100-200ms ping na optike????

Otázka

• 0

nazdar, doteraz som mal do 15ms internet a zrazu mi to vybehlo na takéto čísla, vytočený som jak cip. Gpon Rožňava mate nejaku chybu či čo to ako má byt? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

50 odpovedí na túto otázku

• 0

aj ja to iste Skalica optika XL pingy 150-180.Download iba okolo 200 , upload v poriadku .

Snímka obrazovky (1715).png

Snímka obrazovky (17115).png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Info z Telekomu: "Je to v ramci celej SR na nasich sietach - sietova porucha je zatial stale otvorena, zistuju pricinu"

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super, dík za info - snáď sa im to podarí dať do poriadku čo najskôr...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zaujimave je, ze to robi jak na optike tak na xDSLku.... no napriklad vcera vecer okolo 20 ping ze 250ms, okolo 1 v noci to uz bolo 29ms  teraz (12:30) stale 29ms....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dufam ze cim skvor to opravite ako vcera co mam opticky  internet pink mal vcera 200 a jjitter 25 bezne mam pink 10 a jitter 1 inak hrozi ze pridete o zakaznikov a stratite dvoveru co vam drzim palce aby ste co najskvor odstranili a posilnili zabespecili aby sa to nestalo v buducnosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U mna dnes zatial ok, ping cca 3ms... Kazdopadne ubezpecovali, ma ze o tom vedia a ze to riesia... Takze uz asi aj stihli vyriesit...

ping2.jpg

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pisa na technicku podporu opravil mi ping  na 10 ale musel vypnut router z elektrickej zasuvky  a uz mam 10 uvidim zajtra ci to pomohlo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pochvala telekomu a technikom a  verim ze to neako zaistia  ten ping aby nelietal a sa drzal na 10. hlavne ze mi tv neseka co mam magio tv od nich magio box

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem či to má súvis, ale podobný problém má aj xxxx na 4G sieti, ale iba na verejných dynamických  IP adresách. Ping a odozva siete je aj na úrovni 300ms. Packet loss niekde od 5% až 20%. Neverejná IP také problémy nemá. Možno nejaký uzol, ktorý používajú spoločne. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je normalne pri 4G mobilnych internetoch predsa to je vzduchom majcorako

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je normalne pri 4G mobilnych internetoch predsa to je vzduchom majcorako

Ani nie :D keď sa to deje len pri konfigurácii cez verejnú dynamickú IP adresu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozno staticka adresa je  lepsia ale stale  je to vzduchom preto je to nestabile najstabilnejsia je optika tam je jedno ci je dinamicka ci statickaB|

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no ja som uz spokojny - ping na ich server 2ms a rychlost plna...super, snad to vydrzi...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no to teda musím uznať, na to že je pol desiatej neuveriteľné, že tá rýchlosť atakuje maximum to už skoro ani nepamätám kedy bolo. 

https://www.speedtest.net/my-result/d/bed02e28-f04c-4b76-a1c0-ac688c59ad90

veľmi škaredo som to zakríkol...... rýchlosť lieta ako na hojdačke..... program giga a rýchlosť kolíše počas merania (DL) zo 100 na 250 na 150 na 75 na 350 na 150 a skončila na 500vke...... 

zato upload miestami vyletel 150 .... 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

L magio internet ano stoji 16 eur viac ako orinc ale orinc L 15 nedaval ho  preco  lebo orinc po preneseni dat 300 pouziva FUP co  TELEKOM nepouziva ak bi taky pouzival  internet fup   ani taky internet nechcem zebi telekom pouzival fap dufam ze nebude.co optika u orindzi  po minuti 300 dat pouziva FAP co to je za optika co fup pouziva je to  to **piip** zieranie ludi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sice opticki net mam od 8.12.2020 asi po tizdnu mi ping vyletel z 10 na 200 ale napisal na technicku podporu a uz mal 10 kazdemu providerovi sa stane nektory neriesi u telekom nemam pocit aby neriesili nakoniec je to ich zaujme aby riesili a vychadzali zakaznikom ustreti a takeho operatora si vazim nakoniec urcite si je vedomi telekom ak nebude riesit zakaznikoch ignorovat  neriesit ich staznosti tak od neho odejdu ked nevie zabezpecit stabilne sluzbi optiki to sa od telekomu ocakava.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

:D sa čuduješ? šak je "lockdown" všetci doma a na nete :D sieť nestíha aj ked telekom hovorí že vsetko v poriadku :D sú preplnené uzle :D aj ja som mal pred časom vysoké stále pingy ale teraz už v pohode

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je pravda  ping mam 10  a rychlost co by mal mat pri programe L na optike 250  ku veceru raz mi nameralo 120 ptom 98 pretazena siet lockdown rinkolo1 tak jest ako pises a potom jasne ze mi tv sekaju ket rychlost skace ako chce  to necakal u optike a najme  u TELEKOME ked sa to nezleksi neposilnite neopravite to abi sa nestavalo  po 24 mesiacoch koncim u vas ze ponukate 250 rychlost a zmeria mi  95 chapal by pri wifine ale ze u vas na optike skace to este horsie a tomu hovorite optika super rychlost  hanbite sa ponukate optiku co skace rychlosti jak des potom pink lutujem ze presiel kvam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

:D sa čuduješ? šak je "lockdown" všetci doma a na nete :D sieť nestíha aj ked telekom hovorí že vsetko v poriadku :D sú preplnené uzle :D aj ja som mal pred časom vysoké stále pingy ale teraz už v pohode

čiastočne máš pravdu, že sieť je preťažná a podobne, ale koľko je lock down a kedy bol prvý? celé to začalo v marci :D  lockdowny práca a škola z domu.... 

to je viac ako 9 mesiacov. a pingy skáču posledný mesiac, začalo ešte predtým, ako začali vianoce.  takže súhlasím ale len čiastočne sieť je preťaženáý ale to nie je ten problém. :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

čiastočne máš pravdu, že sieť je preťažná a podobne, ale koľko je lock down a kedy bol prvý? celé to začalo v marci :D  lockdowny práca a škola z domu.... 

to je viac ako 9 mesiacov. a pingy skáču posledný mesiac, začalo ešte predtým, ako začali vianoce.  takže súhlasím ale len čiastočne sieť je preťaženáý ale to nie je ten problém. :D 

ano mas pravdu a este aj na jar zrychlovali 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď
    • Od lacinello
      Dobrý deň,
      Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
      Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
      Vdaka
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od RomanSmutny
      dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
      dakujem

• Od matofillo20
      Chcem sa opýtať prečo je môj internet za ktorý platím 15 eur, čiže ako za optiku v meste pomalší ako 3g v mobile?

• Od preetro
      Od 23.8.2021 mi prestala fungovať cez MagioDSL internet AntikTV - či už aplikácia v mobile alebo aj v TV zobrazuje chybu pripojenia na server. Keď sa však v mobile prepnem na dáta, tak aplikácia funguje => problém je v MagioDSL internete. Internet ako taký funguje. Ďalší problém, ktorý s tým súvisí je ten, že pracujem z domu a tiež od 23.8.2021 mi prestal fungovať firemný mail - server nedostupný, pričom ostatným kolegom prístup na mail server funguje. Keď si nazdielam dáta cez prístupový bod, tak maily fungujú. Čo mám robiť aby sa tento problém odstránil?