magio internet

Otázka

• 0

dobrý ďen telekom prečo by som mal platiť toľko isto peňazí za 40mbit/s ( ešte slubujete 90mbit/s) ako tý ktorý maju vdsl 300mbit/s ?

a navyše by som chcel streamovať, lenže s úbohými 7mbit/s upload speed sa to nedá lebo stream je nestabilný a má zlý bitrate 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

21 odpovedí na túto otázku

• 0

a ešte jedna vec, na mape pokrytia píšete že možem mať super rýchli internet 950mbit/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mýliš si ADSL, VDSL a Optiku. Lebo na VDSL po prečítaní tu: https://www.telekom.sk/internet/magio-internet vieš mať maximálne 90Mb/s s programom XL. 

Na stream by si optiku mal najlepšiu, ale ako píšeš tú nemáš k dispozícii, tak jedie nájsť alternatívu, ale bohviečo to nebude, optika je optika.

Mapa pokrytia neber ju vážne, niekedy sú informácie nepravé a tam kde píše, že je pokrytie reálne nie je, ale aj naopak tam kde sa nedá zriadiť sa reálne dá.

A reálne dočítať sa, že na tvojej adrese, že môžeš mať internet o rýchlosti 950Mb/s je prostosť, Telekom ponúka také rýchlosti aké sú uvedené v linku vyššie a jedna z najvyšších je 1Gb/s a to pri optike.

Takže na tvoju otázku nie je možná reálne ani odpoveď nevieš sa poriadne vyjadriť a píšeš tú hlúposti o rýchlostiach, ktoré sú nepravdivé, čiže ti nemáme ako poradiť.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemám vešteckú gulu aby som vedel čo potrebuješ a aký máš presne internet. Jedine mi vychádza, že máš VDSL 90/9Mb/s ak dosahuješ takéto rýchlosti v poriadku to nie je. Tu ti bohužiaľ nemáme ako viac pomôcť.

Odporúčam volať na technickú linku: 0800 123 777

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

akoze 35mbps na najdrahsiom baliku v ba je trosku ubohe, nie ?

obrázek_2020-12-22_234210.png

zalezi aj od nastaveneho profilu akym sa router synchornizuje s ustrednou a ta s BRAS serverom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kde ho najdem ?

prihlás so do rootra cez počítač... 

tam kde v prehliadači ( len ťa prosím nie explorer ani edge. :D ) píšeš url adresu (www.xxx.xx) napíš tam bez úvodzoviek "192.168.1.1" a prihlás sa do rootra pomocou údajov buď zo zmluvy abo z tej nálepky s údajmi na rootri.  tam nájdi profil linky. a daj ho sem (screen shot - môžeš využiť aplikáciu ako napríklad lightshot na to alebo prostre odfotiť z mobilu....) . filipec ti vie povedať, či je naprd nastavená,  či by dokázala pustiť viac, je na svojom maxime a podobne. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobrý ďen telekom prečo by som mal platiť toľko isto peňazí za 40mbit/s ( ešte slubujete 90mbit/s) ako tý ktorý maju vdsl 300mbit/s ?

a navyše by som chcel streamovať, lenže s úbohými 7mbit/s upload speed sa to nedá lebo stream je nestabilný a má zlý bitrate 

Telekom pre koncovych zakaznikov na pevnom pripojeni ponuka 3 technologie a to

1. GPON - optika (max cca 1000/100 (200))
  2. ADSL(2) najpomalsia linka (max 15/1)
  3. VDSL(2) rychlejsie ako ADSL (pouzity vectoring, neskor mozno bounding) (90/9)

Na kazdom (ADSL, VDSL a GPON) pripojeni poskytuje 3 baliky M, L a XL.

Je uplne jedno ci mas moznost pripojenia ADSL, VDSL, alebo GPON, ty si objednavas balik a platis za balik. Je mi uplne jasne, ze ked si objednas XL ale mas ADSL pripojku, tak rychlost budes mat 15/1 a ten co si objedna XL na GPON pripojeni, tak bude mat rychlost 600/60 a budete platit rovnaku cenu.

Si pravom nahnevany, ze on ma 40x rychlejsi INET ako ty plati rovnako. Ale ak na tvojej adrese zriadia GPON, tak cenu ti nezvysia a rychlost budes mat o 40x rychlejsiu.

Preco maju v amerike o polovicu lacnejsi benzin ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Si pravom nahnevany, ze on ma 40x rychlejsi INET ako ty plati rovnako. Ale ak na tvojej adrese zriadia GPON, tak cenu ti nezvysia a rychlost budes mat o 40x rychlejsiu.

Lenže kde máš istotu, že niekedy na jeho adrese bude GPON? A osobne nevidím problém keby boli cenovky nasledovne: ADSL - M/3€, L/5€, XL/10€ a keby bolo zlepšenie nech aj platím za lepšiu rýchlosť viacej peňazí to dáva logiku.

Mám v rodine známu, ktorá má od Telekomu ADSL presne od 1.8.2014 kedy jej zriadili internet. Má ADSL balík L 8/1Mb/s lepší už hádam ani nemôže mať. A pozri sa aký je rok 2020 a VDSL nikde a GPON vôbec. Pravda je to malá  dedina kde je väčšina populácie dôchodcov a mladý nemajú záujem o optiku a zároveň by sa im to asi neoplatilo keďže záujem je žiadny a ten kto má zujem má proste smolu. A to je tá spravodlivosť, ja platím v meste za GPON 300/30Mb/s 15€ a ona ešte za viac a to 16,39€ platí za hentakú smiešnu rýchlosť. Zároveň ako bolo to zvyšovanie ceny v Telekome je trošku smiešne a trápne, že to zvýšili aj ľudom s ADSL, ktorý už teraz platia veľmi veľa. 

Aj to sa divím, že v tej dedine operátori len pred pár rokmi natiahli 4G aj to dlhé roky tam iba Edge bolo. 

Zároveň čo si pamätám niekde sa písalo, že v niektorom roku bude povinná rýchlosť 100Mb/s ale ako to chcú dosiahnuť? Cez 4G? To je nereálne, síce tie rýchlosi sú reálne, ale keď taký internet nenahradí taký ADSL a zároveň ak Telekom bude pri 4G internete na doma dávať smiešnych 200GB a menej a obedzovať to takto dátovo tak to potom tiež nemá zmysel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

centov, tu Preco maju v amerike o polovicu lacnejsi benzin ??

kapku od témy ale preto, že tam si ho ťažia a vyrábajú. (ropu) 

u nás sa platí dodatočne aj za jeho prepravu cez polku planét (kde sa platí aj výstabvba a údržba tých rúr, ako i obsluhujúci personál) a akoby to nestačilo, tak ani obchodníci nie sú ochotní ísť tak nizko cenovo dole. ako aj madari, rakušáci mali cenu za liter pod 95 centov, tu odmietali ísť pod euro. 

Zároveň čo si pamätám niekde sa písalo, že v niektorom roku bude povinná rýchlosť 100Mb/s

ešte zostávajú 4ry dni :D  ale to bolo mám pocit pre 80% populácie ale nad 30 pre všetkých. rovnako aj pokrytie všetkých bielych miest do konca tohto roku. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zároveň čo si pamätám niekde sa písalo, že v niektorom roku bude povinná rýchlosť 100Mb/s ale ako to chcú dosiahnuť? Cez 4G? To je nereálne, síce tie rýchlosi sú reálne, ale keď taký internet nenahradí taký ADSL a zároveň ak Telekom bude pri 4G internete na doma dávať smiešnych 200GB a menej a obedzovať to takto dátovo tak to potom tiež nemá zmysel.

Do roku 2025 ma mat kazda domacnost dostupny internet s rychlostou 100  mbps s mozonstou upgradu na 1 Gbps, samozrejme by mal byt tento internet neobmedzeny.  Preferovať sa bude optika ,   v mensich  obciach je mozne podla uz platnej legislatívy potiahnut optiku aj po existujucich stĺpoch  telekomunikacnych, elektrickych, ...     Výnimocne pri problemovych lokalitach s pár domácnostami sa počíta s vyuzitim bezdrotovych technologii 60 GHz WiFi alebo 5G. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ešte zostávajú 4ry dni :D  ale to bolo mám pocit pre 80% populácie ale nad 30 pre všetkých. rovnako aj pokrytie všetkých bielych miest do konca tohto roku. 

Aha, čiže chápem, že rátajú internet aj taký ako som popisoval cez 4G? :D Už chápem prečo každú chvíľu zvyšuje počet miest čo pokryl xxx :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Citát

kapku od témy ale preto, že tam si ho ťažia a vyrábajú. (ropu) 

u nás sa platí dodatočne aj za jeho prepravu cez polku planét (kde sa platí aj výstabvba a údržba tých rúr, ako i obsluhujúci personál) a akoby to nestačilo, tak ani obchodníci nie sú ochotní ísť tak nizko cenovo dole. ako aj madari, rakušáci mali cenu za liter pod 95 centov, tu odmietali ísť pod euro. 

Ved to bol len priklad. 

Benzin je tam preto lacny, pretoze maju zdroje a maju infrastrukturu. U nas nie je benzin drahy preto, ze sa prepravuje (samozrejme aj to prida na cene). Ale preco je benzin v Polsku lacnejsi ako u nas, ked Poliaci kupuju benzin od nas ?? No asi preto, ze nenazrany slovensky stat ma super spotrebnu dan na paliva viac ako 50%. Stat velmi dobre vie, ze sa jazdilo, jazdi sa a dlho sa na fosilne paliva este bude jazdit. Ale kaslat na benzim.

Tym som chcel len povedat, ze kde nie je infrastruktura, tak nebude ani rychly internet a telekom s adsl pripojkami je tam monopol. A ludia ci chcu, alebo nechcu, tak internet si musia zriadit (samozrejme ak ho potrebuju).

Preco stoji pivo na lomnicaku 10€ a v kauflande 0.7€ ... to bol dalsi priklad :D

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

obrázek_2020-12-26_174805.png

63 Mbit mas profil...viac ti linka neda .. uz teraz ide velmi na hrane pod 6db ak je sumove rozpatie tak moze dochadzat k jej rozpadom... tvori sa velka chybovost, s cim moze suvisiet aj vacsia latencia alebo aj mensia namerana rychlost, aj vzhladom na to ze teraz cez sviatky pozera cez net kazdy filmy vo FHD alebo 4K.. gamblery stahuju hry atd

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

63 Mbit mas profil...viac ti linka neda .. uz teraz ide velmi na hrane pod 6db ak je sumove rozpatie tak moze dochadzat k jej rozpadom... tvori sa velka chybovost, s cim moze suvisiet aj vacsia latencia alebo aj mensia namerana rychlost, aj vzhladom na to ze teraz cez sviatky pozera cez net kazdy filmy vo FHD alebo 4K.. gamblery stahuju hry atd

na bratislavu fakt smutne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Mohinder
      Ahojte, 
      Prosím Vas potrebujem rozšíriť internet do záhrady. 
      Mam router od telekomu ZTE a dve antény TP link CPE 210. Prvú som nastavil ako access point podľa manuálu a nastavil ip adresu 192.168.1.254 a pripojil cez LAN ale keď sa pripojim na Wi-Fi K anténe neprideli mi ip adresu a wifi z antény je offline. Router má ip 192.168.1.1. Treba  niečo ešte nastaviť na ZTE routry alebo niečo? 
      Ďakujem. 
    • Od Adamm_
      Dobrý deň, chcem sa opýtať prečo mi nejde internet rýchlosťou aspoň 50 mb/s keď na webu je napísané že dosahuje rýchlosť až 300 mb/s : Doteraz mi aspoň tých 30 mb/s išiel ale momentálne po otestovaní ide download okolo 15 mb/s a upload okolo 5 mb/s. Dopredu ďakujem za odpoveď.
    • Od RomanSmutny
      Dobrý den, platím si dsl l+ internet ktorý má dosahovať 60/6mbit a router je nadstavený len na 49/5 tak kde je problém? Router som skúšal reštartovať

• Od MARKO2
      Dobrý deň, mám otázku na technika. V bytovom dome (bytovke) je písaná dostupnosť internetu cez pevnu linku VDSL 25m/s a v bytovom dome sa nachádza 8 bytov. Chcem sa opýtať, najlepšie technka telekomu, že každý byt bude mať rýchlosť 25m/s alebo sa to vydelí počtom bytov čiže iba 3m/s. V prípade ak by som sa nasťahoval do takéhoto bytového domu, môže sa stať že mi nezapoja internet cez VDSL, pretože už je prekročený limit 25m/s, ktorý využívajú susedia? Prosím o vysvetlenie technika telekomu, ktorý sa tomu venuje. Dakujem.
    • Od Adamm_
      Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa plánuje v obci Vernár na ulici Olšiny výstavba pevného internetu ? 
    • Od Tobias234
      Dobry den mam problem s internetom od piatku 2.7.2021 mi nejde internet jedna sa o magio internet vzduchom kedykolvek zapnem twitch a chcem si pozriet stream alebo youtube v 720p60fps tak to stale seka mam aj ethernet kabel v pc a stale to seka hram aj hry s kamaratmi a nemozem lebo mi stale seka internet restartoval som 100 krat stale seka ked zapnem nejake video alebo stream seka to aj v 360p prosim o odpoved