Otázka

• 0

Zdravím. Neplánuje prosím Telekom zaradiť do ponuky výkonnejší router pre Magio vzduchom cez 4G sieť? Momentálne ponúkate iba jeden - Alcatel HH40 s rýchlosťou sťahovania do 100 Mb/s. Bolo by super dať do ponuky viac zariadení, poprípade router pre 4G/5G :-)

Vďaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Mám tiež Magio internet vzduchom 4G.Ja používam router Asus 4G-AC53U a ide my to cez den a v špičke okolo 25Mbps/15Mbps a to mám na routeri plný signál paličiek a u nás je dokonca 4G+.Internet je zato velmi stabilný a router má 2,4Ghz aj 5Ghz  wifi.Najviac som nameral len  ráno okolo 4:00h  47Mbps/24Mbps.Možno by pomohla lepšia vonkajšia antena ale sú dosť drahe okolo 130€ a nie je zaručné že budú väššie rýchlosti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokial je signal plny, tak je obmedzenie skor na strane vysielaca. Stale je to mobilna siet a ludia puzivaju aj data. Ja mam na Alcately HH40 maximum 65Mbps/20Mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka za info. Zvažujem totiž prejsť na 4G vzduchom, keďže ADSL máme dostupné len max 8 Mb/s. Preto sa zaujímam, či je Alcatel HH40 v pohode alebo nie. Ako je to pri online vysielaní, nejaká skúsenosť, či to dobre ide na Alcatel HH40? Napr. keď si zapnem rtvs v 1080p, dokáže to fungovať bez sekania, bez prerušenia? S káblom som mal možno len raz či dva krát výpadok za 1 rok, ide to stabilne, len rýchlosť je slabá. Keby aspoň 15 Mb/s, to by som si dal a magio vzduchom by som neriešil.

A čo sa týka rýchlosti pripojenia, je tam nejaká priorita pre magio vzduchom oproti tým, čo sú pripojení klasicky cez 4G mobily? Alebo každý dostáva rovnako rýchlosť podľa vyťaženia daného vysielača? Vďaka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ja som mal len ADSL 4Mbit, takze ja som v podstate ani inu moznost nemal len toto zobrat. Inak tu sa oplati len XL verzia s 500GB dat.

4G vzduchom pouzivam uz rok, mam teda nejake skusenosti a su velmi dobre. Online vysielanie bez jedineho problemu, vsetko je vlastne bez problemov, prakticky neviem o tom ze idem vzduchom. Az na par drobnosti vyborna stabilita aj rychlost. So streamami nie je ziadny problem. Ping na urovni DSL do tych 30ms. Zaznamenal som tiez asi 2 krat asi 5 minutovy vypadok, to bol asi nejaky restart BTS stanice, pretoze mi komplet vypadol aj 4G signal na mobile a prepojilo ma na 3G siet. Ten router je pomerne dobry. Na to ze nema nejake anteny tak ma aj velmi slusny Wifi dosah. Mam aj uprostred bytu plny signal, ja som ale tak vzdusnou ciarou 350 metrov od vysielaca, takze velmi blizko a som mimo mesta. Rychlosti mam teda velmi dobre, priemer je okolo 40-50 Mbit down, 20 Mbit up.

Rychlost ale velmi zalezi od lokality, moze byt dobra aj velmi zla. Priorita tam zial nie je a ak je tak skor su uprednostnovane 4G mobily. Cize ak zacne datovat vela ludi tak ta rychlost nebude dobra. Vela zalezi na aku BTS stanicu by si sa pripajal, ak je ta pripojena optikou tak by to malo byt celkom dobre. Ak je napojena len radiom tak tam moze byt problem, ako velky tazko povedat. Ja som predtym ako som poriesil ten Magio net vzduchom testoval cez mobil v roznych casoch ake su rychlosti, nie je to sice nic smerodajne ale vie to urobit obraz.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka Edo za podrobnú odpoveď aj Martinovi vďaka.
Ja mám vysielač cca 700 m od domu, signál 4G vynikajúci - maximum. Čo občas testujem rýchlosť už pár mesiacov tak musím povedať, že rýchlosti sú tak do 65 Mb/s download (výnimočne aj iba 10 pri vyťaženosti), do 20 upload a ping cca 20ms, i keď podľa mapy pokrytia by mal ísť internet do 100 Mb/s, čo sa mi nikdy nepodarilo namerať. Neviem, či je vysielač napojený na optiku, ťažko povedať.
Mám obavu z toho lacného routera, ktorý ponúka telekom, no zjavne funkčnosť závisí od viacerých faktorov, takže ako sa hovorí, 100 ľudí, 100 názorov.
Začal som sa aj zaujímať o druhý router, ktorý ponúka telekom, no nie každému, iba tým, čo majú zhoršené pokrytie 4G. Skúšal som tak overovať iné adresy domov, ktoré sú za kopcami a vtedy telekom ponúka Modem s externou anténou Huawei B2368-66 za mesačný poplatok 1,99€. Už aj samotný wifi router vyzerá schopnejšie a domnievam sa, žeby to bolo ešte lepšie ako Alcatel HH40. Ktovie, možno by ho aj telekom vedel poskytnúť aj napriek tomu, že mám priamu viditeľnosť na vysielač s plným pokrytím 4G - ale to len uvažujem. Preto som aj vytvoril novú tému na Huawei B2368-66. Uvidím, či tam niekto napíše skúsenosti.
Každopádne vďaka všetkým za info aj to budúce, ak niekto ešte niečo napíše a budem ďalej dumať, či opustím 8 Mb/s kábel a prejdem na internet vzduchom cez 4G.
Vďaka :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mbachleda95
      Dobrý deň,
      mám v domácnosti Orange internet zazmluvnený na bývalého majiteľa tejto domácnosti. Tento internet chcem s bývalým majiteľom zrušiť a zazmluvniť sa v Telekome a pridať internet do skupiny Magenta 1. Nechcem mať dlhši výpadok internetu.
      Môžem vás poprosiť o ako by mal prebiehať postup tejto zmeny?
    • Od David galanta
      Dobrý deň
      Nemá niekto informáciu kedy bude dostupný optický internet na Železničiarksej ul. 107  Galanta (slúbený pred cca 1 rokom)  z konca oktobra 2020 Termin prešiel a nič sa neudialo. Ani niekoľko nasobná žiadosť o tel.kontakt už  neakceptujú.
      https://forum.telekom.sk/topic/22174/ Pôvodná téma tu
    • Od inDe_eD
      Dobry den,
      ja by som sa rad opytal, ci je v plane vystavba optickej siete v obci Pohranice. Vsimol som si, ze vo vedlajsej dedine - Dolne Obdokovce sa nejake kable uz tahaju.. Ak ano, treba niekde nahlasit, ze by som chcel pripojku aj ja?
      Dakujem za odpoved.
    • Od Tommy753
      Dobrý deň, chcem sa spýtať  kedy bude dostupné optické pripojenie v obci Mojzesovo? Výkopové práce už v obci prebehli. Ďakujem za odpoveď.

• Od gofi94
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupný optický internet na ulici Dolná, Trnovec nad Váhom. Ďakujem
    • Od mattyrv
      ahojte, neviete či pri kombinácii tých nových internetoch pri vdsl profiloch navyšujú  linku, kde je aj zriadená magio tv služba. Pri magio tv + magio net som mal navýšený profil, aby mi to neovplyvňovalo rýchlosť internetu. Ďakujem za info.