Otázka

• 0

dobrý deň ,chcem sa opýtať prečo moja rýchlosť internetu je iba nameraná do 100Mbps keď mám internet XL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Nepíšete o akú technológiu ide, ak je to VDSL tak tam je maximum 90Mbps , pokiaľ ide o optiku, nemerajte cez WIFI, kde je rovnako limit. Treba byť priamo na router spojený cez kábel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

dôvody:

1) tvoj počítač nemá podporu 1gbps (karta) 

2) tvoj počítač sa prepol na 100 mbit (aj mne sa to už stalo) 

3) nemeriaš po kábli - wifi 2,4ghz nedosiahne rýchlosť optiky XL

4) nemeriaš cez appku - antivír a prehliadač majú obmedzenia a spomaľujú to.

5)  je potreba reštartu rootra

6) telekom má poruchu a treba to nahlásiť. 

avšak ak tam zavoláš bez toho, aby si predošlé body neskontroloval, oni sami ti povedia, najskôr si sprav toto. či chyba nie je u teba. 

https://www.telekom.sk/wiki/internet/pomala-rychlost

pokiaľ nie je reč o optike a máš VDSL, ADSL tak by si mal byť šťastný. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som na optike a mam 3 TV setopboxi 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ešte pomeraj cez appku.  ja mám program giga. max rýchlosť 950 pri appke sa meria dobre. prehliadač má obmedzenie rýchlosti a antivírus pri kontrole dát to spomaľuje, tam nameriam takých 140. 

stalo sa mi už aj to, že sa sieťová karta sama prepla z giga na 100. ak to nevieš pozrieť, reštart pc by mal stačiť. 

pozri si či nemeráš cez kábel, ktorý má označenie CAT 5, tie majú štandard priepustnosti len 100.  potrebuješ vyšší, CAT 5e alebo CAT 6

čo sa setoboxu týka, kukanie TV v čase merania, keby si pozeral aj všetky 3, tak ich spotreba je tak 10-15 na jeden. teda nameraná rýchlosť by bola len o nejakých 30-50 nižšia. 

ak sa takéto niečo odmeria, reštartuj rooter, na aspoň 30 sek mu zober šťavu a zapoj. chybu môže mať aj on. 

ak ani to nepomôže tak 0800 123 777. na optike XL je rýchlosť pod 250 braná ako poruchová. tak to nahlásiť. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpovede, chyba je v tom že  môj počítač nemá podporu 1gbps (karta) iba do 100Mb

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od AliMacko
      Dobrý deň, 

zaujímali by ma aktuálne ponuky pevného internetu v domácnosti. Ide o lokalitu Baškovce okres Humenné č.d.27.
      Dňa 14.3.2021 mi končí viazanosť u iného operátora, preto ma zaujímajú Vaše konkrétne ponuky. 

ďakujem Macková
    • Od ivanbuzek
      od septembra 2019 mám platnú zmluvu na optiku cez kábel vo Vrbovom na Poľnej ulici.
      Káble sú zakopané, no prípojky na domy nie a nič sa nedeje. Kedy sa bude pokračovať .Ďakujem
    • Od NMSYLVI73
      Dobrý deň, po telefonickom dohovore s operátorom vašej spoločnosti došlo k vzájomnej dohode, že zašlem elektronicky žiadosť o zrušenie služieb. Žiaľ, nemôžem sa "doklikať" kam presne mám žiadosť odoslať (nakoľko som nenašla žiadnu vašu mailovú adresu). Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem Záhorová

• Od Stanislav183
      Planuje Telekom na rok 2021 vylepsovat VDSL siet alebo bude sa viac zameriavat na rozsirovanie Optickeho pripojenia?Dakujem.
    • Od JustMilan
      Dobrý chcel by som sa opýtať ohľadne optiky Liptovská Lúžna 
    • Od Christian_05
      Chcem sa spýtať kedy bude spustená služba optického internetu v Seredi? Doteraz bol termín stanovený do 30.10.2020.
      Na ulici nam pribudli nové telefonné stĺpy a staré vymenili tiež za nové. Na tieto nové už natiahli aj optické káble.
      Nemáte nejaké nové info, či to bude ešte tento rok?
      Vďaka