Optika - Beňadiková

Otázka

• 0

Zdravím všetkých,
som tu znovu s mojou otázkou ohľadom rozširovania optickej siete do obce Beňadiková. Obec je pokrytá len 8Mbit ADSL linkou, ktorá vedie z obce Liptovský Ondrej tam je natiahnuté VDSL. Tak sa chcem opýtať či sa niečo nebude riešiť ohľadom pripojenia. Naposledy som sa pýtal v roku 2019 tak či si to niekto z kompetentných náhodou nerozmyslel :D. V obci pribudli 2 nové ulice, ktoré majú natiahnuté chráničky. Nedávno som sa na to pýtal v samostatnom príspevku. Žiaľ, po kontaktovaní lokálneho operátora, ktorý dané chráničky vlastní som sa nedozvedel vôbec nič. Starosta mi len povedal informáciu, že je chránička pod celou hlavnou cestou, ale nič sa s tým nerobí. Zistil som aj informáciu, že zo strany obce bol záujem o prípadné vybudovanie optickej infraštruktúry, len Telekom ho v tom čase neprejavil. Tak ma odporučil na kyslík, pretože ten tu rozšíril svoje fixné LTE, ktoré si už bohužiaľ zvolilo dosť občanov súdiac podľa toho, že skoro na každom 4-tom dome je anténa. Chápem, že Telekom vyberá lokalitu v ktorej sa to oplatí, prípadne do ktorej sa bude ľahšie dostávať. V okolí nie je nikde optické vlákno (ak nepočítame VDSL spoj, ktorý je v obci Liptovský Ondrej) iba priamo v meste Liptovský Mikuláš alebo v obci Uhorská Ves, ktorá je pokrytá celá. Ďakujem za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

V tejto lokalite aktuálne nie je plánovaná optika.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

preverím, či sa plánuje optika a dám vedieť.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V tejto lokalite aktuálne nie je plánovaná optika.

Ďakujem za odpoveď. Položím otázku znovu o rok možno si to niekto rozmyslí :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. Položím otázku znovu o rok možno si to niekto rozmyslí :D 

Nie je za čo, ale odporúčam podať podnet cez mapu pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, treba prejaviť záujem o fixné pripojenie, ideálne by bolo ak podnet podá viac záujemcov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je za čo, ale odporúčam podať podnet cez mapu pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, treba prejaviť záujem o fixné pripojenie, ideálne by bolo ak podnet podá viac záujemcov.

Pri podnetoch ma už hádam ignorujú, tam to posielam každé 2 mesiace, ale nič sa nedeje. Možno sa skôr dočkajú okolité obce, ktoré majú viac obyvateľov. Ešte by som sa chcel opýtať VDSL spoj teda resp. VDSL pripojenie je vedené hlavne tam kde sa nachádza aj pošta že? Chcem sa uistiť či je moja teória pravdivá. Ďakujem. :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Pri podnetoch ma už hádam ignorujú, tam to posielam každé 2 mesiace, ale nič sa nedeje. Možno sa skôr dočkajú okolité obce, ktoré majú viac obyvateľov.

Pokiaľ by podnety zadávali viacerí, plus by ste oslovili samosprávu, možno by sa niečo podarilo vybaviť, 

Ešte by som sa chcel opýtať VDSL spoj teda resp. VDSL pripojenie je vedené hlavne tam kde sa nachádza aj pošta že? Chcem sa uistiť či je moja teória pravdivá. Ďakujem. :D 

neviem, nie som odtiaľ a nemám prístup k týmto údajom

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ by podnety zadávali viacerí, plus by ste oslovili samosprávu, možno by sa niečo podarilo vybaviť, 

Ono to je dosť naťažko so samosprávou. Pokým nepríde iniciácia zo strany Telekomu tak sa nič neudeje. Hlavne starosta je človek, ktorý je spokojný so všetkým čo funguje. Teraz prešiel obecný úrad pod spomínaný kyslík a sú spokojný. Predtým boli pri lokálnom poskytovateľovi, ktorý tu stále je prostredníctvom WiFi spoja a poskytuje služby, ale všetci odchádzajú do kyslíku. Nemajú ani žiadnu inú alternatívu, čo sa týka rýchlosti a ani dát. Je tu ešte pomaranč, ktorý mám aj ja, ale tam to je horšie pretože vysielač nie je priamo nad dedinou takže sú tam zhoršené podmienky, stabilita a rýchlosti toho pripojenia sú strašné. Stále s nimi riešim problémy a už ma to nebaví tak hľadám niečo čo by nemalo limit dát a hlavne aspoň konkurovalo v rýchlostiach, ale žiaľ mám smolu a taktiež budem musieť zvoliť cestu ako všetci ostatný. Teda aspoň pokým sa nestane dáky zázrak a niekto si nepovie, že existujeme aj my :D .

neviem, nie som odtiaľ a nemám prístup k týmto údajom

No podľa mapky pokrytia a webu posta.sk by to aspoň tu v okolí mňa sedelo. Každá obec, ktorá je v pokrytí VDSL 90 Mbit má poštu. Neskúmal som to nejak či to sedí aj niekde inde ako v okrese Liptovský Mikuláš, tak je to možno len zhoda náhod.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od dulovicova
      Dobry den, chcela by som vediet pricinu vcerajsieho vypadku fungovania pevnej linky, TV a internetu cez optiku v oblasti Chorvatsky Grob-Cierna voda, Surska ulica a dovod, preco Telekom neupozornil na tuto poruchu zakaznika ihned po vzniku poruchy, nakokko som ju zistila nahodne zostala som odstrihnuta, bez akejkolvek moznosti zisti, co sa deje. 
      Ponuka Telekomu pripojit sa na nejaky nahradny zdroj bola len v pripade, ze zakaznik ma aj mobilneho operatora od tejto spolocnosti. A co ti zakaznici, ktori ho nemaju? Povazujem to za diskriminacne voci takym zakaznikom zo strany spolocnosti Telekom.
    • Od Kristiko
      Dobrý deň prajem, mám otázku ohladne výstavby optického internetu v Topoľčanoch (95501), konkrétne ulicu Miloša Závodného. Už pred dvomi rokmi sme dostali papier o začatí výstavby internetu ale doteraz sa nič nezmenilo a pritom v iných častiach mesta nedávno začali kopať optiku. Viete mi povedať nejaké info či je vôbec v pláne táto ulica alebo je jedno že žijem v časti mesta kde mám internet ako na dedine? ďakujem
    • Od peto_6
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
    • Od Partl2
      Dobrý deň,
      Som  účastníkom zmluvy na poskytovanie služieb Magio internetu,   a   vzhľadom k tomu, že dlhodobo už nepoužívam služby pevnej linky a ani Váš internet, chcel by som požiadať o úpravu zmluvy tak, aby som platil  služby len za poskytovanie televízie.
      Ďakujem a prajem príjemný deň

• Od kmetko.roman
      Dobrý deň, 
      Bývam v Leviciach na Vojenská ulica 54, čo je od centra okolo 1km a nie je tu žiadny optický internet, je v plane ho niekedy natiahnut? Nakoľko každá dedina na okolí už ma optický internet a centrum LV nie. 
    • Od grito35156
      Dobrý je plánovaná výstavba optického internetu v Liptovských Sliačoch? Konkterne na ulici Jozefa Hanulu?