Otázka

• 0

Zdravím, neviete, či aj na strane operátora treba aktivovať 5G pripojenie.

Mám One+ 8t, v status bare mi svieti plná 5G sieť, v nastaveniach povolené všetko, mobil je od Telekomu, ale keď dám testovať rýchlosť, tak ide iba 100Mbps cez 4G. Lokalita BA-Ružinov.

Aj v statuse pripojenia je len LTE.

Ako sa pripojiť do 5G?

Vďaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Podla mňa preto ti speedtest ukazuje 4G pretože 5G od Telekomu momentálne funguje na 4G frekvenciách 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Odhliadnuc od rýchlosti, nechápem ale prečo mi ukazuje full 5G ale stále ťahá len cez 4G..

Pozeral som aj status pripojenia v info o sieti a stále len 4G...

Screenshot_20210108-220443__01.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

no ale ide mu to len 100mbit tak som pozeral mapu, že aké má byť pokrytie lebo aj 4G je rýchlejšie. (až do 400mbit)

aj keĎ prevažná časť je pokrytá 5G, sú tam miesta kde nie je, a dosť sa to zhoduje aj s pokrytím tých 4G adv. takže na niektorých miestach vychádza nejlepšie pokrytie zákl. 4G 100 mbit.

škála: tá najtmavšia je 5G a tá už skoro sivá (v ľavo hore - vinohrady) je bez pokrytia 4G.  

stým že v budovách a cez prekážky a podobne to môže byť aj horšie, čím vyššia frekvencia (rýchlosť) tým viac náchylnejšia na takéto veci (dosah, prekážky, kovy, elektronika ...) 

daný mobil by mal mať podporu 5G.

Screenshot_19.jpg

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Najskôr ideš v 5G, ale nečakaj od toho také zázraky, aké sa pripisovali na začiatku komunikácie 5G sietí. Jednak našťastie sa tie 22GHz frekvencie u nás nepoužívajú, ktorým sa pripisujú tie rýchlosti. Viac si nájdeš v článku tu, možno sa tam nájdeš   Skúšali sme slovenské 5G: Nie je to o rýchlostných rekordoch, potrebná je správna technika (aktuality.sk)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar