Spomaľovanie internetu

Otázka

 • 0

 

Prosím Vás, stretli ste sa niekto s už s tým, že by Vám znížili rýchlosť internetu? Najmenej 4 roky som využíval rýchlosť 20/2 Mb/s (s určitými stratami). Keď som si bol predĺžiť zmluvu pred 2 rokmi, systém im začal vyhadzovať, že táto rýchlosť nie je dostupná na mojej adrese, aj napriek tomu, že som ju reálne dosahoval. Vtedy pani na pobočke priložila poznámku k mojej objednávke, v ktorej spomenula, že by som si rýchlosť internetu rád nechal takú, ako som mal dovtedy. Všetko fungovalo ďalšie 2 roky, avšak keď som si chcel opäť predĺžiť zmluvu pred pár týždňami, tak mi povedali, že systém ich nepustí a musel som podať reklamáciu na prešetrie technikmi. Včera ku mne prišiel technik, ktorému som všetko vysvetlil a ten mi sľúbil, že dá dispečingu vedieť. Dnes mi prišla SMS, že z technických príčin mi túto rýchlosť nevedia poskytnúť a keď som sa pýtal, akú rýchlosť mi vedia poskytnúť, povedali mi, že len 4/0.5 Mb/s.

Bol som už aj na pobočke, volal som na zákaznícku linku aj som im písal, nikto mi nevie pomôcť.

speedtest.jpg

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

 • 0

Asi v tvojej lokalite pribudli dalsi zakaznici a budu to musiet rozdelit. Teraz mas 20, ale pri dalsej zmluve ti uz asi 20 nemozu dat

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ale načo by potom posielali technika, ktorý mal za úlohu "zmerať dosiahnuteľnú rýchlosť" lebo sa im to "nezhodovalo s tým, čo im systém vykazoval". Najhoršie je to, že je tu nulová komunikácia zo strany Telekomu: nikto nič nevie. (Mimochodom technik nič nemeral, len si ma vypočul a odišiel)

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Nepredlzoval by som zmluvu. Budeš pokračovať na starej a bez viazanosti a zrejme aj s povodnou rýchlosťou

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

pol roka zrejme bude mat cenu ako pocas viazanosti

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Toto je pri Telekome bezna vec. Potrebuju kapacitu pre dalsich zakaznikov. 20/4 =5 s toho je jasne že pre biznis je lepšie 5 zakaznikov ktorým dajú 4 Mbit a budú platiť 5 ako jeden s 20mbit. To iste urobili sktualne aj mne.  
 

Nemaju už kapacity ale stale predavaju a priajaju novych zakaznikov, čiže jediná moznost potrebnu kapacitu zobrať od existujucich zakazniov

Editoval/-a marcelmrc1

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od dulovicova
   Dobry den, chcela by som vediet pricinu vcerajsieho vypadku fungovania pevnej linky, TV a internetu cez optiku v oblasti Chorvatsky Grob-Cierna voda, Surska ulica a dovod, preco Telekom neupozornil na tuto poruchu zakaznika ihned po vzniku poruchy, nakokko som ju zistila nahodne zostala som odstrihnuta, bez akejkolvek moznosti zisti, co sa deje. 
   Ponuka Telekomu pripojit sa na nejaky nahradny zdroj bola len v pripade, ze zakaznik ma aj mobilneho operatora od tejto spolocnosti. A co ti zakaznici, ktori ho nemaju? Povazujem to za diskriminacne voci takym zakaznikom zo strany spolocnosti Telekom.
  • Od Kristiko
   Dobrý deň prajem, mám otázku ohladne výstavby optického internetu v Topoľčanoch (95501), konkrétne ulicu Miloša Závodného. Už pred dvomi rokmi sme dostali papier o začatí výstavby internetu ale doteraz sa nič nezmenilo a pritom v iných častiach mesta nedávno začali kopať optiku. Viete mi povedať nejaké info či je vôbec v pláne táto ulica alebo je jedno že žijem v časti mesta kde mám internet ako na dedine? ďakujem
  • Od peto_6
   Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
  • Od Partl2
   Dobrý deň,
   Som  účastníkom zmluvy na poskytovanie služieb Magio internetu,   a   vzhľadom k tomu, že dlhodobo už nepoužívam služby pevnej linky a ani Váš internet, chcel by som požiadať o úpravu zmluvy tak, aby som platil  služby len za poskytovanie televízie.
   Ďakujem a prajem príjemný deň
    
  • Od kmetko.roman
   Dobrý deň, 
   Bývam v Leviciach na Vojenská ulica 54, čo je od centra okolo 1km a nie je tu žiadny optický internet, je v plane ho niekedy natiahnut? Nakoľko každá dedina na okolí už ma optický internet a centrum LV nie. 
  • Od grito35156
   Dobrý je plánovaná výstavba optického internetu v Liptovských Sliačoch? Konkterne na ulici Jozefa Hanulu?