Optika - Beňadiková

Otázka

• 0

Zdravím všetkých,
som tu znovu s mojou otázkou ohľadom rozširovania optickej siete do obce Beňadiková. Obec je pokrytá len 8Mbit ADSL linkou, ktorá vedie z obce Liptovský Ondrej tam je natiahnuté VDSL. Tak sa chcem opýtať či sa niečo nebude riešiť ohľadom pripojenia. Naposledy som sa pýtal v roku 2019 tak či si to niekto z kompetentných náhodou nerozmyslel :D. V obci pribudli 2 nové ulice, ktoré majú natiahnuté chráničky. Nedávno som sa na to pýtal v samostatnom príspevku. Žiaľ, po kontaktovaní lokálneho operátora, ktorý dané chráničky vlastní som sa nedozvedel vôbec nič. Starosta mi len povedal informáciu, že je chránička pod celou hlavnou cestou, ale nič sa s tým nerobí. Zistil som aj informáciu, že zo strany obce bol záujem o prípadné vybudovanie optickej infraštruktúry, len Telekom ho v tom čase neprejavil. Tak ma odporučil na kyslík, pretože ten tu rozšíril svoje fixné LTE, ktoré si už bohužiaľ zvolilo dosť občanov súdiac podľa toho, že skoro na každom 4-tom dome je anténa. Chápem, že Telekom vyberá lokalitu v ktorej sa to oplatí, prípadne do ktorej sa bude ľahšie dostávať. V okolí nie je nikde optické vlákno (ak nepočítame VDSL spoj, ktorý je v obci Liptovský Ondrej) iba priamo v meste Liptovský Mikuláš alebo v obci Uhorská Ves, ktorá je pokrytá celá. Ďakujem za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

V tejto lokalite aktuálne nie je plánovaná optika.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

preverím, či sa plánuje optika a dám vedieť.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V tejto lokalite aktuálne nie je plánovaná optika.

Ďakujem za odpoveď. Položím otázku znovu o rok možno si to niekto rozmyslí :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. Položím otázku znovu o rok možno si to niekto rozmyslí :D 

Nie je za čo, ale odporúčam podať podnet cez mapu pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, treba prejaviť záujem o fixné pripojenie, ideálne by bolo ak podnet podá viac záujemcov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je za čo, ale odporúčam podať podnet cez mapu pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, treba prejaviť záujem o fixné pripojenie, ideálne by bolo ak podnet podá viac záujemcov.

Pri podnetoch ma už hádam ignorujú, tam to posielam každé 2 mesiace, ale nič sa nedeje. Možno sa skôr dočkajú okolité obce, ktoré majú viac obyvateľov. Ešte by som sa chcel opýtať VDSL spoj teda resp. VDSL pripojenie je vedené hlavne tam kde sa nachádza aj pošta že? Chcem sa uistiť či je moja teória pravdivá. Ďakujem. :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Pri podnetoch ma už hádam ignorujú, tam to posielam každé 2 mesiace, ale nič sa nedeje. Možno sa skôr dočkajú okolité obce, ktoré majú viac obyvateľov.

Pokiaľ by podnety zadávali viacerí, plus by ste oslovili samosprávu, možno by sa niečo podarilo vybaviť, 

Ešte by som sa chcel opýtať VDSL spoj teda resp. VDSL pripojenie je vedené hlavne tam kde sa nachádza aj pošta že? Chcem sa uistiť či je moja teória pravdivá. Ďakujem. :D 

neviem, nie som odtiaľ a nemám prístup k týmto údajom

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ by podnety zadávali viacerí, plus by ste oslovili samosprávu, možno by sa niečo podarilo vybaviť, 

Ono to je dosť naťažko so samosprávou. Pokým nepríde iniciácia zo strany Telekomu tak sa nič neudeje. Hlavne starosta je človek, ktorý je spokojný so všetkým čo funguje. Teraz prešiel obecný úrad pod spomínaný kyslík a sú spokojný. Predtým boli pri lokálnom poskytovateľovi, ktorý tu stále je prostredníctvom WiFi spoja a poskytuje služby, ale všetci odchádzajú do kyslíku. Nemajú ani žiadnu inú alternatívu, čo sa týka rýchlosti a ani dát. Je tu ešte pomaranč, ktorý mám aj ja, ale tam to je horšie pretože vysielač nie je priamo nad dedinou takže sú tam zhoršené podmienky, stabilita a rýchlosti toho pripojenia sú strašné. Stále s nimi riešim problémy a už ma to nebaví tak hľadám niečo čo by nemalo limit dát a hlavne aspoň konkurovalo v rýchlostiach, ale žiaľ mám smolu a taktiež budem musieť zvoliť cestu ako všetci ostatný. Teda aspoň pokým sa nestane dáky zázrak a niekto si nepovie, že existujeme aj my :D .

neviem, nie som odtiaľ a nemám prístup k týmto údajom

No podľa mapky pokrytia a webu posta.sk by to aspoň tu v okolí mňa sedelo. Každá obec, ktorá je v pokrytí VDSL 90 Mbit má poštu. Neskúmal som to nejak či to sedí aj niekde inde ako v okrese Liptovský Mikuláš, tak je to možno len zhoda náhod.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď
    • Od lacinello
      Dobrý deň,
      Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
      Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
      Vdaka
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od RomanSmutny
      dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
      dakujem

• Od matofillo20
      Chcem sa opýtať prečo je môj internet za ktorý platím 15 eur, čiže ako za optiku v meste pomalší ako 3g v mobile?

• Od preetro
      Od 23.8.2021 mi prestala fungovať cez MagioDSL internet AntikTV - či už aplikácia v mobile alebo aj v TV zobrazuje chybu pripojenia na server. Keď sa však v mobile prepnem na dáta, tak aplikácia funguje => problém je v MagioDSL internete. Internet ako taký funguje. Ďalší problém, ktorý s tým súvisí je ten, že pracujem z domu a tiež od 23.8.2021 mi prestal fungovať firemný mail - server nedostupný, pričom ostatným kolegom prístup na mail server funguje. Keď si nazdielam dáta cez prístupový bod, tak maily fungujú. Čo mám robiť aby sa tento problém odstránil?