Objem dát v Magio Internet vzduchom L

Otázka

• 0

Ahojte, neviete niekto či Telekom do budúcnosti neuvažuje o navýšení predplateného objemu dát v

službe magio internet vzduchom ? Resp. prejsť na neobmedzené ?

Ja mám momentálne magio internet vzduchom L, kde je objem 200 giga.

Toto je ale v dnešnej dobe žalostne málo za 17,90 mesačne. 

Už teraz viem že po uplynutí 2 rokov od telekomu padám preč.

V dnešnej dobe takto obmedzovať dáta je zlodejina. Hold mal som 

viac uvažovať pred podpisom zmluvy, pokuty za predčasný odchod platiť tiež nehodlám. vopred ďakujem za odpovede

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17 odpovedí na túto otázku

• 0

Ak chces neobmedzene data, tak si mal uvazovat o pevnom (kablovom) pripojeni a nie vzduch.

Vsetci by chceli mobilny internet. Ano funguje to dobre, ked je na to pripojenych menej zakaznikov, ale ak je tam hodne klientov, tak sa to spomaluje, preto zaviedli FUP

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak chces neobmedzene data, tak si mal uvazovat o pevnom (kablovom) pripojeni a nie vzduch.

nie každý má ale prístup ku pevnému internetu ani dnes. 

takže sú aj ľudia, ktorí nemajú na výber a sú nútení si brať internet vzduchom. 

pucher v tvojom prípade je možnosť v prípade zotrvania v telekome riešiť internet prostredníctvom dátovo neobmedzeného paušálu so sesterskou simkou.  po určitom prečerpní sa zníži rýchlosť, dáta pôjdu ďalej. 

prípadne konkurencia, ktorá ponúka nizku rýchlosť ale neobmedzené dáta. alebo konkurenciu, ktorá ponúka rýchle dáta ale tiež len určité množstvo. a potom a) dáta odpoja alebo b) dáta spomalia, v závislosti od toho akú variantu si vyberieš.  záleží od pokrytia a však cenovo by to tu vychádzalo lepšie. len by možno aj nejaké ústupky boli nutné.  výber je o tom, cena / požiadavky. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už teraz viem že po uplynutí 2 rokov od telekomu padám preč.

V dnešnej dobe takto obmedzovať dáta je zlodejina. Hold mal som 

viac uvažovať pred podpisom zmluvy, pokuty za predčasný odchod platiť tiež nehodlám. vopred ďakujem za odpovede

Cerpal som z  toho, cize je zjavne, ze mal aj ine moznosti, kedze po 2 rokoch pada prec.

Je dobre sa pred tym opytat ako to funguje aby sa predoslo roznym nedorozumeniam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cerpal som z  toho, cize je zjavne, ze mal aj ine moznosti, kedze po 2 rokoch pada prec.

Je dobre sa pred tym opytat ako to funguje aby sa predoslo roznym nedorozumeniam

to áno. 

ak aj nemá možnosť fyzického pripojenia, stále si môže zvoliť podľa pokrytia. 

je 8 operátorov na slovensku. a ak zoberiem že by u každého mal dobré pokrytie, stále mu zostávajú 5ti ktorý by mohli pripadať do úvahy vzhľadom na ponúkané služby.

tesco, funfón a juro sú tu úplne nepoužiteľní na túto požiadavku.  zvyšok by sa dal s väčšími či menšími ústupkami. 

už len čo si vyberie. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

OT

Neviem ci je az 8 operatorov, mozno virtualnych ano, ale virtualny patri pod niektoreho kamenneho. Napr. juro.sk patri telekomu, funfon patri Orangeu, atd ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

beží pod nimi to áno ale asi nepatrí. ... teda až na toho jura.... 
tescomobile istotne nepatrí O2. 
dôvera asi tiež nepatrí O2. 
no a potom hlavný 4ja : orange, telekom, O2 a 4rka. 

v každom prípade síce bežia na sieťach hlavných, ich príastup je samostatný a ponúkajú samostatne svoje produkty, ktoré ti hlavný operátor, na čej sieti to vlastne funguje - neda. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak by boli vsetky BTS napojene na optiku tak by ziadne datove obmedzenie teoreticky nemuselo byt, lenze nie su a tak skoro ani nebudu. Co vsak neznamena ze by Telekom nemohol postupne objem dat navysovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dôvera asi tiež nepatrí O2. 

ja len, že teraz som si prečítal, čo som napísal :D:D::D 

* radosť* :D:D:D: nie zdravotná poisťovňa :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak by boli vsetky BTS napojene na optiku tak by ziadne datove obmedzenie teoreticky nemuselo byt, lenze nie su a tak skoro ani nebudu. Co vsak neznamena ze by Telekom nemohol postupne objem dat navysovat.

Okrem ineho BTS vid obrazky dole maju 3 sektorove  anteny z ktorych kazda pokryva uhol 120° Dalsie 2 vysokosmerove anteny komunikuju zo susednymi BTS-kami. K niektorym BTS preto nejde ziadna optika a takych BTS je strasne vela. Vobec neviem na akom vykone vysielaju tie  anteny (ani sektorove pre klientov a ani komunukacne medzi susednymi BTS) a aky zvladnu max. datovy tok. Predpoklad je, ze to nebudu ziadne sunty za 500€, ale budu to vysokospolahlive anteny.

Nic netvrdim, ale co som pocul, tak klasicka optika co ide od ustredne do splitera, ktory je vyuzity pre ulicu/bytovku a pod. tak je 2.5 Gbps. Cize taka BTS by mala zvladnut aspon 2 Gbps. Napr. taky spoj Siklu EtherHaul 5500FD zvlada 2 Gbps na 2.5 km (cena okolo 7000€). Ale ako som pisal, vobec neviem ake zaridenia pouzivaju operatori na svojich BTS

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za komenty, ako ste písali hore nemám možnosť pripojenia na optiku, jediné čo mi vadí je spomalenie po vyčerpaní

200 Giga na 512 mb, v žiadnom prípade potom nechcem dotovať telecom a dokupovať dáta. Rozhodne by to mali navýšiť.

Takto ako je to nastavené je to nepostačujúce a ja som sa nechal nachytať.

Ešte prichádza do úvahy ****, každopádne to musí byť neobmedzené množstvo dát, nemienim pozerať každý

deň ako som na tom zo spotrebou.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zakladne otazky ked si objednavam internet

• verejna IPv4
  • rychlost (neni az tak dolezita, ale aby nesla pod 50% max hodnoty)
  • bridge mod
  • celkova cena pocas viazanosti (komplet vsetko)
  • bez FUP (donedavna sa totizto aplikoval FUP na xDSL a ako vidime aj na bezdrate to stale funguje)
  • stabilita (aby nebol vypadok kazdy tyzden (aj mikro vypadky mi vadia))
  • ping by mal byt vzdy pod 50ms (na optike pod 20ms co sa v mnohycg pripadoch nedeje)

Podmienky si musi klast aj zakaznik, nie len predajca sluzby

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zakladne otazky ked si objednavam internet

• verejna IPv4
  • rychlost (neni az tak dolezita, ale aby nesla pod 50% max hodnoty)
  • bridge mod
  • celkova cena pocas viazanosti (komplet vsetko)
  • bez FUP (donedavna sa totizto aplikoval FUP na xDSL a ako vidime aj na bezdrate to stale funguje)
  • stabilita (aby nebol vypadok kazdy tyzden (aj mikro vypadky mi vadia))
  • ping by mal byt vzdy pod 50ms (na optike pod 20ms co sa v mnohycg pripadoch nedeje)

Podmienky si musi klast aj zakaznik, nie len predajca sluzby

Ping pod 20? To sa nedá garantovať vzhľadom na to čo všetko ovplyvňuje latenciu na sieti. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry ISP by mal zabezpecit aj dobry ping aspon na zakladne peeringy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Okrem ineho BTS vid obrazky dole maju 3 sektorove  anteny z ktorych kazda pokryva uhol 120° Dalsie 2 vysokosmerove anteny komunikuju zo susednymi BTS-kami. K niektorym BTS preto nejde ziadna optika a takych BTS je strasne vela. Vobec neviem na akom vykone vysielaju tie  anteny (ani sektorove pre klientov a ani komunukacne medzi susednymi BTS) a aky zvladnu max. datovy tok. Predpoklad je, ze to nebudu ziadne sunty za 500€, ale budu to vysokospolahlive anteny.

Nic netvrdim, ale co som pocul, tak klasicka optika co ide od ustredne do splitera, ktory je vyuzity pre ulicu/bytovku a pod. tak je 2.5 Gbps. Cize taka BTS by mala zvladnut aspon 2 Gbps. Napr. taky spoj Siklu EtherHaul 5500FD zvlada 2 Gbps na 2.5 km (cena okolo 7000€). Ale ako som pisal, vobec neviem ake zaridenia pouzivaju operatori na svojich BTS

Samozrejme je lepšie ak je daný vysielač pripojený na optiku, ale to neznamená, že jeho kapacita bude dostačovať. Viem o tom svoje používam od pomaranča internet na doma na vysielači, ktorý usudzujem, že je pripojený optikou keď sa nachádza na streche 12 poschodovej bytovky, ktorá má prístup k optickému pripojeniu. A hlavne vo večerných hodinách je to niekedy hrôza :D Samozrejme bude tam záležať aj od toho aká je kvalita signálu prípadné prekážky.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Co sa tyka signalu a prekazok, tak to je velmi diskutabilna debata. Ako vieme (nie som vedec a ani som to nestudoval) tak signal sa velmi dobre širi v pasme okolo 700-900 MHz aj cez prekazky. Preto GSM fungovalo na tomto pasme. Telefonovat sme mohli aj doma, v pivnici atd ... Co sa tyka napr. Wifi 2.4 GHz tak tam to uz take dobre nie je a v pasme 5 GHz (tiez sa jedna o nelicencovane pasmo) to je o dost horsie.

Tieto signaly sa širia sice velmi dobre, ale vysielac a prijimac sa musia vidiet. Cize ked si dnes objedna niekto bezdrotovy (napr.) LTE, tak klientska antena by mala vidiet na antenu BTS-ky

Ja som zastanca kablov. Ak je to mozne, treba uprednostnovat kabel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Co sa tyka signalu a prekazok, tak to je velmi diskutabilna debata. Ako vieme (nie som vedec a ani som to nestudoval) tak signal sa velmi dobre širi v pasme okolo 700-900 MHz aj cez prekazky. Preto GSM fungovalo na tomto pasme. Telefonovat sme mohli aj doma, v pivnici atd ... Co sa tyka napr. Wifi 2.4 GHz tak tam to uz take dobre nie je a v pasme 5 GHz (tiez sa jedna o nelicencovane pasmo) to je o dost horsie.

Tieto signaly sa širia sice velmi dobre, ale vysielac a prijimac sa musia vidiet. Cize ked si dnes objedna niekto bezdrotovy (napr.) LTE, tak klientska antena by mala vidiet na antenu BTS-ky

Ja som zastanca kablov. Ak je to mozne, treba uprednostnovat kabel

Samozrejme káblu sa nevyrovná nič (tomu optickému hlavne), ale keď nie je k dispozicii nič iné tak treba brať to čo je v danej lokalite najlepšie. Preto som písal prekážky lebo medzi mnou a BTS je dosť veľká pretože sa nachádzam v doline a vysielač je umiestnený na začiatku mesta. Takže nie len že sú to cca 3KM, ale aj prekážka formou kopca. Ale v nočných hodinách sa sťažovať nemôžem vtedy to ide dobre. Preto usudzujem, že vo večerných hodinách kapacita daného vysielača nevystačuje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mbachleda95
      Dobrý deň,
      mám v domácnosti Orange internet zazmluvnený na bývalého majiteľa tejto domácnosti. Tento internet chcem s bývalým majiteľom zrušiť a zazmluvniť sa v Telekome a pridať internet do skupiny Magenta 1. Nechcem mať dlhši výpadok internetu.
      Môžem vás poprosiť o ako by mal prebiehať postup tejto zmeny?
    • Od David galanta
      Dobrý deň
      Nemá niekto informáciu kedy bude dostupný optický internet na Železničiarksej ul. 107  Galanta (slúbený pred cca 1 rokom)  z konca oktobra 2020 Termin prešiel a nič sa neudialo. Ani niekoľko nasobná žiadosť o tel.kontakt už  neakceptujú.
      https://forum.telekom.sk/topic/22174/ Pôvodná téma tu
    • Od inDe_eD
      Dobry den,
      ja by som sa rad opytal, ci je v plane vystavba optickej siete v obci Pohranice. Vsimol som si, ze vo vedlajsej dedine - Dolne Obdokovce sa nejake kable uz tahaju.. Ak ano, treba niekde nahlasit, ze by som chcel pripojku aj ja?
      Dakujem za odpoved.
    • Od Tommy753
      Dobrý deň, chcem sa spýtať  kedy bude dostupné optické pripojenie v obci Mojzesovo? Výkopové práce už v obci prebehli. Ďakujem za odpoveď.

• Od gofi94
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupný optický internet na ulici Dolná, Trnovec nad Váhom. Ďakujem
    • Od mattyrv
      ahojte, neviete či pri kombinácii tých nových internetoch pri vdsl profiloch navyšujú  linku, kde je aj zriadená magio tv služba. Pri magio tv + magio net som mal navýšený profil, aby mi to neovplyvňovalo rýchlosť internetu. Ďakujem za info.