VDSL XL parametre linky

Otázka

• 0

Ahojte,

Mám zaujímavý problém. Mám VDSL XL program už vyše roka, nakoľko vedľa na ulici Telekom vybudoval MSAN. Profil linky som mal dobrý, teda SNR sa pohybovalo okolo 7-8 dB, viď obr:

povodna linky.jpg

Teraz zrazu pár týždňov som si všimol, že síce profil linky je nastavený síce na 91 Mbit , ale SNR sa mi pohybuje okolo 2 dB, resp. aj 0,6db kde dosiahnuteľná rýchlosť je 86 Mbit, to znamená, že by to ani nemalo vôbec fungovať  a linka by mala okamžite padnúť, no linka vôbec nepadá a drží spojenie. Keď reštartnem router  SNR je znova okolo 7 - 8 dB ale za pár hodín padne na 1 - 2 dB. Reklamoval som to aj na Telekome, technik niečo urobil na ústredni, linka sa pár krát reštartla, ale o pár hodín znova SNR 0,7 dB. Ako je môžné že linka nepadne??? Nemôže byť chybný router??  Či opäť volať na Telekom?

povodna linky 2.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahojte,

Mám zaujímavý problém. Mám VDSL XL program už vyše roka, nakoľko vedľa na ulici Telekom vybudoval MSAN. Profil linky som mal dobrý, teda SNR sa pohybovalo okolo 7-8 dB, viď obr:

povodna linky.jpg

Teraz zrazu pár týždňov som si všimol, že síce profil linky je nastavený síce na 91 Mbit , ale SNR sa mi pohybuje okolo 2 dB, resp. aj 0,6db kde dosiahnuteľná rýchlosť je 86 Mbit, to znamená, že by to ani nemalo vôbec fungovať  a linka by mala okamžite padnúť, no linka vôbec nepadá a drží spojenie. Keď reštartnem router  SNR je znova okolo 7 - 8 dB ale za pár hodín padne na 1 - 2 dB. Reklamoval som to aj na Telekome, technik niečo urobil na ústredni, linka sa pár krát reštartla, ale o pár hodín znova SNR 0,7 dB. Ako je môžné že linka nepadne??? Nemôže byť chybný router??  Či opäť volať na Telekom?

povodna linky 2.jpg

aj @eM Kei ma rovnaky problem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A píše o tom niekde? Nevidel som na fóre nič. Nechápem či Telekom zas niečo testuje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A píše o tom niekde? Nevidel som na fóre nič. Nechápem či Telekom zas niečo testuje.

nie... ale mne pisal.. napis mu ked tak PM

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

OK , 

A čo teda s tým?? Nemám to riešiť  keď linka nepadá??  SNR 0.6 je zrejmé problém. Zrejme na ústrední nastavili aby linka nepadála ani pri tak nízkom snr aby mohli poprípajat čo najviac ľudí v okolí. No mať snr 8 a priepustnosť  112 mbit a zrazu snr 1-3 a priepustnosť  85 mbit? Ale mať 91profil pri 85 max. priepustnosti je isto problém, ale ozvem sa a čo urobia??? Znížia profil na 60 a vybavené a o rok keď zase padne snr na 40 a vybavené. Celý Telekom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne sa stačilo ozvať že mi klesol o 4000 na xlku z 68000/8000 na 64000/8000 chcel som vedieť co sa stalo a ešte som písal nech neznižuju rýchlosť iba chcem vedieť co s tým je. a úžasný techník mi rovno 'zadal objednávku na nižší balík'. keď som sa to dozvedel tak som hneď volal a 15 minút som sa bavil s babenou nech to pekne stornuje, samozrejme nejde to už nam system neberie ale nakoniec to zrušila profil linky mi nezvysili myslím ze toto ešte bude boj. 

takže len tym že som sa ozval mam teraz 60000/4800 dobre že? bez môjho vedomia btw. 

pamätám si keď mi to nahodili prvý krát bol som asi prvý a od ústredne bývam aj 600m a mal som 79/8 na speedteste a od vtedy to iba dole išlo.. nádhera 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pred chvíľou sa mi linka 2x reštartla a SNR je momentálne 8, ale skáče na 3,5 späť na 8. Dostal som aj IP s iného rozsahu, tak neviem či niečo robili technici, alebo počítač niečo skúšal :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozno skusaju G.INP ak ho este maju nasadeny najma v tych ustredniach ktore podporuju G.993.5 vektoring

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Celý deň OKI, držalo SNR 8.2 dB a teraz už zas SNR 3.9 db:

foto02.JPG

Ale zase test celkom OK:

foto01.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

čo nepáli nehas, linka ide hotovo

"SNR" is just a number :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám kamoša technika a ten mi tiež povedal, nech si to nevšímam, že ústredňa na základe parametrov linky automaticky znižuje SNR (výkon ), aby som zbytočne neovplyvňoval okolité linky a keď jej stačí na stabilnú prevádzku SNR 2 tak nastaví 2. Zase inému kde potrebuje pridá.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Paskalsk2
      Dobrý deň. Chcem sa spýtať či niekto nevie kedy už bude natiahnutý optický kábel v Leviciach na Vinohradníckej ulici. Ďakujem.
    • Od Suckamah
      Máme mágio dsl 90mbit/s a nikdy to tak podľa testov nieje, ani keď nikto nieje na Wifi a test je na PC so žiadnymi spustenými programami
      Dneska už som toho mal dosť keď mi už nechcelo načítať ani domovskú stránku a každá aplikácia si myslela že mi internet ani neide, po teste som mal 0mbit/s upload a download bol 1,82mbit/s aj s 32ms pingom. Toto už podľa mňa nieje akceptovaťelné a budem určite prechádzať na iného operátora v blízkej budúcnosti
    • Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď
    • Od lacinello
      Dobrý deň,
      Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
      Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
      Vdaka
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od RomanSmutny
      dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
      dakujem