bridge na optike s rôznymi službami

Otázka

• 0

Chcem sa spýtať - aktuálne mám DSL a čoskoro bude dostupná optika. Mám služby - pevná linka, 2xTV (zatiaľ cez SAT) a internet XL... ak si dám prepnúť Telekom router do bridge (stačí ten obyčajný Huawei?), pôjdu mi ostatné veci bez problémov? - to znamená pevná linka, zase 2x TV (už cez optiku) a XL net.... mám router Asus AX88U, ktorý by bol v tom prípade primárne. Na DSL mám bridge - takže cez router PPPoE a meno/heslo. Na optike sa zvykne zadávať to isté? PPPoE a je aj nejaké meno/heslo? Predpokladám, že tento "štandardný" router od Telekomu bude mať cez LAN port rovnakú max rýchlosť ako ten "premium" - ak by som mal aj službu "GIGA", keďže porty je aj tam Gbit. Ďakujem za rady.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

2x TV mas ako magiosat, alebo uplne ineho poskytovatela ?

Ak mas magiosat, tak radsej prejdi na magio iptv, tym sa ti asi rozsiri ponuka a mozes zhodit parabolu, ktore asi na dome/streche spati. TV bude aj stabilnejsia voci magiosatu z poveternostneho hladiska. Nemala by ti vypadnut nikdy (co sa o satelite neda povedat, dazd/sneh/burka/blesky).

Ano ako si uviedol, modem musis mat od telekomu (nemozes mat vlastny), toto je zaklad.

Ja mam ten obycajny huawei a ten ma 1x optical vstup, 4x LAN a 1x tel RJ11. Ja telefon ani magio iptv nemam, ale modem mam prepnuty do bridge modu. V bridge mode funguje samozrejme len LAN port 1 (tak mi to povedal technik, ktory mi prepinal do bridge modu (ine porty som ani naskusal ... NACO )).

Co sa tyka magia TV, tak nie somsi na 100% isty, ale tam to funguje v multicaste na urcitych VLANach, takze technicky by to malo ist aj z tvojho routera, pokial si tie VLANy nastavis

Ano na optike to ide tiez cez PPPoE, takze ten asus pripojis ze ten modem huawei

Vela som nepomohol, ale aspon nieco. Idealne, ked pojdes na pobocku a tam sa na to dokladne spytas. Vacsinou ti nebudu rozumiet, ale povedz im nech zavolaju na vyssie miesta, ktory sa do toho budu rozumiet. Pretoze ja ked som si zriadoval optiku, tak slecna nemala ani paru o tom co je to bridge a aj ked som to vyslovne, ziadal a povedala, ze OK, tak modem mi prisiel nastaveny v NAT. Potom som 2 dni cakal kym mi prepnu do bridge.

Cize resume ... najlepsie bude vsetko preverit na pobocke a ked slecna nebude vediet, tak jej povedz, nech niekde zavola a nech sa opyta

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ďakuje za odpoveď, no prechádzam komplet z aDSL internetu a pevnej linky + MagioSATu na optiku - tým pádom pôjdu všetky služby cez optiku, parabolu samozrejme už nechcem mať, veď načo (ako si písal - stabilita, miesto a iné). Sám som zvedavý, ako to vyriešia, predpokladám, že teda TV pôjde z toho optického routeru (aj keď sa prepne do bridge) cez LAN4, druhá TV cez LAN3 a net cez LAN1... a telefón cez RJ11. uvidíme, napíšem potom info aj pre ostatných.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

predpokladám, že teda TV pôjde z toho optického routeru (aj keď sa prepne do bridge) cez LAN4, druhá TV cez LAN3 a net cez LAN1... a telefón cez RJ11. uvidíme, napíšem potom info aj pre ostatných.

Je to tak, ako píšete - TV a pevná linka cez optický prevodník, internet cez LAN 1, pripojíte svoj router, ktorý bude vytáčať pripojenie cez PPPoE. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar