Opticky internet v dedine Kladzany

Otázka

• 0

Dobry den chcel by som sa opytat kedy uz bude opticky internet v dedine Kladzany uz cakam od juna 2019 je rok 2021 a stale nic ja mam ten magio internet vzduchom a to nevydrzi nikdy este to mam na 500gb dat a nic vypadava to stale neda sa na nom nic robit a ja som žiak a potrebujem stabilny internet do školy este teraz jak mame to dištančne vzdelavanie aj moji kamarati sa na to stazuju ze nie je optiky v susednej dedine Hencovce uz je optika a my stale nič prosim o odpoved.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

ešte si chvíľu pokáš, kým ho budeš môcť využívať. tie práce nebudú trvať týždeň a tiež po dokončení prác kým začnú ponúkať novú technológiu, môže trvať aj 3 mesiace. 

nepozeral som to ale kým to budeš môcť využívať rátaj aspoň 4ry mesiace a viac. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den uz som sa dozvedel na stranke obce ze sa bude robit optika len sa chcem opytat ze kedy asi priblizne sa zacne robit lebo to sa neda vydrzat s tym magio internet vzduchom si pustim video na 720p a mam 500 ping

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

keď si otvoríš https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia

na ľavom paneli mapky vidíš možnosti  pevný internet, mobilný internet, telefonovanie...... 

rozklikni si pevný internet

otvorí ti tabuľku, kde sa môžeš preklikávať medzi rýchlosťou a typom siete. vyber typ siete. 

GPON je optika. 

"optika k domu" má v zátvorke poznačené VDSL, čo je technológia na ktorej beží.  a zistíš, že  nižný hrabovec a spodná časť hencoviec má len VDSL, nie optiku. 

keď si dáš GPON, zistíš, že optiku má naokolo len vranov a strážske. 

Takže aby sa optika dala natiahnúť z vranova ku tebe do kladzian, zoberú jedným vrzom aj hencovce, ktoré majú po ceste. 

na tú mapku sa ale nespoliehaj, to naznačenie je len približné. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

VDSL alebo ako telekom nazýva túto službu "optika do domu" je metalické pripojenie, nie optické.  optický kábel vedie do ústredne (niekto vravel, že je nastavené na rýchlosť 2,5 Gb) a z ústredne je prerozdelené, ku zákazníkovi domov ide metalický kábel. preto max rýchlosť 90 Mb. 

Pri optike FTTH (GPON) ti ide optické vlákno až do domu a preto môžeš mať rýchlosť až gigabit. 

služba telekomu s názvom optika do domu nie je technologicky optika.  je to len názov služby, ako pri paušáloch starých HAPPY a nových T ideal, či T nekonečno. nič viac. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Teraz pozeram na mapu pokrytia ze aj v Nižnom Hrabovci je optika nebolo by lepsie dat optiku od Hrabovca do Kučina a potom aj do Kladzian a bolo by uz 2 dedine naraz.

V Nižnom Hrabovci je VDSL, nie optika FTTH, ktorá bude budovaná v Hencovciach a Kladzanoch. V podstate aj VDSL ide cez optické káble (medzi ústredňami), ale pravdepodobne je jednoduchšie ísť z Vranova a pokryť len Hencovce a Kladzany.

Editoval/-a Mirko
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz pozeram na mapu pokrytia ze aj v Nižnom Hrabovci je optika nebolo by lepsie dat optiku od Hrabovca do Kučina a potom aj do Kladzian a bolo by uz 2 dedine naraz.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V Hencovciach taktiež bude optika, v horizonte nad 100 dní. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja si to myslím, pretože najbližšie miesto kde optika je  je vranov a cestou ku tebe musia ísť cez hencovce, nakoľko nikde inde naokolo optiku ešte nemajú. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale vysokopravdepodobne to bude tesne pred kladzanami. 

myslite ako ze optiku urobia v hencovciach este pred Kladzanmi ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale vysokopravdepodobne to bude tesne pred kladzanami. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A čo tie Hencovce? Máme neaké info? My sme podpisovali pripojku v roku 2019. Hovorilo sa o konci 2020. Ďakujem za info.

Hencovce som nepreveroval, ale preverím. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A čo tie Hencovce? Máme neaké info? My sme podpisovali pripojku v roku 2019. Hovorilo sa o konci 2020. Ďakujem za info.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A to ked si dam napriklad najlepsi balik 600/60 a k tomu priplatok 5e na 900/90 tak ked byvam v dome bude ist internet pomalsie ako 900/90 ?

Ak si priplatis za sluzbu giga.

Tak mas program 1000/100 s tym ze max real ruchlost je 960 / 100 a to v pripade ze to bude u teba mozne. Napriklaf ja mam giga. Najvyssia rychlost ty 960 dosiahnem v noci. Poobede a vecer mam takych 600.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A to ked si dam napriklad najlepsi balik 600/60 a k tomu priplatok 5e na 900/90 tak ked byvam v dome bude ist internet pomalsie ako 900/90 ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze sa planuje optika v dedine Kladzany?

Áno.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Optika je plánovaná, spustenie v horizonte nad 100 dní.

Takze sa planuje optika v dedine Kladzany?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Optika je plánovaná, spustenie v horizonte nad 100 dní.

Editoval/-a Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

v zozname plánovaných lokalít Vašu obec nevidím, pošlem to na preverenie.

V Hencovciach môže byť optika, nakoľko tu na východe optiku ťahá aj Východoslovenská distribučná, samotný internet potom poskytuje nejaký ISP, neviem aký presne. Môže ísť o tento prípad. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

celkom by ma zaujímalo, odkiaľ máš, že v hencovciach je optika.... lebo je to blbosť. 

je tam maximálne VDSL a aj to na spodnom konci a poväčšine v nižších rýchlostiach. 

takže telekom by najskôr musel vystavať sieť naokolo a tak sa dostať ku vám, lebo nikde naokolo optika nie je a ten signál ku vám nedoletí. 

okrem toho píšeš, že čakáš na optiku od júna 2019 .... na základe čoho na ňu čakáš?   dával si podnet? robil u vás telekom prieskum záujmu? podpisovali ste súhlas s FFTH ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mbachleda95
      Dobrý deň,
      mám v domácnosti Orange internet zazmluvnený na bývalého majiteľa tejto domácnosti. Tento internet chcem s bývalým majiteľom zrušiť a zazmluvniť sa v Telekome a pridať internet do skupiny Magenta 1. Nechcem mať dlhši výpadok internetu.
      Môžem vás poprosiť o ako by mal prebiehať postup tejto zmeny?
    • Od David galanta
      Dobrý deň
      Nemá niekto informáciu kedy bude dostupný optický internet na Železničiarksej ul. 107  Galanta (slúbený pred cca 1 rokom)  z konca oktobra 2020 Termin prešiel a nič sa neudialo. Ani niekoľko nasobná žiadosť o tel.kontakt už  neakceptujú.
      https://forum.telekom.sk/topic/22174/ Pôvodná téma tu
    • Od inDe_eD
      Dobry den,
      ja by som sa rad opytal, ci je v plane vystavba optickej siete v obci Pohranice. Vsimol som si, ze vo vedlajsej dedine - Dolne Obdokovce sa nejake kable uz tahaju.. Ak ano, treba niekde nahlasit, ze by som chcel pripojku aj ja?
      Dakujem za odpoved.
    • Od Tommy753
      Dobrý deň, chcem sa spýtať  kedy bude dostupné optické pripojenie v obci Mojzesovo? Výkopové práce už v obci prebehli. Ďakujem za odpoveď.

• Od gofi94
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupný optický internet na ulici Dolná, Trnovec nad Váhom. Ďakujem
    • Od mattyrv
      ahojte, neviete či pri kombinácii tých nových internetoch pri vdsl profiloch navyšujú  linku, kde je aj zriadená magio tv služba. Pri magio tv + magio net som mal navýšený profil, aby mi to neovplyvňovalo rýchlosť internetu. Ďakujem za info.