do prevádzky na budove Corgoňa bezpečnostné kamery Metskej polície(po akej sieti funguje neviem), v chráničkách sú aj káble(optické?) pre spoločnú internetovú sieť Univerzity CM a Bohosloveckú fakultu Seminár!

VDSL internet v našej lokalite je na maximálnej kapacite s rýchlosťou cca 15mbps

Aká je u nás perspektíva s rýchlejším internetom?

Musím pracovať z domu

Tibor

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

 • 0

Optika v tejto lokalite nie je plánovaná.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Dobrý deň,

preverím a dám vedieť.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ďakujem za odpoveď..... ako sa vraví v jednom filme: "No nepotěšil jste mne....!" Takže naša lokalita v historickom centre Nitry nie je pre telekom  ekonomicky zaujímavá.... a na rýchlejší internet v 21.storočí nesmieme ani pomyslieť!

Takže sa máme poobzerať po inom providerovi s LTE ?

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0
 

Takže naša lokalita v historickom centre Nitry nie je pre telekom  ekonomicky zaujímavá.... a na rýchlejší internet v 21.storočí nesmieme ani pomyslieť!

Nemyslím si, že by nebola zaujímavá, ale ako píšete, ide o historické centrum mesta, s výstavbou tam musí súhlasiť v prvom rade mesto. Odporúčam zadávať podnety pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, resp. sa obrátiť na samosprávu. 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Pridal (editované)

V tejto historickej časti mesta Nitra Telekom už položil cca v roku 2005 do zeme chráničky  na káble do ktorých v rámci rekonštrukcie telekom.siete položili vtedy len metalický kábel aj pre našu domácnosť s tým,že tam budú ako mi vtedy povedali "nafúknuté" optické káble.....  takže optický kábel v Hornom meste nie je problém výstavby a problém mesta ....  ale len výmeny či doplnenia existujúcej infraštruktúry...... čiže záujmu Telekomu.                                                                                                                            

Zo strany Telekomu je prakticky všetko dávno pripravené na položenie optických káblov.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Telekomu to je jedno,že stráca klientov..... naša domácnosť už medzičasom z toho dôvodu zrušila pevný internet od Telekomu a zriadili sme si LTE internet od iného oprerátora a s rýchlosťou internetu už nemáme problémy!                                                                                                                                                                                                       

Žial ale toto je realita..... a nie podávanie  podnetov pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, resp. sa obrátiť na samosprávu.

Editoval/-a tibor691

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!


Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.


Prihlásiť sa teraz

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od 101603080
   Dobrý večer.Rád by som vedel kedy sa budú pripájať RD k optickej sieti v Malackách na ulici Duklianskych hrdinov 814 nakoľko je kabel natiahnutý a myslím že aj privedený do rozvodnej skrini na ulici, lebo pri ťahaní kábla presekli terajší internet a vtedy sme boli skoro 48h bez internetu my aj susedia.  • Od basa4567
   Dobrý deň, z dôvodu sťahovania by som rada posunula služby telekomu (magio televízia L, magio internet L), viazanosť je tam do 07/2022 mesačná splátka je 27,14€ súčasťou sú obe krabičky (wifi aj na tv), ak by to niekomu pomohlo radšej to prepíšem na novú osobu ako by som to rušila.
   v prípade záujmu píšte sms 0944256597 
   Ďakujem
  • Od paktoo
   Dobrý deň Váž. telekom.  Mám otázku skorej pre marketingové oddelenie . Chcel by som Vás poprosiť o informáciu, kedy plánujete dať do ponuky nové zariadenia ( ako napríklad TV ) ?  Pred nedávnom bola v ponuka SMART TV od samsungu s menšou uhlopriečkou. Teraz je v ponuke len strašne veľká Phillips TV . Na mojej adrese je spustená nová optika a budem vytvárať novú zmluvu a chcel by som nové zariadenie. Oplatí sa čakať alebo nebude tak skoro nič v ponuke ? Moc krát ďakujem kompetentným za odpoveď.
    
  • Od deemonpeklo
   zdravím mám internet službu Optik 3 kde uvádzaju rýchlosť 600mb/s a 60mb/s ale reálne mám download na úrovni 200 max 250 mb/s čo je vlastne na úrovni služby Optik 2
   aktuálna rýchlosť speedtest
   mám router TP LINK model: Archer C2 a modem Echolife HG8245H
   otázka znie kde je problém? či je to na reklamáciu 
   za odpoved dakujem 
  • Od Kexotv
   Mám optický router hg8145v5 a mám zakúpený L  plán (250 Mbit). Router mám na prízemí a PC mám na druhom poschodí kde mám len rýchlosť 5-25mbit cez wifi adaptér. Je problém v routery alebo niečo iné? 
  • Od Maro44
   Dobrý deň,
   chcel by som sa spýtať ako je to s pripojením na optickú sieť v prípade že rodinný dom je vo výstavbe. Jedná sa o Lehnice, časť Malý Lég. Dá sa nejako dopredu overiť dostupnosť služieb? Pozeral som iba dom, ktorý je oproti cez ulicu a tam sú služby dostupné.
   Zároveň sa chcem spýtať ako je to s prípravou na pripojenie. Stačí natiahnuť chráničku na kábel z domu k plotu?
   Ďakujem vopred za odpoveď.