Optický internet - Nová štvrť - Hlohovec

Otázka

• 1

Dobrý deň,

v mestskej časti Hlohovca - Nová Štvrť sa pred cca 3-4 rokmi robil prieskum ohľadom pripojenia domácností na optický internet. Niektorí obyvatelia dokonca podpísali aj súhlas. (Malo ísť o túto stavbu: ins_ftth_hc_hlohovec_cast_1.cast_zupka?m.benku.) 

Čítal som informáciu, že dodávateľská firma, ktorá mala výstavbu pre Telekom realizovať, sa nevedela dohodnúť s mestom kvôli všeobecne záväznému nariadeniu, ktoré mesto Hlohovec vydalo, preto sa výstavba resp. návrh nemohol realizovať.

Zadal som aj podnet pod mapu pokrytia, ale odpoveď so do dnešného dňa nedostal.

Prosím Vás je možné nejako obnoviť návrh výstavby ???

Momentálne by rýchlejší internet bol veľmi vhodný, nakoľko sa pracuje homeoffice a prebieha dištančné vzdelávanie. 

Ďakujem za skorú odpoveď.

Tomáš 

ul. Gorkého, 92001 Hlohovec

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

23 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

ak bol záujem o lepší internet od telekomu pri prieskume vysoký, tak telekom má záujem to tam postaviť. 

sám si povedal, že mesto robí obštrukcie ohľadne toho, a preto to trvá večne. 

v plánovaných výstavbách čo sa hlohovca týka je len toto, takže sa zrejme s mestom nevedia dohodnúť. 

neviem, či sa to týka aj tej časti, keĎže odtiaľ nie som,  

Screenshot_17.jpg

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa môjho názoru mesto výstavbu zamietlo.

Ani jedna ulica z mestskej časti Nová štvrť sa nenachádza v zozname plánovaných lokalít 

Čo by sa mohlo podniknúť zo strany obyvateľov MČ aby sa opäť niečo pohlo v oblasti výstavby alebo realizácie nového návrhu ?

Pomohol by nový prieskum zo strany Telekomu, alebo komunikácia so zástupcami mesta ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiež si myslím, že mesto výstavbu zamietlo. Občas sa to stáva. Najskôr by som poradil spísať petíciu, poprípade komunikovať ohľadom toho so samosprávou. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za radu, budem sa snažiť komunikovať aj s kompetentnými z mestského zastupiteľstva. 

Nechám túto tému ešte otvorenú, dám vedieť ak by sa niečo posunulo.

V tejto mestskej časti je internet naozaj slabý -  cca 1/2 obyvateľov tu nemá prístup ani ku VDSL internetu 10Mbit/s (podľa mapy pokrytia).    https://ctrlv.sk/yXrn 

Možnou výhodou pre Telekom je, že 3/4 siete je tu ťahaná po telekomunikačných stĺpoch, čiže nová legislatíva umožňuje ťahať optický kábel aj po nich.

@Mirko nevieš prosím ťa dať tú optiku nejako do plánu zo strany Telekomu? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za radu, budem sa snažiť komunikovať aj s kompetentnými z mestského zastupiteľstva. 

Nechám túto tému ešte otvorenú, dám vedieť ak by sa niečo posunulo.

V tejto mestskej časti je internet naozaj slabý -  cca 1/2 obyvateľov tu nemá prístup ani ku VDSL internetu 10Mbit/s (podľa mapy pokrytia).    https://ctrlv.sk/yXrn 

Možnou výhodou pre Telekom je, že 3/4 siete je tu ťahaná po telekomunikačných stĺpoch, čiže nová legislatíva umožňuje ťahať optický kábel aj po nich.

@Mirko nevieš prosím ťa dať tú optiku nejako do plánu zo strany Telekomu? 

Nahlásim to projektantom, nech to dajú do plánovacieho stretnutia, kde sa riešia tieto veci. Do plánu ju neviem ani nemôžem dať. Ale zistím si aj čo sa deje, prečo sa výstavba nerealizuje a dám vedieť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

podľa vyjadrenia kompetentných sú práce len pozastavené, kvôli počasiu sa niektoré práce nerobia.

Nemám od nich informáciu o zamietnutí výstavby zo strany mesta. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň, 

Písal som už aj kompetentným na meste a momentálne čakám na ich odpoveď.

@Mirko Ďakujem za preverenie, ale z vašej odpovede mám pocit, že ste poslali na preverenie zlú lokalitu. V centre mesta sa práve pár ulíc pokrýva optikou, kde je možné že práce sú pozastavené kvôli počasiu. Dokončenie výstavby je u týchto ulíc (podľa zoznamu plánovaných lokalít)  naplánované na 31.7.2021.  Ulice z našej mestskej sa v tom zozname nenachádzajú. 

Prosím Vás, mohli by ešte raz preveriť nasledovné ulice? (Martina Benku, Československej armády, Petra Jilemnického, Mierová, Arpáda Felcána, 9.mája, Fraňa Kráľa, Gorkého, Kamenohorská, Veterná, Karpatská, Inovecká, J.A.Gagarina (Gagarinova), Gáborská, Rúžová, Františka Lipku) 

Editoval/-a Tomasoo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, 

Písal som už aj kompetentným na meste a momentálne čakám na ich odpoveď.

@Mirko Ďakujem za preverenie, ale z vašej odpovede mám pocit, že ste poslali na preverenie zlú lokalitu. V centre mesta sa práve pár ulíc pokrýva optikou, kde je možné že práce sú pozastavené kvôli počasiu. Dokončenie výstavby je u týchto ulíc (podľa zoznamu plánovaných lokalít)  naplánované na 31.7.2021.  Ulice z našej mestskej sa v tom zozname nenachádzajú. 

Prosím Vás, mohli by ešte raz preveriť nasledovné ulice? (Martina Benku, Československej armády, Petra Jilemnického, Mierová, Arpáda Felcána, 9.mája, Fraňa Kráľa, Gorkého, Kamenohorská, Veterná, Karpatská, Inovecká, J.A.Gagarina (Gagarinova), Gáborská, Rúžová, Františka Lipku) 

Dobrý deň, na preverenie som poslal Hlohovec, Gorkého ulica.

Preverím to ešte raz a doplním aj Vami uvedené ulice. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Preveril som to ešte raz, teraz prišla odpoveď, že všetky uvedené ulice sú plánované na spustenie do 100 dní

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Mirko Ďakujem veľmi pekne za preverenie, potešili ste ma. 

Technik mal minulý týždeň otvorenú ústredňu asi 2 hodiny (a výpadok to nebol), tak sa určite niečo chystá.  

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Mirko Ďakujem veľmi pekne za preverenie, potešili ste ma. 

Technik mal minulý týždeň otvorenú ústredňu asi 2 hodiny (a výpadok to nebol), tak sa určite niečo chystá.  

Rado sa stalo :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rado sa stalo :) 

Dobrý deň prajem , vedľa mestskej časti Nová štvrť je mestská časť Peter a aj tu je (resp. bola) naplánovaná výstavba optického internetu od Telekomu (INS_FTTH_HC_HLOHOVEC_2.časť_SvatoPeterska) kde sú asi zahrnuté ulice : Šoltésova , Svatopeterská , Čulenova , Ľuda Zúbka , Vážska , Timravy , možno Hviezdoslavova , Cisárka , Terézie Vansovej , Dukelská , Rovná , Slnečná , Pánska Niva , Kruhová , možno Poniklecova .... Aktuálne je tu veľmi pomalé adsl pripojenie od Telekomu a veľa ľudí sa tu dožaduje optického internetu. Bolo by možné aj tu obnoviť stavebné konanie? Na stránke telekomu som sa dozvedel že tu bude čoskoro dostupný Internet až do 80/8 Mb/s: https://www.telekom.sk/pokrytie-detail?id=hlohovec.

Ďakujem s pozdravom Peter. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň prajem , vedľa mestskej časti Nová štvrť je mestská časť Peter a aj tu je (resp. bola) naplánovaná výstavba optického internetu od Telekomu (INS_FTTH_HC_HLOHOVEC_2.časť_SvatoPeterska) kde sú asi zahrnuté ulice : Šoltésova , Svatopeterská , Čulenova , Ľuda Zúbka , Vážska , Timravy , možno Hviezdoslavova , Cisárka , Terézie Vansovej , Dukelská , Rovná , Slnečná , Pánska Niva , Kruhová , možno Poniklecova .... Aktuálne je tu veľmi pomalé adsl pripojenie od Telekomu a veľa ľudí sa tu dožaduje optického internetu. Bolo by možné aj tu obnoviť stavebné konanie? Na stránke telekomu som sa dozvedel že tu bude čoskoro dostupný Internet až do 80/8 Mb/s: https://www.telekom.sk/pokrytie-detail?id=hlohovec.

Ďakujem s pozdravom Peter. 

Dobrý deň,

no to by sa najprv muselo dohodnúť mesto s Telekomom, viď https://www.odkazprestarostu.sk/hlohovec/podnety/106901/soltesova-realizacia-optickej-siete-od-telekom

Ja to pre istotu pošlem na preverenie, nech mám spätnú väzbu aj od kompetentných. 

Nejako mi to celé nesedí, keď ulice v inej časti mesta (viď vyššie) môžu byť pokryté, a tieto Vami uvedené už nie, pretože mesto sa nevie dohodnúť na poplatkoch. 

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Termín dokončenia je nad 100 dní, ale projekt je ešte stále v riešení, čiže môže sa to zmeniť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Termín dokončenia je nad 100 dní, ale projekt je ešte stále v riešení, čiže môže sa to zmeniť. 

a bude sa to robiť ešte v roku 2021? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a bude sa to robiť ešte v roku 2021? 

predpokladám, že áno.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň,

Mestské zastupiteľstvo dňa 16.4.2021 odsúhlasilo zmenu výšky jednorázovej náhrady z 5€ na 1€ za bežný meter inžinierskej siete. (Zmena platná od 19.4.2021)

@Mirko Môžem sa prosím obrátiť na Vás s preverením výstavby optiky?  Alebo mám využiť nejaké iné spojenie s Telekomom kde mi to preveria? (Išlo by o hore spomínané ulice aj v MČ Nová štvrť aj v MČ Peter) 

Momentálne sa nič nerealizuje, pravdepodobne sa čakalo na zmenu výšky jednorázovej náhrady zo strany mesta Hlohovec. (V zozname plánovaných lokalít sa taktiež nič nenáchádza z mojej lokality.)

Ďakujem 

Tomáš,  92001 Hlohovec

Editoval/-a Tomasoo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

Mestské zastupiteľstvo dňa 16.4.2021 odsúhlasilo zmenu výšky jednorázovej náhrady z 5€ na 1€ za bežný meter inžinierskej siete. (Zmena platná od 19.4.2021)

@Mirko Môžem sa prosím obrátiť na Vás s preverením výstavby optiky?  Alebo mám využiť nejaké iné spojenie s Telekomom kde mi to preveria? (Išlo by o hore spomínané ulice aj v MČ Nová štvrť aj v MČ Peter) 

Momentálne sa nič nerealizuje, pravdepodobne sa čakalo na zmenu výšky jednorázovej náhrady zo strany mesta Hlohovec. (V zozname plánovaných lokalít sa taktiež nič nenáchádza z mojej lokality.)

Ďakujem 

Tomáš,  92001 Hlohovec

Dobrý deň,

samozrejme, preverím to a dám vedieť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

samozrejme, preverím to a dám vedieť.

Mirko , nejako dlho to preverujete , či to sa mi len zdá :) ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mirko , nejako dlho to preverujete , či to sa mi len zdá :) ? 

Ospravedlňujem sa, teraz je toho trochu veľa, takže odpovede prichádzajú s omeškaním. Posúrim to ;) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Preposielam odpoveď v plnom znení:

momentálne čakáme na vyjadrenie mesta ohľadne neštandardných požiadaviek na úhradu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od kmeciik
      Zdravím, chcel by som sa opýtať ci by ste mi vedeli poradiť ako sa môžem dovolať na technickú podporu s tým aby mi to dvihol človek nie robot. Keďže vypadáva mi internet deň čo deň a nie na chvíľu ale na dlhšiu dobu a nebavy má každý deň tam vyvolávať a robot stále to iste povie a že problém bude vyriešení do dvoch pracovných dni. 
    • Od Oliver2205
      Dobrý deň.
      Študujem na vysokej škole a vybral som si projekt WLAN útoky, a rád by som sa opýtal či môžem vykonávať penetračné testovanie v mojej sieti.
      Nerád by som sa potom dozvedel, že som bol odpojený kvôli nežiaducej trafike z danej sieti. Čo sa penetračného testovania týka, tak ide o deauthifikačné útoky "DoS" po crackovanie hesiel a odchytávanie trafiky.
      Ďakujem pekne za odpoveď.
    • Od BeataNogova
      Dobry den,
      chcela by som sa spytat,kedy sa planuje optika v lokalite Cifer, na ulici Lipova.Nasa presna adresa je Lipova 10. Kable su tam natiahnute, ale signal nie je.
      Dakujem.
      Nogova
    • Od tekulka1971
      Dobrý deň,
      prosím Vás kedy sa bude riešiť optický internet na ulici Bleduľová 64, Devínska Nová Ves ? Kontaktovaný sme bolo externou firmou už prá rokov dozadu. Kúsok od nás na ulici Ľubovníková 31 - 39 sa pred vyše rokom začali ťahať káble, ale zo dňa na deň sa to ukončilo a odvtedy nič.Ďakujem vopred za info. Martin
    • Od 101603080
      Dobrý večer.Rád by som vedel kedy sa budú pripájať RD k optickej sieti v Malackách na ulici Duklianskych hrdinov 814 nakoľko je kabel natiahnutý a myslím že aj privedený do rozvodnej skrini na ulici, lebo pri ťahaní kábla presekli terajší internet a vtedy sme boli skoro 48h bez internetu my aj susedia.

• Od basa4567
      Dobrý deň, z dôvodu sťahovania by som rada posunula služby telekomu (magio televízia L, magio internet L), viazanosť je tam do 07/2022 mesačná splátka je 27,14€ súčasťou sú obe krabičky (wifi aj na tv), ak by to niekomu pomohlo radšej to prepíšem na novú osobu ako by som to rušila.
      v prípade záujmu píšte sms 0944256597 
      Ďakujem