easy - prenos čísla inde

Otázka

• 0

Dobrý,

nominálny kredit na Easy karte mám nulový, je tam nejaký zvyšný nízky bonusový... Chcem si preniesť číslo k inému operátorovi, čo by malo byť cez SMS bezplatné (niekde som nenašla, že by za to bol účtovaný nejaký poplatok z kreditu), no SMS sa neodošle a vypíše mi kód chyby 38. Aký je problém? Dobíjať si ďalší kredit na Easy karte ideálne nechcem, rada by som toto číslo už preniesla.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Funguje to pomocou SMS - tak je písané u operátora, ku ktorému chcem číslo preniesť podľa presného návodu. Od nich som taktiež dostala informáciu, že oni číslo preniesť dodatočne nevedia (dodatočne preto, lebo pri kupovaní novej karty u druhého operátora som číslo preniesť chcela, ale zamietli mi, lebo v Telekome nebolo písané na mňa - to som zmenila a už je moje). Jediný spôsob je cez SMS z čísla starého operátora - teda Telekomu :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, kód chyby 38 bude najskôr upozorňovať na chybu v mobile. Ak máte zostatok bonusového kreditu vyšší ako cena SMS (tých 6 centov), malo by to fungovať. Vyskúšajte keď tak vložiť SIM do iného mobilu (ak máte možnosť), a odošlite SMS znovu. Ak by aj tak nepomohlo, skúste sa cez chat na telekom.sk spojiť s technickou podporou, aby Vám skontrolovali nastavenia, či náhodou nie je na karte niečo zablokované.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, kód chyby 38 bude najskôr upozorňovať na chybu v mobile. Ak máte zostatok bonusového kreditu vyšší ako cena SMS (tých 6 centov), malo by to fungovať. Vyskúšajte keď tak vložiť SIM do iného mobilu (ak máte možnosť), a odošlite SMS znovu. Ak by aj tak nepomohlo, skúste sa cez chat na telekom.sk spojiť s technickou podporou, aby Vám skontrolovali nastavenia, či náhodou nie je na karte niečo zablokované.

Online podporu som už skúšala - len si ma pinkali ku novému operátorovi riešiť spoplatnenie tejto sms sem a tam, reálne mi nikto nič neporadil, nevysvetlil, už vôbec nie k číslu tej chyby, ktorú som im poslala... Skúsim im napísať o tú kontrolu stavu karty - telefonovať mi totiž ešte včera šlo, aj sa mi iní dovolali. Riešim to už x hodín...

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Online podporu som už skúšala - len si ma pinkali ku novému operátorovi riešiť spoplatnenie tejto sms sem a tam, reálne mi nikto nič neporadil, nevysvetlil, už vôbec nie k číslu tej chyby, ktorú som im poslala... Skúsim im napísať o tú kontrolu stavu karty - telefonovať mi totiž ešte včera šlo, aj sa mi iní dovolali. Riešim to už x hodín...

Ďakujem.

Vyskúšajte, lebo kredit máte, hoci bonusový, ten na klasickú SMS stačí, ste predpokladám v dostatočnom pokrytí, telefonovanie funguje. Iné by to bolo ak by Vám prišla chyba 38 v spätnej SMS od nového operátora, ale ak som správne pochopil, chybu zobrazuje mobil pred odoslaním správy. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vyskúšajte, lebo kredit máte, hoci bonusový, ten na klasickú SMS stačí, ste predpokladám v dostatočnom pokrytí, telefonovanie funguje. Iné by to bolo ak by Vám prišla chyba 38 v spätnej SMS od nového operátora, ale ak som správne pochopil, chybu zobrazuje mobil pred odoslaním správy. 

Áno áno, správu mi na základe tejto chyby ani len neodošle.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno áno, správu mi na základe tejto chyby ani len neodošle.

ešte mi napadlo zmeniť v nastaveniach režim siete na Iba 2G, prípadne skontrolovať či je SMS centrum správ nastavené správne na +421903333000. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ešte mi napadlo zmeniť v nastaveniach režim siete na Iba 2G, prípadne skontrolovať či je SMS centrum správ nastavené správne na +421903333000. 

Nakoniec to bolo tým číslom SMS centra, avšak správu mi odoslalo až po preložení SIMky do telefónu s Androidom 5 :D Absolútne nechápem, prečo to na Android 10 nefungovalo, alebo teda všeobecne na tom telefóne, kt. som sa predtým snažila na odoslanie SMS použiť. Každopádne, problém vyriešený. Snáď sa nevyskytne pri novom operátorovi, ak bola chyba nakoniec predsa len v mobile...

Ďakujem krásne za radu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

za prenos čísla ku inému operátorovi nie je poplatok. 

nefunguje to formou SMS

musíš zadať u operátora ku ktorému prenášaš číslo požiadavku o jeho prenos a ony to vybaví za teba-.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od DonBosco
      Prosim, aky je postup pri prechode z neviazaneho pausalu na Preplatenku? Da sa to vyriesit v aplikacii, resp. online? Vdaka
    • Od skjkmsk
      Pred ukoncenim  lehoty Magio internetu som cez internet predlzil   Magio internet pricom som dnes obdrzal postu s sim kartou -predplatenka aj s registracnym formularom z telekom  ,ktora este z mojej strany nie je podpisana,pricom ja tuto kartu nepotrebujem.Aky je postup v tomto pripade.
    • Od pisarcikj
      Dobrý  deň,  je možné preniesť číslo od iného operátora na predplatenku. Ďakujem za odpoveď
    • Od linkinka
      Dobry den, preniesla som cislo k vam - O2 ma samozrejme vyradilo, no SIMku mi mobil neberie.po zadani PIN ma ziada zadat PUK, samozrejme vsetko zadavam tak ako mam, no kartu mi stale ukazuje ako ZAMKNUTA SIM
      Zmluva podpisana pred tyzdnom, preco mi to nefunguje? 

Do 4 dní po podpísaní dokumentov bude na novej Telekom SIM karte aktivované vaše pôvodné číslo, ktoré môžete ihneď začať používať.
    • Od semseigejza
      Zabudol som telefonne čislo mojej sim karty ktorú som už istý čas nepoužíval. Ako zistím aké som mal čislo?
    • Od martinsvorcik2
      Dobrý deň,
      Od 20 20 mi začali skákať dáta z H do 4G, momentálne mne ani kamarátovi nejdú mobilné dáta a vypadáva signál ma volanie, prosím o vyriešenie, ďakujem.
      (Trnava)