Spomaľovanie internetu

Otázka

 • 0

 

Prosím Vás, stretli ste sa niekto s už s tým, že by Vám znížili rýchlosť internetu? Najmenej 4 roky som využíval rýchlosť 20/2 Mb/s (s určitými stratami). Keď som si bol predĺžiť zmluvu pred 2 rokmi, systém im začal vyhadzovať, že táto rýchlosť nie je dostupná na mojej adrese, aj napriek tomu, že som ju reálne dosahoval. Vtedy pani na pobočke priložila poznámku k mojej objednávke, v ktorej spomenula, že by som si rýchlosť internetu rád nechal takú, ako som mal dovtedy. Všetko fungovalo ďalšie 2 roky, avšak keď som si chcel opäť predĺžiť zmluvu pred pár týždňami, tak mi povedali, že systém ich nepustí a musel som podať reklamáciu na prešetrie technikmi. Včera ku mne prišiel technik, ktorému som všetko vysvetlil a ten mi sľúbil, že dá dispečingu vedieť. Dnes mi prišla SMS, že z technických príčin mi túto rýchlosť nevedia poskytnúť a keď som sa pýtal, akú rýchlosť mi vedia poskytnúť, povedali mi, že len 4/0.5 Mb/s.

Bol som už aj na pobočke, volal som na zákaznícku linku aj som im písal, nikto mi nevie pomôcť.

speedtest.jpg

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

 • 0

Asi v tvojej lokalite pribudli dalsi zakaznici a budu to musiet rozdelit. Teraz mas 20, ale pri dalsej zmluve ti uz asi 20 nemozu dat

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ale načo by potom posielali technika, ktorý mal za úlohu "zmerať dosiahnuteľnú rýchlosť" lebo sa im to "nezhodovalo s tým, čo im systém vykazoval". Najhoršie je to, že je tu nulová komunikácia zo strany Telekomu: nikto nič nevie. (Mimochodom technik nič nemeral, len si ma vypočul a odišiel)

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Nepredlzoval by som zmluvu. Budeš pokračovať na starej a bez viazanosti a zrejme aj s povodnou rýchlosťou

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

pol roka zrejme bude mat cenu ako pocas viazanosti

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Toto je pri Telekome bezna vec. Potrebuju kapacitu pre dalsich zakaznikov. 20/4 =5 s toho je jasne že pre biznis je lepšie 5 zakaznikov ktorým dajú 4 Mbit a budú platiť 5 ako jeden s 20mbit. To iste urobili sktualne aj mne.  
 

Nemaju už kapacity ale stale predavaju a priajaju novych zakaznikov, čiže jediná moznost potrebnu kapacitu zobrať od existujucich zakazniov

Editoval/-a marcelmrc1

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od Mohinder
   Ahojte, 
   Prosím Vas potrebujem rozšíriť internet do záhrady. 
   Mam router od telekomu ZTE a dve antény TP link CPE 210. Prvú som nastavil ako access point podľa manuálu a nastavil ip adresu 192.168.1.254 a pripojil cez LAN ale keď sa pripojim na Wi-Fi K anténe neprideli mi ip adresu a wifi z antény je offline. Router má ip 192.168.1.1. Treba  niečo ešte nastaviť na ZTE routry alebo niečo? 
   Ďakujem. 
  • Od Adamm_
   Dobrý deň, chcem sa opýtať prečo mi nejde internet rýchlosťou aspoň 50 mb/s keď na webu je napísané že dosahuje rýchlosť až 300 mb/s : Doteraz mi aspoň tých 30 mb/s išiel ale momentálne po otestovaní ide download okolo 15 mb/s a upload okolo 5 mb/s. Dopredu ďakujem za odpoveď.
  • Od RomanSmutny
   Dobrý den, platím si dsl l+ internet ktorý má dosahovať 60/6mbit a router je nadstavený len na 49/5 tak kde je problém? Router som skúšal reštartovať

  • Od MARKO2
   Dobrý deň, mám otázku na technika. V bytovom dome (bytovke) je písaná dostupnosť internetu cez pevnu linku VDSL 25m/s a v bytovom dome sa nachádza 8 bytov. Chcem sa opýtať, najlepšie technka telekomu, že každý byt bude mať rýchlosť 25m/s alebo sa to vydelí počtom bytov čiže iba 3m/s. V prípade ak by som sa nasťahoval do takéhoto bytového domu, môže sa stať že mi nezapoja internet cez VDSL, pretože už je prekročený limit 25m/s, ktorý využívajú susedia? Prosím o vysvetlenie technika telekomu, ktorý sa tomu venuje. Dakujem.
  • Od Adamm_
   Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa plánuje v obci Vernár na ulici Olšiny výstavba pevného internetu ? 
  • Od Tobias234
   Dobry den mam problem s internetom od piatku 2.7.2021 mi nejde internet jedna sa o magio internet vzduchom kedykolvek zapnem twitch a chcem si pozriet stream alebo youtube v 720p60fps tak to stale seka mam aj ethernet kabel v pc a stale to seka hram aj hry s kamaratmi a nemozem lebo mi stale seka internet restartoval som 100 krat stale seka ked zapnem nejake video alebo stream seka to aj v 360p prosim o odpoved