Optický internet Nitra-Horné mesto

Otázka

 • 0

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať kedy bude v Nitre - oblasti Horného mesta - Východná ulica optický internet!

Asi pred  15rokmi nám na ulici do zeme položili dve paralelné chráničky  s tým,že tam budú nafúknuté optické káble!

Doteraz sa tak nestalo,vymenili nám len pôvodné metalické káble a pred dvoma rokmi uviedli do prevádzky na budove Corgoňa bezpečnostné kamery Metskej polície(po akej sieti funguje neviem), v chráničkách sú aj káble(optické?) pre spoločnú internetovú sieť Univerzity CM a Bohosloveckú fakultu Seminár!

VDSL internet v našej lokalite je na maximálnej kapacite s rýchlosťou cca 15mbps

Aká je u nás perspektíva s rýchlejším internetom?

Musím pracovať z domu

Tibor

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

 • 0

Optika v tejto lokalite nie je plánovaná.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ďakujem za odpoveď..... ako sa vraví v jednom filme: "No nepotěšil jste mne....!" Takže naša lokalita v historickom centre Nitry nie je pre telekom  ekonomicky zaujímavá.... a na rýchlejší internet v 21.storočí nesmieme ani pomyslieť!

Takže sa máme poobzerať po inom providerovi s LTE ?

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0
 

Takže naša lokalita v historickom centre Nitry nie je pre telekom  ekonomicky zaujímavá.... a na rýchlejší internet v 21.storočí nesmieme ani pomyslieť!

Nemyslím si, že by nebola zaujímavá, ale ako píšete, ide o historické centrum mesta, s výstavbou tam musí súhlasiť v prvom rade mesto. Odporúčam zadávať podnety pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, resp. sa obrátiť na samosprávu. 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Pridal (editované)

V tejto historickej časti mesta Nitra Telekom už položil cca v roku 2005 do zeme chráničky  na káble do ktorých v rámci rekonštrukcie telekom.siete položili vtedy len metalický kábel aj pre našu domácnosť s tým,že tam budú ako mi vtedy povedali "nafúknuté" optické káble.....  takže optický kábel v Hornom meste nie je problém výstavby a problém mesta ....  ale len výmeny či doplnenia existujúcej infraštruktúry...... čiže záujmu Telekomu.                                                                                                                            

Zo strany Telekomu je prakticky všetko dávno pripravené na položenie optických káblov.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Telekomu to je jedno,že stráca klientov..... naša domácnosť už medzičasom z toho dôvodu zrušila pevný internet od Telekomu a zriadili sme si LTE internet od iného oprerátora a s rýchlosťou internetu už nemáme problémy!                                                                                                                                                                                                       

Žial ale toto je realita..... a nie podávanie  podnetov pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, resp. sa obrátiť na samosprávu.

Editoval/-a tibor691

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od DusanJarjabek
   Dobry den,
   prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?
    
   Ďakujem!
  • Od marco026
   Zdravím nemám rýchly, ale download a upload sa zdá byť celkom stabilný pokiaľ nezapnem stream. Download je 47,72 mbps a upload 4,77 mbps. Tých 4 mbps by bohate stačilo streamovať v 720p a 48 fps, ale problém je, že keď to zapnem tak upload začne byť strašne nestabilný. Padá to na veľmi nízke hodnoty a potom to občas sekne pričom niekedy to ide celkom pekne.
  • Od raidermantv
   Dobrý deň,
   mohol by som poprosiť o preverenie stavu realizácie optickej siete v obci Terany.
   Ďakujem!
  • Od Renoslav
   Dobrý deň. Vie mi niekto povedať, kedy približne by mali začať práce na optickom pripojení v meste Dudince? Ďakujem za info. @Mirko
  • Od Proxid
   Dobrý deň,
   Chcel by som sa informovať ohľadom spustenia Optiky v Mlynici. Kedy by to mohlo byť spustené alebo čo bráni spusteniu.
   Ďakujem.
  • Od stehlika
   Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať či niekto nevie plánované pokrytie optickým internetom Žilina Trnové a konkrétne Ipeľská ulica. Ďakujem pekne.