vybudovanie vnutorných rozvodov

Otázka

• 0

Dobrý deň,  chcem sa opýtať na cenu vybudovania vnútorných rozvodov v bytovke s 2.poschodiami. Vopred ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

23 odpovedí na túto otázku

• 0

ahoj , ospravedlňujem sa že neskôr reagujem na tvoju odpoveď. Myslel som, že či sa  platí telekomu zato že dotiahne optický internet do vchodu a vybuduje vnútorné rozvody optického internetu s následným pripojením bytu na internet

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom robi pre koncovych uzivatelov GPON  vacsinou technologiou FTTH (fiber to the home), cize vlakno do bytu/domu. Neviem o aku bytovku sa jedna, kolko je tam bytov atd ... Ale tebe to v podstate moze byt jedno. Ked telekom uvadza ze na tvojej adrese bude zavadzat opticke pripojenie (GPON), tak ti vlakno zavedie az do bytu (tam kde budes chciet modem). O rozvody v bytovke sa nemusis vobec starat (to je starost telekomu (resp. dodavatela )).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj, tak čo som sa bavil na info linke telekomu aj dnes na pobočke tak mi povedali, že optika je privedená k bytovke, ale že vtedy nedostali súhlas od majiteľov bytovky. tak ten súhlas som si vybavil.a  dnes keď som bol na pobočke, že si to konečne vybavím tak som nevybavil nič, keďže to nejako neprešlo a povedali mi, že ten súhlas mám poslať poštou do BA čo som aj urobil. Neviem prečo im nestačilo, že ten súhlas im poslali s pobočky mailom naskenovaný. A ja dúfam, že to bude originál optika a nie len tá VDSL do 90 mbit/s , keďže mapa pokrytia mi na adrese ukazuje len VDSL 25 mbit/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja sa nevyznam ako to funguje po pravnej stranke. Mozno tie byty su vo vlastnictve obyvatelov a ked niekto nesuhlasi aby sa do fasady napr. vrtalo, alebo napr. kopalo cez predzahradku, tak asi to nepojde (toto fakt neviem).

Ja viem, niekde su velmi neprijemny susedia, ale taky uz je co ??  zivot :-D

Ten suhlas si vybavoval so susedmi ??

Telekom musi mat zrejme vsetko pravne zosuladene inak nic nebude robit aby sa nedostal do zbytocnych sudnych sporov.

Co sa tyka VDSL, alebo GPON, tak si to tiez prever na pobocke, pretoze  pred bytovkou moze byt DSLAM a dalej pojde VDSL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano súhlas som vybavoval ja.. nechápem prečo si to vtedy neodsúhlasili, keď teraz mi to bezproblémov podpísali. No verím, že to bude klasická optika :D, keďže ako som došiel na pobočku aj stým súhlasom, tak do objednávky mi dala tú 600 mbit/s optiku. ale uvidíme až keď to tam natiahnu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked ti dala 600 Mbps do objednavky, tak to rozhodne bude GPON, lebo VDSL je myslim max do 90 Mbps

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano do objednávky dala 600 mbit/s , keďže som sa ešte pýtal ako je to s tou rýchlosťou 1Gbit/s a povedala ,že to si môžem potom neskôr doplatiť keď budem chcieť. a hej to je len 90 mbit/s... škoda, že sa to nedá nejako zistiť, kde je aká možnosť pripojenia, lebo sa domnievam, že čo má telekom tú mapku tak to ukazuje už kde je to zavedené, keďže mapka pri mojej adrese ponúka iba 25 mbit/s a v telekome mi ihneď ponúkali 40 mbit/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ukazuje to už kde je to zavedené a aj to nie dobre. 

tak ďakujem za potvrdenie mojej teórie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tej mapke nemozes realne verit. Aj ked na mnohych miestach su pravdive udaje, ale niekde su naznacene blbosti. Tak napr. v nasom malom mestecku (vid. obrazok) byvam na cisle 37 a mam GPON od septembra. Na mapke je naznacene , ze na mojej adrese nie je dostupny GPON. Zatial co ten vacsi cerveny ramcek oznacuje garaze a tam  GPON urcite neni a nebude 

Snímka obrazovky_2020-12-15_14-21-20.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak to je super, hneď verím viac, že tú optiku mať budem :D

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak je niekde na  ulici umiestneny pilierovy opticky rozvadzac plus/minus take nieco tak tam je umiestneny opticky spliter. A ked uz mate na ulici aj taketo nejake stlpiky, tak tam su ukoncene vlakna od splitera. V takom pripade si na tom dobre a od stlpika ti zavedu vlakno az do bytu.

Ak to na ulici nevidis, tak to moze byt na dlhsie trate

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahojte, tak po skoro mesiaci čo som poslal telekomu súhlas k umiestneniu vnútorných rozvodov som sa dozvedel, že ten súhlas nevedia dohľadať ( skoro ma je**o) a za ďalšie mi povedali, že ten súhlas si môžem zahodiť. Že ten súhlas nie je akceptovateľný s dôvodu, že mám len 6 podpisov so 14 vlastníkov bytovky.

Za 1. nikto mi toto v telekome nepovedal, že potrebujú od všetkých majiteľov

za 2. v online podpore mi poslali link priamo na súhlas, ktorý má byť podpísaný sprácom bytovky, čo mi správca bytovky podpísal

za 3. priamo v tom súhlase sa píše o vchode, nie o celej bytovke

Súhlas

k umiestneniu vnútorných rozvodov vedenia v priestoroch bytového domu v zmysle ust.§69 ods.9 zákona č.610/2003 Z.z.o elektronických komunikáciách v platnom znení

V prílohe podpísaní vlastníci bytu a spoluvlastníci spoločných priestorov v bytovom dome na ul.....................vchod č........

Môže mi to niekto, čo sa týmito vecami zaoberá  a rozumie im vysvetliť mi ako to teda je a čo potrebujem. Lebo zakaždým, čo komunikujem s telekom či na pobočke, či v online podpore, či mailom  zistím nové informácie. 

Vopred ďakujem za každú informáciu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to naštve, ale to potom nie je veľká bytovka. 14 bytov. lebo tie väčšie bývajú rozdelené po 3ch vchodoch, ktoré si idú viac menej samostatne. 

keďže je to v spoločných priestoroch, chápem požiadavku mať nadpolovičnú väčšinu vlastníkov, v tvojom prípade 8.  všetkých 14 je už prehnané a nemyslím, si že nevyhnutné. 

ide hlavne o to, že to budú ťahať v priestore, (chodba, schodisko....) ktorý spoločne vlastní všetkých 14 vlastníkov bytov.  a preto telekom chce povolenie od všetkých 14tich, aby nemal problémy.  nakoľko zvyčajne bytovka stojí na jednej parcele. 

ja skôr rozmýšľam, či by nebolo lepšie to tlačiť cez zasadnutie vlastníkov bytov. tadiaľ by schválením na tejto schôdzi, na ktorej sú pozvaní všetci vlastníci, ak sa nedostavia do určeného termínu (myslím, že 2 hodiny po začatí) môže sa hlasovať aj bez nich a odsúhlasiť jednotlivé veci väčšinou prítomných.  tí čo sa ich to priamo netýka (vedľajší vchod) nemajú dôvod prečo ísť proti tomu, keĎ to nebudú musieť financovať. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to naštve, ale to potom nie je veľká bytovka. 14 bytov. lebo tie väčšie bývajú rozdelené po 3ch vchodoch, ktoré si idú viac menej samostatne. 

keďže je to v spoločných priestoroch, chápem požiadavku mať nadpolovičnú väčšinu vlastníkov, v tvojom prípade 8.  všetkých 14 je už prehnané a nemyslím, si že nevyhnutné. 

ide hlavne o to, že to budú ťahať v priestore, (chodba, schodisko....) ktorý spoločne vlastní všetkých 14 vlastníkov bytov.  a preto telekom chce povolenie od všetkých 14tich, aby nemal problémy.  nakoľko zvyčajne bytovka stojí na jednej parcele. 

ja skôr rozmýšľam, či by nebolo lepšie to tlačiť cez zasadnutie vlastníkov bytov. tadiaľ by schválením na tejto schôdzi, na ktorej sú pozvaní všetci vlastníci, ak sa nedostavia do určeného termínu (myslím, že 2 hodiny po začatí) môže sa hlasovať aj bez nich a odsúhlasiť jednotlivé veci väčšinou prítomných.  tí čo sa ich to priamo netýka (vedľajší vchod) nemajú dôvod prečo ísť proti tomu, keĎ to nebudú musieť financovať. 

ahoj, okej takto mi je to jasné, ale potom načo mi pracovník telekomu poslal link priamo na súhlas, ktorý potvrdzuje správca bytovky, aj v tom súhlase sa píše o vchode a nie o celej bytovke. Pozeral som aj zákon a paragrafy, ktoré sú uvedené v tom súhlase a tie paragrafy sa vôbec netýkajú  súhlasu od vlastníkov. bytovka je len 2 poschodová a postavená svojpomocne - majitelia ju stavili. za ďalšie keďže mi stratili originál súhlas, tak zas môžem nanovo obehať susedov v mojom vchode + vchod vedľa ( keďže pochybujem, že by bolo kóšer získať chýbajúceho podpisy na kópiu súhlasu, čo mám doma) . niesom lenivý, nemám problém si to znovu obehať u susedov ale v dobe covidu, behať po susedoch a bytovom družstve...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ešte k tomu počtu vlastníkov a  počtu bytov.. bytov je dokopy 12, 2 vchody po 6 bytov a majiteľov 14.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahojte, tak znovu sem musím napísať.. tak  ako si písal, bude mi stačiť nadpolovičná väčšina hlasov. Takže optiku máme doriešenú :D Zatiaľ kým by sa doriešila optika tak som si dal internet + TV cez vdsl, dnes bol technik u mňa na byte asi 4 minúty pozrel sa a povedal, že ide pozreť ako je to v bytovke. Vôbec sa mi neozval až mi potom prišla sms, že bohužial mi nemôžu zriadiť vdsl s dôvodu technickej neuskutočnitelnosti. Čo si mám podtým myslieť ? prečo mi prišla len sms a nedošiel ten technik za mňou? keď som sa mu snažil dovolať tak to bol len nejaký automat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

adresa je: Ul. 29.augusta 1900/14, 945 01 Komárno

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

a si si istý, že tam telekom nemal optiku? 

http://porovnavacinternetu.sk podľa úradu regulácie sieťových odvetví tam telekom optiku má. 

a aj telekom tvrdí, že tam optika je.... 

čo sa však týka VDSLka to som tam veru ozaj nenašiel. 

Screenshot_18.jpg

Screenshot_17.jpg

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj, ešte v septembri 2020 som sa bol pýtať na internet v telekome/ orange. V orange mi povedali, že optiku plánujú ale nevedia kedy to bude. V Telekome mi povedali, že optika tam má byť december 2020/január 2021, že zatiaľ len vdsl 40mbit/s. Medzi tým som to  sledoval na stránke porovnat.sk ponuku internetu kde mi to asi do polovice novembra ukazovalo vdsl L, a potom už optiku, tak isto aj telekom stránka najskôr ponúkala len vdsl a potom tiež už len optiku. Tak som zašiel na predajňu telekomu, kde mi povedali, že optika tam neni len vdsl( že stránka môže ukazovať optiku ale ich systém ukazuje len vdsl). Tak doma som zisťoval cez ich online chat a infolinku, a tam mi povedali že optika je dotiahnutá k bytovke ale nie sú vybudované vnútorné rozvody( kôli tomu som založil túto tému). V decembri mi povedali, že ten súhlas neakceptujú, s dôvodu že to podpísalo len 6 majiteľov. Tak som si povedal, že kým vybavím podpisy, natiahnu vnútorné rozvody, že zatiaľ si zriadim aspoň vdsl. A dnes teda technik bol u mňa a výsledok je, že vdsl mi  nevedia zaviesť. Tak ja už neviem čo si mám teda myslieť o telekome a jeho zamestnancoch...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Martenzistor
      Dobry den,
      mam v poslednej dobe nasledujuci problem s ktorym si nevie poradit ani operator (telekom). Mam od telekomu optiku XL, dali mi wifi router Huawei HG8145V5. Stiahol som si aplikaciu, zmeral rychlost, je v pohode 450MB download, ping max 4ms a upload cez 30. Vsetko sa to javi ako super hodnoty, problem je ten, ze ked sa prihlasujem na VPN do prace, vsetko je zrazu brutalne pomale, programy v ktorych pracujem , je tam ako keby oneskorenie, ked kliknem tak to reaguje po 10 sekundach. KAzdemu z prace vsetko funguje ako ma, iba ja mam ten problem, nasi IT technici povedali ze z ich strany je vsetko v poriadku a chyba je u mojho operatora, ze oni zaznamenali ping 200-300 a obcas vyskoci aj na 2000ms. Ja, ked si to meriam cez appku (Speedtest) a cez kabel, ako som uz spominal, hodnoty su ukazkove...a teraz som skusil spravit hotspot cez mobil (4g siet telekom) a vsetko funguje pekne plynulo a to mam podstatne mensiu rychlost a vacsi ping a nejdem cez kabel. V com si myslite ze moze byt problem? Telekom sa tvari ze on chybu nema, vystriedal som uz troch alebo styroch technikov. JEdine co mi napada je wifi router? Technik mi povedal ze som na verejnej sieti, ze je to v poriadku, ze vraj problemy su s neverejnou sietou, netusim co to znamena ale ak som nastaveny OK tak potom chyba musi byt inde. Taktiez IP adresa sa javi normalne, ze tam s IP adresou by tiez vsetko malo byt v poriadku. Odporucil mi restart routera - toto chcem brat ako poslednu moznost kedze mam prepojenych XY zariadeni, nemam cas to teraz vsetko nastavovat znova....ono raz to ide uplne v pohode, inokedy su vyssie spominane problemy. V pozadi mi nebezi nic, ziadna telka, radio, ciste len PC. Za odpovede a nejake riesenia Vam vopred dakujem.
    • Od Ondrej357
      Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať prečo, keď som pripojený cez wi-fi na notebouku a sťahujem napr. film tak mi napr. manželka stiahne všetok internet zapnutím setoboxu.
      Obrázky pri zapnutom setoboxe a pri vypnutom v prílohe. Internet a TV mam od telekoku.

• Od michal.adamek
      Pekný deň prajem
      chcem sa opýtať v akom stave je realizácia optiky v Žiline-Bánovej
      v predošlých vláknach (21804 a 21866 - https://forum.telekom.sk/topic/21804/ https://forum.telekom.sk/topic/21866/
      @Mirkospomína, že optika sa už buduje a realizácia je nad 100 dní... už prešlo viac a stále nevidno, že by sa niekde aspoň zakoplo, tak sa chcem opýtať na stav...
      vďaka
      M. Adámek
    • Od Ondrej357
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať prečo, keď som pripojený cez wi-fi na notebouku a sťahujem napr. film tak mi napr. manželka stiahne všetok internet zapnutím setoboxu.
      Internet a TV mam od telekoku.
    • Od roman789
      Dobry den,
      v nasej budove na Panonskej ceste 4 v Bratislave mame optiku pomocou technologie ActiveEthernet, co nas obmedzuje na max 100mbps (pri programe XL za 25eur, kde je inak 600mbps). Chcem sa opytat, ci je vobec nejaka moznost vymenit AE za technologiu, ktora by umoznila vyuzit plne rychlosti (GPON predpokladam). Co by to obnasalo, ako to pripadne riesit? Dakujem
    • Od sandra29031987
      Tak toto je pre mňa nonsens. Aby som viac ako mesiac nemohla dostať k internetu a k televízií, ktoré mám zaplatené, ale chcela som ich preklopiť na inú adresu. Žiaľ politika telekomu je taká, že nepojde na nižšiu službu z vyššej aj napriek tomu, že ich technik je drbnutý a nenapísal hneď pri prvej obhliadke, že zriadenie nie je možné z technických dovodov. Takže si pekne platím mesačné faktúry za internet a televíziu, ktorá nejde, lebo nie je pripojená plus nehovorím o tom, koľko platím za faktúru za mobil, keďže všetky dáta, či už telka, internet na dvoch počítačoch, keďže ja mám homeoffice a syn dištančne školu stoja každý deň 3 eurá, aby išli plnou rýchlosťou. **piip** na to, že mám u Vás niekoĺko paušálov a ešte jeden internet a televúziu ale na inej adreses. Kľudne by ste ma nechali zaplatiť zmluvnú pokutu, lebo vy nie ste schopný prejsť na WDSL z optiky, aj keď WDSl tu je a optika nie. Neviete si predstaviť koľko deko vynechalo hodín, lebo nám nestíhali dáta, alebo to vypadávalo, plus ja tiež nemožem normálne robiť.  A keď potrebujem niečo tlačiť a úrepnem sa na tlačiareň tak sa mi všetko odpojí. takže Vážený telekom, toto je absurdné, čo predvádzate a doteraz nemám stále ani net ani telku. Velice pekne Vám ďakujem za Váš proklientský prístup.