verejna konzultacia EU fondy ministerstvo investicii

Otázka

• 0

Ahojte , neviem ci je to tu vhodne ale tyka sa to aj Telekomu tak to sem dam. Ak chcete podporit budovanie optickej siete na Slovensku a pomoct tak jej rychlejsiemu rozvoju napiste mail na narodnakonzultacia@vicepremier.gov.sk tak ako som urobil aj ja. Jedna sa o  to na co vsetko budu vyclenene peniaze z EU fondov. Cim viac podnetov tym lepsie :)

odkaz: https://www.cas.sk/clanok/1047837/remisova-vyzvala-verejnost-zapojte-sa-do-diskusie-ako-vyuzit-miliony-z-eurofondov/

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

ja len tak otázka..... tak som sa zamyslel.... 

keď prídu peniaze z eurofondov a tie budú dané telekomu aby postavil sieť na ktorej bude zarábať na zákazníkoch... a tie eurofondy netreba vraciať....  nebolo by rozumnejšie tie eurofondy dať niekam, kde nepomáhaš jednému / dvom / drom subjektom ako zarábať rýchlejšie a viac? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa mojej úvahy tieto "možno" peniaze len zneisťujú a odďaľujú plánované investície ST a konkurencie do optických sieti  :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ver tomu ze keby nie su tak telekom a ani ini operatori tak masivne optiku nebuduju

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uz bolo dávnejšie prezentované ze dotácie na optiku by mali fungovat tak ze operátori budu musiet do urciteho dátumu predložiť plán ktoré lokality pokryjú do urciteho casu vo vlastnej réžii.  

Lokality čo ostanú , nikto tam nebude chciet optiku vybudovať tak sa na ne vypíše súťaz a vítaz dostane dotácie na vybudovanie siete pričom bude musiet do siete pustit aj konkurenciu. 

Cele by to malo byt vraj motivačné aby operatori pokryli to co mozu vo vlastnej rezii,  lebo ked sa bude robit sutaz nemusia v nej uspiet. 

Ma to svoju logiku , ale riziko vidim v tom aby sa to spravne nastavilo. Telekom ma vyhodu pri pokyvraní  obcí ze uz dnes vlastní rozsiahlu infraštruktúru, optiku má dotiahnutú do každého dslamu, má i svoje staré stlpy na ktorych moze metaliku bez potreby stavebného povelenia bez suhlasu obce jednoducho vymenit za optiku, preto sa nemusi hrnut do pokryvania lebo si bude isty ze tu sutaz vyhra kedze vdaka existujucej vlasnej infrastrukture bude vediet na dedinach zrealizovat pokrytie najlcnejsie. Odporucil by som to  nastavit tak aby poskytovanie internetu na dotovanej sieti bolo pre operatora menej vyhodne ako na sieti vybudovanej vo vlastnej rezii, aby sa sutazili najmä problemove lokality - malé obce, velke roztahane obce, problemove casti miest, ... a aby sa vo vlastnej rezii pokryli co najrychlejsie velke mnozstvo obcí. 

Na východe kde je konkurencia tak nevidim problem, tam aj keby boli podmienky sutaze zle nastavene, tak sa pokryvat sa bude vacsinou vo vlastnej rezii,  Antik nahlasi ktore lokality chce pokryt, takze sutaz nebude  a  Telekom sa bude snazit v tých lokalitach Antik predbehnut. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno, ako píšeš, lebo samo o sebe v tom nevidím za mak logiky prečo napríklad odovzdať telekomu pár desiatok miliónov eur, aby postavil niečo, čo by telekom sám mal chcieť postaviť a pomohlo to čisto len telekomu na tom zarábať. 

to  rovno mne môžete poslať na účet pár miliónov eur, ja si ešte vymyslím v čom budem podnikať ale garantujem, že z tých peňazí už nikdy neuvidíte asi cent.... asi toľko.... 

preto určite by malo byť nejakou formou konpenzované tie peniaze. lacnejší internet po dobu 10 rokov v tej oblasti,  alebo niečo..... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar