Router ZTE II

Otázka

• 0

Dobry den mam taku otazku alebo pomoc, že wifi na tom routri sa mi zda velmi slaba lebo som mozno od routra druhej izbe a ledva mi ide internet ked ho dam na kabel vsetko ide perfektne ale poslednu dobu mi ide na wifi ked ho odmeriam asi cca1Mbs/1MBs a to mam L balik a ked ho dam na kabel ide cca 40MBs/4MBs a ked to skusam na mobile mi to odmeria cca26MBs/4 MBs len neviem kde je chyba ci notebooku tak ten ma svoje roky ale nerobilo mi to este nikdy. A na Wifi mam aj pripojene aj tv aj hernu konzolu ale to je vypnute ked momentalne to vyuzivam. Potreboval by som bud to rozsirit aby som aj v izbe mal svely signal alebo vymena routra alebo by mi dali tam novy firmware.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

musel som sa pozrieť na ukú technológiue je ten rooter, takže VDSL. 

máš balík L ako vravíš, čo je rýchlosť 40/4

keĎ dáš na kábel internet ide tak ako má podľa tvojich slov. problém teda nie je v internete. 

neviem ako to máš doma,  materiál budovy, elektrospotrebiče a podobne, že práve prekážky by vedeli vyrušiť wifinu. 

môžeš skúsiť pripojiť iný rooter na bridge mode so silnejšiou wifinou.  môžeš skúsiť zapojiť repeater, môžeš skúsiť pripojiť nový rooter a vytvoriť dve sieťe wifi aby si to pokryl, či ísť priamo do mesh. 
avšak rozšírenie balíky tj zvýšenie rýchlosti by ti nepomohlo. ak ti 40/4 stačí a podľa tvojich slov to tak aj ide, tak tu by si si nepomohol. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Mino9233 len pre doplnenie @informovanost 

mozes este pozriet a nastavit kanaly. Na telefon sa daju stiahnut rozne aplikacie ktore ti pozru wifi v tvojom okoli aby si videl silu rusenia inymi wifinami (hladaj nejaku appku ako "wifi analyzer"). Ak pouzivas apple zariadenia, sirku kanalu nastav natvrdo na 20MHz pre 2.4GHz wifi. Do buducna by som rozmyslal nad nejakym AP zariadenim ako pisal @informovanost. Kludne aj viac AP zariadeni s 2,4GHz a aj 5GHz wifi :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vyskúšať za to dať lepší router, ten router je s dosahom dosť slabý. Mám skúsenosť kedy pri rodinnom dome kde nie je ani tak zarušené 2,4GHz pásmo tak hlavne kvôli tomu, že je na opačnej strane domu tak dosiahne max. do pár miestností a ostatok je nepokrytý. 

Je riešenie aj wifi repeater, ale tým rýchlosť znížíš ako bolo spomínané. 

Ešte jedna z možností umiestniť router do stredu bytu/domu. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten router ma slabu wifinu... ja mam za nim rozmiestnene 3 access pointy po dome... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od zbartos
      Zdravím. Neplánuje prosím Telekom zaradiť do ponuky výkonnejší router pre Magio vzduchom cez 4G sieť? Momentálne ponúkate iba jeden - Alcatel HH40 s rýchlosťou sťahovania do 100 Mb/s. Bolo by super dať do ponuky viac zariadení, poprípade router pre 4G/5G :-)
      Vďaka
    • Od patrikdanis
      Dobrý ráno mám otázku ohľadom môjho Wi-Fi routra Sercom Speedport Plus. Koľko je vo Wi-Fi routri vnútorných antén a koľko majú db napr.: 2× 5db alebo 3× 5db. Ďakujem za odpoveď.
    • Od alcyon
      Zdravím,
      Každý deň mi zamrzne 1-2x router a svieti kontrolka SYS. Zakaždým router reštartujem.  Mám TP link 1042ND šesť rokov. FW je najnovší.
      Je možné požiadať Telekom o výmenu routra? Ako postupovať?
      Ďakujem za rady.

• Od Helen56
      Dobrý! potrebujem umiestniť router ZTE II, kde môžem zohnať asi 8 metrový kábel zo zásuvky k routeru?
    • Od martin06
      Ahojte
      Ako na tomto premiovom routry otvorit port?Lebo ked sa o to pokusam,tak mi vypisuje ,ze davam zle IP adresy
    • Od Rostan11
      Dobrý deň,
      v rámci novej zmluvy som dostal možnosť sa rozhodnúť pre verejnú alebo neverejnú dynamickú IPv4 adresu. Skôr sa prikláňam k tej neverejnej, no obávam sa, či zariadenia (tablet. mobil, PC) v domácej sieti v rámci WIFI, budú fungovať správne. Či sa nezmení aj nastavenie samotného smerovača.
      Nosné zariadenie v lokálnej sieti - v domácnosti: Magio smerovač - router