Router ZTE II

Otázka

• 0

Dobry den mam taku otazku alebo pomoc, že wifi na tom routri sa mi zda velmi slaba lebo som mozno od routra druhej izbe a ledva mi ide internet ked ho dam na kabel vsetko ide perfektne ale poslednu dobu mi ide na wifi ked ho odmeriam asi cca1Mbs/1MBs a to mam L balik a ked ho dam na kabel ide cca 40MBs/4MBs a ked to skusam na mobile mi to odmeria cca26MBs/4 MBs len neviem kde je chyba ci notebooku tak ten ma svoje roky ale nerobilo mi to este nikdy. A na Wifi mam aj pripojene aj tv aj hernu konzolu ale to je vypnute ked momentalne to vyuzivam. Potreboval by som bud to rozsirit aby som aj v izbe mal svely signal alebo vymena routra alebo by mi dali tam novy firmware.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

musel som sa pozrieť na ukú technológiue je ten rooter, takže VDSL. 

máš balík L ako vravíš, čo je rýchlosť 40/4

keĎ dáš na kábel internet ide tak ako má podľa tvojich slov. problém teda nie je v internete. 

neviem ako to máš doma,  materiál budovy, elektrospotrebiče a podobne, že práve prekážky by vedeli vyrušiť wifinu. 

môžeš skúsiť pripojiť iný rooter na bridge mode so silnejšiou wifinou.  môžeš skúsiť zapojiť repeater, môžeš skúsiť pripojiť nový rooter a vytvoriť dve sieťe wifi aby si to pokryl, či ísť priamo do mesh. 
avšak rozšírenie balíky tj zvýšenie rýchlosti by ti nepomohlo. ak ti 40/4 stačí a podľa tvojich slov to tak aj ide, tak tu by si si nepomohol. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Mino9233 len pre doplnenie @informovanost 

mozes este pozriet a nastavit kanaly. Na telefon sa daju stiahnut rozne aplikacie ktore ti pozru wifi v tvojom okoli aby si videl silu rusenia inymi wifinami (hladaj nejaku appku ako "wifi analyzer"). Ak pouzivas apple zariadenia, sirku kanalu nastav natvrdo na 20MHz pre 2.4GHz wifi. Do buducna by som rozmyslal nad nejakym AP zariadenim ako pisal @informovanost. Kludne aj viac AP zariadeni s 2,4GHz a aj 5GHz wifi :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vyskúšať za to dať lepší router, ten router je s dosahom dosť slabý. Mám skúsenosť kedy pri rodinnom dome kde nie je ani tak zarušené 2,4GHz pásmo tak hlavne kvôli tomu, že je na opačnej strane domu tak dosiahne max. do pár miestností a ostatok je nepokrytý. 

Je riešenie aj wifi repeater, ale tým rýchlosť znížíš ako bolo spomínané. 

Ešte jedna z možností umiestniť router do stredu bytu/domu. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten router ma slabu wifinu... ja mam za nim rozmiestnene 3 access pointy po dome... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián
    • Od patrik.trubini
      Dobrý deň chcem sa opýtať ako sa dá v speedpoort plus nastaviť vecsia rýchlost pre zariadenie lebo mame DSL XL a zariadení nedosahuje taku rýchlosť  lebo keď pripojím cez kábel ps5 tak max rýchlosť sťahovania je 9,8mb/s a nahrávania 521,7kb/s ďakujem za pomoc
    • Od azmedia
      Zdravím, potrebujem poradiť ohľadne odstránenia rodičovskej kontroly v routery Sagemcom 5670, kde bolo nastavené vypínanie Mercusys G50 denne od 0.00 do 02.00 hod. Momentálne tam nikde nevidím nastavené časy rodičovskej kontroly, všetko je "ako keby" povolené - na celom týždni, ale predsa to odpája daný router v nastavenom čase. Už som dal 100x Allow all a APLY, dokonca dal som zakázať celý týždeň a povoliť celý týždeň na všetky zariadenia ... jednoducho to nejde zrušiť. Má s tým niekto skúsenosti, že ako to odstrániť, tj. vyčistiť rodičovskú kontrolu? Aj keď to ukazuje, že všetko je povolené počas celého týždňa, takže nerozumiem. Vďaka za radu.
    • Od wladoD
      Ahoj,
      Pouzivam Sagemcom 5670, pripojil som nan USB kluc ako ulozisko. Viem sa k suborom a filmom dostat  cez pocitac.
      Ako prepojim USB ulozisko s  Samsung Smart TV, aby som mohol napr pozerat filmy ?
      Dakujem Vam za radu.
      Vlado
    • Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu (ADRESÁT 4088556701) a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián
    • Od dusanlea24
      Dobrý deň, máme zariadenia ONT Echolife HG850a. Z prístroja počuť občas bzučanie /ako keby sa tam niečo točilo/ Je to normálne?