Dva káble na jednej tel.linke možné rušenie?

Otázka

• 0

Je možné že vzniká nejaký ruch na linke kvôli tomu že mám dva káble napojené na jednej linke? Z toho jeden je zrolovany a nepouživany... všimol som si že to je napojene aj naň asi technik  nejak to prepojil spolu.. Môže to niekto čeknúť či to ma vplyv na rychlost linky?

Nechápem tomu...

20201123_135450.jpg

20201123_135501.jpg

20201123_135511.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Daj sem screen linky s routra aké máš parametre, až potom sa dá posúdiť kvalita linky. Ale môj osobný názor, ak ten kábel nepotrebuješ tak určite ho odcvakni od linky a nenechávaj ho pripojený.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Daj sem screen linky s routra aké máš parametre, až potom sa dá posúdiť kvalita linky. Ale môj osobný názor, ak ten kábel nepotrebuješ tak určite ho odcvakni od linky a nenechávaj ho pripojený.

99999999999999.png

99999999999999999.png

Editoval/-a denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v skratke: 3 mesiace od zariadenia VDSL som mal 80/8 plnú rýchlosť s pingom 9, potom tam asi dali dalšich ludi a mne to zobralo rychlosť, klaklo to o dosť a 3 roky mi išlo XLko na 68/8 statbilnych, pred tyždnom to padlo na 64/8 a volal som tam nech to overia čo je s tym - namiesto opravenia služby technik jednoducho dal L+ balík a znižili mi rychlost na 55/5 cca? viac to nešlo.. potom na 60/5, a po mojom urgovani aby mi dali naspať XL mi povedala že to mi tam nepôjde blablabla a nakoniec že  dá do riešenia a že do 5 dní mi daju odpoved.

dnes sa mi nahodil profil ktory je vyššie, čiže 64/10 WUT? to má byť akože XL alebo je to stále L+ sám neviem ale každopádne lepšie než drotom do oka. keby sa neozvem tak mi dajú najnižší možný...

111111111.png

Editoval/-a denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To, že pripoja ďalších tvojích susedov má samozrejme vplyv aj na parametre tvojej linky.  Keď si tam bol predtým sám tak si mal lepšie parametre a teda bez problémov si mohol mal profil 80/8. Momentálne máš aktuálnu priepustnosť linky  na úrovni 88 Mbit  pri SNR 6.8 dB takže pri týchto parametroch by ti to nepotiahlo ani pôvodný 80 Mbit  profil, pretože SNR by padla niekde na úroveň 5 dB a keďže 80-kový profil už nie je ale XL má 90/9 tak XL nemôžeš mať, najbližšia možnosť pre teba bola L+ profil 60/6, ktorý ti aktuálne nastavili a teraz by mala byť linka stabilná. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

99999999999999.png

99999999999999999.png

nie nema to vplyv na rychlost linky, pretoze v druhom kably nemoze nic tiect, lebo neni uzavrety obvod

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mbachleda95
      Dobrý deň,
      mám v domácnosti Orange internet zazmluvnený na bývalého majiteľa tejto domácnosti. Tento internet chcem s bývalým majiteľom zrušiť a zazmluvniť sa v Telekome a pridať internet do skupiny Magenta 1. Nechcem mať dlhši výpadok internetu.
      Môžem vás poprosiť o ako by mal prebiehať postup tejto zmeny?
    • Od David galanta
      Dobrý deň
      Nemá niekto informáciu kedy bude dostupný optický internet na Železničiarksej ul. 107  Galanta (slúbený pred cca 1 rokom)  z konca oktobra 2020 Termin prešiel a nič sa neudialo. Ani niekoľko nasobná žiadosť o tel.kontakt už  neakceptujú.
      https://forum.telekom.sk/topic/22174/ Pôvodná téma tu
    • Od inDe_eD
      Dobry den,
      ja by som sa rad opytal, ci je v plane vystavba optickej siete v obci Pohranice. Vsimol som si, ze vo vedlajsej dedine - Dolne Obdokovce sa nejake kable uz tahaju.. Ak ano, treba niekde nahlasit, ze by som chcel pripojku aj ja?
      Dakujem za odpoved.
    • Od Tommy753
      Dobrý deň, chcem sa spýtať  kedy bude dostupné optické pripojenie v obci Mojzesovo? Výkopové práce už v obci prebehli. Ďakujem za odpoveď.

• Od gofi94
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupný optický internet na ulici Dolná, Trnovec nad Váhom. Ďakujem
    • Od mattyrv
      ahojte, neviete či pri kombinácii tých nových internetoch pri vdsl profiloch navyšujú  linku, kde je aj zriadená magio tv služba. Pri magio tv + magio net som mal navýšený profil, aby mi to neovplyvňovalo rýchlosť internetu. Ďakujem za info.