Telekom fórum oslavuje 6. narodeniny a vy súťažíte o super ceny!

Otázka

• 5

Ahojte, 

Telekom fórum oslavuje svoje šieste narodeniny 😊 Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste súčasťou nášho fóra. ❤️Či už keď potrebujete radu alebo si nájdete čas poradiť ostatným.

Čo sa stalo na fóre za posledný rok? 

• Takmer 2 000 000 návštevníkov hľadalo odpovede na svoje otázky práve tu na fóre,
  • Ani sme sa nenazdali a už je vás v našej komunite viac ako 90-tisíc,
  • pribudlo takmer 8000 príspevkov,
  • a viac ako 1800 tém. 

Úprimne ďakujeme za každú návštevu, registráciu, tému či príspevok. Vy ste tvorcovia tohto fóra.

Už tradične sme pre vás pri príležitosti narodenín fóra pripravili narodeninovú súťaž. Tento rok sa súťažiť ozaj oplatí, pretože máme pre vás nachystané rovno 3 výhry!

Hlavnou cenou je televízor Philips 50PUS8505. Okrem neho dvaja ďalší z vás môžu získať Základnú sadu microbit. Microbity zároveň nájdete aj v našej ponuke na webe.

Poďme teda súťažiť!

Napíšte nám do komentára odpoveď na súťažnú otázku a ste v hre. 

Aký pozitívny alebo veselý zážitok ste v poslednej dobe zažili v súvislosti s modernou technológiou?  

Tešíme sa na vaše veselé zážitky. Veď predsa, úsmev a smiech teraz oceníme viac ako inokedy!  

Súťažiť môžete od dnes 7.12. do 14.12.2020.

650x220v2.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

478 odpovedí na túto otázku

• 0

....čím začať ..už druhý rok je s nami doma robotický vysávač ..super , ale stále mudruje vysypať zásobník , idem sa dobiť , ..atd.

V druhom prípade máme automat DeLonghi ...problém je s doplňovaním kávy , pretože stúpla spotreba kávy ..samozrejme spokojnosť zo všetkým.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Moja mama , dôchodkyňa mala vždy odpor k smartfónom aj k internetu. Až po deň, kedy si manžel kúpil nový mobil a ten starý sme jej darovali. Je to naozaj sranda sledovať ako aj ona teraz pozerá videá na Yutube, volá cez mesenger :)  Má konečne svoj email, konto na Facebooku. Minule niekto od nej chcel emailovú adresu a keď som videla ako si napísala @ - zavináč- no som musela ovládať, aby som nevybuchla od smiechu :) no čo, všetci sa učíme ....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Urcite je to navigacia, vdaka nej uz nebludim, translotor je dalsi dobry pomocnik,  a co raz viac su aj fotaky v mobiloch na velmi slusnej urovni. Tyto traja pomocnici v jednom smart zariadieni umocnuju kazdodenne zazitky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Raz si kamarátka pri odchode z návštevy omylom vložila do svojej tašky môj mobil a mne zostal jej. Bol pracovný týždeň, a pre obe je mobil neoddeliteľnou súčasťou práce. Vtip bol v tom, že odcestovala spokojne s mojím mobilom na druhý koniec republiky na 2 dni. To bol teda zážitok, zdvíhať cudzí mobil, odpovedať na pracovné aj súkromné veci z cudzieho zariadenia...:D:D¬¬¬¬.  Jednoducho, odporúčam.. zábava aj trápenie, ale stálo to zato. Vybavili sme viac ako sme očakávali ..B|

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môj príspevok nie je na zasmiatie, keďže už patrím do kategórie senior, musím sa stále niečo nové učiť a zvládať  boj s novými technológiami a ich neustálemu rozvoju, aby som bola schopná ich využívať, či sa to týka počítača, internetu a smartfónu. Okrem toho ma to aj  baví a veľmi ma teší, že nemusím s každou maličkosťou zaťažovať deti.:):) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Najpozitivnejsi zazitok tohto roka s modernou technologiou je za mna jednoznacna prechod zo stareho a pomaleho ADSL pripojenia na fixny LTE internet od Telekomu. Viac ako 10 nasobne zvysenie rychlosti pri stahovani a az 40 nasobne pri odosielani extremne zvysilo komfort pri praci aj zabave. Clovek by nepovedal co dnes dokazu mobilne siete.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka Smart hodinkám som sa dokopal k občasnému behu, avšak bez nich ma počítanie KM a času "naslepo" odrádzalo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Boli sme na hríboch a stratil sme sa. Hlboký les, divá zver, rôzne zvuky a nevedeli sme kam treba ísť. Vďaka mobilu a hlavne vašej sieti sme našli cestu z lesa von, nakoľko ostatní mali iného operátora a boli bez signálu tak som zvíťazil ja s Telekomom...:) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozitívny zážitok sa mi stal nedávno keď som si doprial pred vianočný darček a kúpil Nintendo Switch a bol som príjemne prekvapený keď som zistil že grafika aj hratelnosť hier bola lepšia než som najprv očakával 

IMG_20201210_231847.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ani nie tak zazitok, ako skor malu tragediu. Bol som doma s detmi a potreboval som na chvilu skocit von do obchodu.

Este som ani nezavrel vchodove dvere a uz mi volali tu tragicku informaciu - NEJDE INTERNET....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako Magio spája susedov a učí nás nečakaným zručnostiam

Na pozemku suseda najatí robotníci orezávali vinič, ktorý sa rok čo rok neúnavne tiahol hore po telekomunikačnom stĺpe. V hustej spleti tmavozelených listov a výhonkov ostrie píly na okamih stratilo cestu a jeden z optických káblov sa bezradne odpútal od ostatných a plesol o zem. Ou, koho to je kábel? Nedá sa to pozvárať? Prečo práve pred víkendom? Otázky, výčitky, horúčkovité rozmýšľanie. Na ceste je technik. Po príjazde jeho dodávky v nás rastie predtucha, že na stĺp sa asi nedostane. A čoskoro nám potvrdzuje, že skôr ako v pondelok nie je možné to spraviť. „Dám vám svoj internet“, ponúka sa sused, na ktorého objednávku prišli tí, čo mali očistiť stĺp. No signál routera nedosiahne ani k najbližšej izbe druhého domu. Všetci muži postávame, dávame hlavy dokopy a onedlho sú z nás samozvaní sieťoví inžinieri. „Natiahneme LAN kábel medzi domami, od routera k routeru“ vyhutujeme. „Ja mám kábel, ale bez koncoviek“ vraví sused. „Ja zase len koncovky a kliešte mám,“ vravím, „ale neviem ich dať na kábel, ešte som to nerobil.“ Odvíjame asi štyridsať metrov kábla z bubna a snažíme sa rozpomenúť, ako sa správne držia tie kliešte. „Pozor, farby vodičov nejdú zaradom, musíš ich poprehadzovať“ a už hľadáme cez mobil zapojenie. Keď sa mi drôty neustále strapkajú, sused sa ujíma roboty a čochvíľa sú obe konce kábla hotové. Zavial studený jesenný vietor. „Ale to budeme musieť mať obidvaja otvorené okná“, dôjde to novo prepojeným susedom. „Nechajte všetci tak, to radšej budeme bez telky“, vzdáva sa poškodený sused. „Môžete si večer zahrať karty ako to bolo niekedy zvykom“ navrhujem jemu a jeho žene. Neznelo to ako zlý nápad. Opierame rebrík, staviame lešenie a dočisťujeme ten nešťastný stĺp, aby ho aspoň tí opravári mali dobre prístupný. Zmráka sa. To na tom všetkom robíme už šesť hodín? Takže predsa napokon budú bez internetu... Ako poslednú nádej podávam susedovi zosilňovač signálu a on mi darúva ten dlhý kábel, ktorý nakoniec na svoje neprišiel. „Bude u mňa pre každého, kto ho bude potrebovať“ vravím. Vyberám len nedávno odložený druhý router a upevňujem ho na svojom okne, priamo uprostred sklennej tabule. Snáď im zosilňovač signálu pomôže zachytiť jeho signál. Aj keď na telku to nebude.
Prešli tri noci a ráno sa zjavilo dlhé nákladné auto s profíkmi. Starý unavený stĺp si s úľavou ľahol na jeho korbu a na jeho mieste sa čoskoro k oblohe týčil mladý a čerstvý. Už zase sme všetci na ulici, aby sme technikom pohotovo sprístupnili každý náš dvor alebo dom. „Aké boli večery bez telky?“ pýtam sa. „Na niektoré pravidlá 'fajera' sme si museli poriadne dlho spomínať a niektoré sme si nanovo vymysleli,“ smeje sa sused. 'Ale znovu sme boli pri spoločnej hre i s dedkom a babkou.“ Ak to bude možné, v lete si všetci dáme nejaké spoločné stretnutie – oduševňujeme sa. Možno niekde v záhrade, neďaleko nového stĺpa.

Editoval/-a Miro
slovosled

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vďaka mobilu nafotené fotky a natočené videá vyvolávajú pozitívnu náladu pri spätnom pozeraní

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň... v čase karantény, dobrým pomocník je moderna technológia.. Keď som volal na služby zákazníkom ozval sa mi robot, skorý sa so mnou porozprával a vybavil môj problém.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň... v čase karantény, dobrým pomocník je moderna technológia.. Keď som volal na služby zákazníkom ozval sa mi robot, skorý sa so mnou porozprával a vybavil môj problém.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň... v čase karantény, dobrým pomocníkom je moderna technológia.. Keď som volal na služby zákazníkom ozval sa mi robot, s korým sa so mnou porozprával a vybavil môj problém.

Editoval/-a sepitka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri predĺžení kreditu som si objednala hodinky Xiaomi Mi Band 5 a som s nimi spokojná.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmm, to stretnutie ma stálo 14,40 EUR na poplatkoch Telekomu. Nie som si istý, či je to pozitívne, ale veselé je to veľmi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, mesiace som talčil pred sebou nejaké vybavovačky na úradoch... nechcelo sa mi do toho, na základe  skúsenosti ,čo som zažil kedysi na úradoch... a nakoniec som zistil, že tú vec čo som potreboval, po novom sa dalo  vybaviť aj elektroniky, a nemusel som žiadať potvrdenie z jedného úradu pre druhý úrad, lebo už sú prepojené. Je to chvályhodné, že technológie postupne nahradia byrokratické papierovačky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Telekom fórum oslavuje svoje šieste narodeniny 😊 Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste súčasťou nášho fóra. ❤️Či už keď potrebujete radu alebo si nájdete čas poradiť ostatným.

Čo sa stalo na fóre za posledný rok? 

• Takmer 2 000 000 návštevníkov hľadalo odpovede na svoje otázky práve tu na fóre,
  • Ani sme sa nenazdali a už je vás v našej komunite viac ako 90-tisíc,
  • pribudlo takmer 8000 príspevkov,
  • a viac ako 1800 tém. 

Úprimne ďakujeme za každú návštevu, registráciu, tému či príspevok. Vy ste tvorcovia tohto fóra.

Už tradične sme pre vás pri príležitosti narodenín fóra pripravili narodeninovú súťaž. Tento rok sa súťažiť ozaj oplatí, pretože máme pre vás nachystané rovno 3 výhry!

Hlavnou cenou je televízor Philips 50PUS8505. Okrem neho dvaja ďalší z vás môžu získať Základnú sadu microbit. Microbity zároveň nájdete aj v našej ponuke na webe.

Poďme teda súťažiť!

Napíšte nám do komentára odpoveď na súťažnú otázku a ste v hre. 

Aký pozitívny alebo veselý zážitok ste v poslednej dobe zažili v súvislosti s modernou technológiou?  

Tešíme sa na vaše veselé zážitky. Veď predsa, úsmev a smiech teraz oceníme viac ako inokedy!  

Súťažiť môžete od dnes 7.12. do 14.12.2020.

650x220v2.png

Našiel som syna po hodine hľadania na toalete so smartfónom v rukách.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozitivna skusenost poslednej doby je pre mna kvalita distancneho vzdelavania - kombinacia edupage, google classroom vie pod rukami dobrych ucitelov vytvorit super prostredie pre vzdelavanie deti ktore tak v tomto covid-roku nezakrpateju, ale dalej napreduju.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som fanúšikom IT manželka nie 🙂 Včera sa má s obavami v hlase spýtala či ja mám smartfón a či aj ona má smartfón. Temer pred 2-mi rokmi som jej kúpil Huawei P20 lite 😄😄😄 Dobre ma to pobavilo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď mi mačka prebehla cez klávesnicu notebooku a objednala práve prezeraný tovar......  výhoda automatického dopĺňania údajov.....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No..9_9 mne sa "podarilo" oprať cez aplikáciu kimono na 90st....je z neho "detské" do smiechu mi veľmi nebolo, ale práčku odvtedy púšťam pekne ručne...ako doteraz :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak by neboli technológie, pár dátumov, by nemal mi kto pripomenúť. A tak som ich neopomenul, čo len pozitíva prinieslo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nebohým starkým sme kúpili nový televízor.Keď sme k nim prišli s televízorom v tenučkej krabici,tak sa pýtali,kde ten televízor máme.Nechceli uveriť,že televízor je len taký tenučký a ešte k tomu sa dá zavesiť na stenu ako obraz.Mysleli si,že z nich robíme bláznov.Po čase starkí zomreli a my sme postupne ich chalupu začali opravovať až sme sa tam nakoniec po odchode do dôchodku tam aj nasťahovali.Televízor ostal zavesený na stene na pôvodnom mieste.Nič zvláštne na tom nie je len akurát sa každé ráno  o 5-tej sám zapne.Manželka sa najprv naľakala,že nebohí starkí si ho zo záhrobia chodia pozerať.Všelijako sme sa ho snažili nastaviť aj deti,ale nepomohlo to a až doteraz sa každé ráno sám zapína.Tak to nakoniec riešime tak,že po vypnutí vyťahujeme elektrický kábel od televízora zo zásuvky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od peto_6
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
    • Od grito35156
      Dobrý je plánovaná výstavba optického internetu v Liptovských Sliačoch? Konkterne na ulici Jozefa Hanulu?
    • Od Kubo_sp
      Dobrý deň, 

chcem sa spýtať je naplánované alebo respektíve dá sa počítať do budúcnosti s optickým internetom v Obci Krušinec?

Nakoľko vidím že v poniektorých obciach pri Medzilaborciach sa vo veľkom ťahajú trúbky na optiku a v Krušinci nie.

a pritom sme 2 km od mesta Stropkov.

je potrebné podať nejakú oficiálnu žiadosť alebo telefón to robí podľa vlastného uváženia. 

dakujem za odpoved. 
    • Od Martintkr
      Dobry den, 
      chcel by som prejst z VDSL na optiku. Nemam v tom vsak celkom jasno. Pri objednavani som vsak nikde nenasiel, ze ake ONT dostanem. Je mozne, ze meno a heslo si zadavam priamo do ONT a vystup z neho si zapojim priamo do siete? Alebo je nutne medzi ne zaradit nejaky router alebo wifi, na ktorom si nastavim PPPoE a tam si musim zadat meno a heslo a az ten mi bude priradovat IP adresy? 
      Doteraz som to mal riesene na VDSL cez modem Asus, kde bola vypnuta wifi a mal som tam 4 plnohodnotne porty z internetom. 
      Dakujem!
    • Od radosaurus
      Zdravím, mám Magio tv M a Magio internet L.
      Ale chcel by som zrušiť Magio TV z dôvodu že televíziu uz nepotrebujem a nevyužívam. ale internet si chcem nechat. dá sa služba zrušit bez pokuty ? a ako potom postupovat ?
    • Od janciv99
      zdravim chcel by som sa opytat na jednu vec....kolko krat zavolam niekomu alebo niekto zavola mne tak po minute dvoch stratim spojenie a ten dotycny dotycna ma nepocuje....vlastnim samsung galaxy s20 a teraz neviem kde je problem...signal mi ukazuje na polovicu ......byvam v okr Michalovce ak bysa niekto stretol s podobnym problemom .....lebo ja neviem ci je problem signalom alebo je to telefonom.....dakujem