Obťažujúce telefonáty pevná linka

Otázka

• 0

Zdravím,

svokre takmer denne niekto volá na pevnú linku. Má telefón z roku 5, takže číslo nevidí.

Vždy to zdvihne (lebo nevidí, kto volá, či to nie je niekto známy) tak je v telefóne ticho alebo sa niekto ozve cudzím jazykom (nevie akým). Myslela si, že to po pár dňoch prejde ale neprešlo a je dosť na nervy.

Späť na to číslo nikdy nevolá (vie že by ju to mohlo stáť peniaze) ale obťažuje to.

Na mobile si číslo bloknem alebo by ma napadlo zavolať na info linku a požiadať o blokovanie čísla, len keď neviem aké je to číslo tak čo?

Jediné, čo ma napadá je, že presmerovať pevnú linku dočasne na deň-dva na môj mobil a robiť sekretárku, zapisovať hovory a dúfať, že zavolá, že sa číslo objaví...?

Ak by si zapísala presne deň a čas hovoru a potom by sme zavolali na info linku, vedeli by aj pri pevnej linke povedať čo je to za číslo a zablokovať ho?

Napadá niekoho nejaký iný jednoduchší spôsob?

Ďakujem každému za čas, ktorý strávite nad odpoveďou :)

Krásny deň,

-z-

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

no ak by si si dal presmerovať hovor z tej pevnej na seba, tak to ti bude volať pevná linka tvojej starkej,  takže to ti moc nepomôže. 

áno akurát som chcel povedať, že napísať si presný čas a dať zablokovať to číslo ak sa dá. inú možnosť nemáš. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri presmerovani hovoru sa zobrazuje cislo volajuceho, nie linky na ktorej je presmerovanie.

Alebo na par dni zozente a zapojte modernejsiu pevnu linku co ma register hovorov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

alebo dať starej mame novú pevnú linku ako darček.  tým pádom bude pridanie čísel do adresára možné, bude vidieť kto jej volá a aj prípadné pridanie do black listu. 

vianoce sú za dverami. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám tiež tento problém kuriozne je to, že už na pevnej linke s nikým nevolám uvažujem o zrušení. Ale späť k volaniam sú to volania zväčša z afriky a z rôznych štátov je to až smiešne. Ja som v tomto smere kontaktoval telekom a napísali mi, že oni blokovať tieto hovory nevedia, keď to zdvihneš ako že pirijmeš hovor nič sa nedeje ale keď by si zavolal späť vtedy môže nastať problém, že ti urobia poriadny účet. Teda len toľko mi vedeli poradiť nevolať späť. Len jedno mi nejde do hlavy odkial týto podvodníci majú naše čísla - to je už iná otázka. Ale jedno nevolať ich späť a vec je vyriešená.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

odkial týto podvodníci majú naše čísla 

to sú  automatom generované čísla. 

a zrejme keď sa ukáže, že také číslo existuje, zapamätajú si ho a obvolávajú dookola, prípadne majú záznam z minulosti, že im toto číslo zarobilo volaním s5. 

veď toto sa deje roky rokúce. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar