Zrychlili sme internet až na.......

Otázka

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @roman.smutny ano takto to je vo viac oblastiach. Su to tzv. biele miesta na mape. Mozes napisat adresu a zopar ludi tu na fore vie overit ci sa v tvojej oblasti nechysta opticke pripojenie. Tiez mozes vyuzit https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia kde zadas podnet pre pokrytie, spoment ze ste biele miesto na mape bez VDSL a optickeho pripojenia od inych operatorov... 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Ahoj @roman.smutny ano takto to je vo viac oblastiach. Su to tzv. biele miesta na mape. Mozes napisat adresu a zopar ludi tu na fore vie overit ci sa v tvojej oblasti nechysta opticke pripojenie. Tiez mozes vyuzit https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia kde zadas podnet pre pokrytie, spoment ze ste biele miesto na mape bez VDSL a optickeho pripojenia od inych operatorov... 

Ahoj teda 

Toto "biele" miesto je už na mape dlhodobo a počas 2 rokov co som späť na Slovensku som dostal vždy zamietave stanovisko od Telekomu . Síce vo vedľajších dedinách majú aspoň  VDSL, ale tu nieje plán ani na najbližších 100 dní a najnovšie na moje pripomienky a žiadosti už ani nikto neodpovedá. 

Dúfam, keďže vedľajšia dedina je turistická oblasť a ťahajú tam optiku, že to dotiahnu aj k nám a budem sa môcť odstrihnut. 

Samozrejme, ťahá to konkurencia......... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj teda 

Toto "biele" miesto je už na mape dlhodobo a počas 2 rokov co som späť na Slovensku som dostal vždy zamietave stanovisko od Telekomu . Síce vo vedľajších dedinách majú aspoň  VDSL, ale tu nieje plán ani na najbližších 100 dní a najnovšie na moje pripomienky a žiadosti už ani nikto neodpovedá. 

Dúfam, keďže vedľajšia dedina je turistická oblasť a ťahajú tam optiku, že to dotiahnu aj k nám a budem sa môcť odstrihnut. 

Samozrejme, ťahá to konkurencia......... 

tam kde je len pomale ADSL to je priorita operatorov vratane Telekomu tam potiahnut optiku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tam kde je len pomale ADSL to je priorita operatorov vratane Telekomu tam potiahnut optiku

Vážne? 

Ako irony dobré. 

Ale ja nespamujem reklamami, že zrychlujem internet. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vážne? 

Ako irony dobré. 

Ale ja nespamujem reklamami, že zrychlujem internet. 

Zrychluje sa tam kde to doslova povoli fyzika... ty si tu dva roky naspat a ja od 2009 mam stale ten isty internet. Netreba sa stazovat na fore ale nieco pre to robit. Ako som ti napisal vyssie, podaj podnet na rozsirenie sieti. Napis ho slusne a s rozumnymi argumentami. Urcite sa dozvies ake su plany a obec/mesto bude zahrnute do FTTH projektov. Ja som podnetov podaval viacero. Posledne dva roky riesim opticky internet pre nasu obec. Ak pojde vsetko ako ma v marci 2021 sa zacina s vystavbou.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zrychluje sa tam kde to doslova povoli fyzika... ty si tu dva roky naspat a ja od 2009 mam stale ten isty internet. Netreba sa stazovat na fore ale nieco pre to robit. Ako som ti napisal vyssie, podaj podnet na rozsirenie sieti. Napis ho slusne a s rozumnymi argumentami. Urcite sa dozvies ake su plany a obec/mesto bude zahrnute do FTTH projektov. Ja som podnetov podaval viacero. Posledne dva roky riesim opticky internet pre nasu obec. Ak pojde vsetko ako ma v marci 2021 sa zacina s vystavbou.

podnet bol napisany slušne

odpoved,nemame ziadne plany najblizssich 100 dní.

odvtedy na podnety uz nereaguju.

v poho.

ja to nejdem riesit tu,toto je len forum,len som to sem dal a ano,chapem ze rozsiruju kde je to mozne.

ja to uz riesim tiez so starostom a necakam na zazrak

preto tá moznost od ineho providera,ktorý ide riesit optiku 2km vo vedlajsej dedine u nas vzbudzuje nadej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podnet bol napisany slušne

odpoved,nemame ziadne plany najblizssich 100 dní.

odvtedy na podnety uz nereaguju.

v poho.

ja to nejdem riesit tu,toto je len forum,len som to sem dal a ano,chapem ze rozsiruju kde je to mozne.

ja to uz riesim tiez so starostom a necakam na zazrak

preto tá moznost od ineho providera,ktorý ide riesit optiku 2km vo vedlajsej dedine u nas vzbudzuje nadej

Ja som podnety posielal kazdeho pol roka asi 3 roky vkuse. Potom sa mi raz ozval niekto z telekomu a veci sa dali do pohybu. Ak si to tak zratam tak 3roky podnetov + 2roky riesenie veci ako, pocet obyvatelov, pripadne novostavby... nmam dost pomohla planovana vystavba cca 90domov v obci. V maji tohto roku som dostal do schranky suhlas so zavedenim FTTH + kontakt na dodavatelsku firmu ktora by to mala zaobstaravat. Zatial su plany na marec 2021, tak dufam ze to vyjde. Treba byt trpezlivy. Existuje aj nariadenie ktore uz asi nestihaju na slovensku si myslim ale bude to tlacit vsetky firmy, vratane telekomu k rozsirovaniu https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/PDF/?uri=CELEX:32017R1953&from=EN

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Paskalsk2
      Dobrý deň. Chcem sa spýtať či niekto nevie kedy už bude natiahnutý optický kábel v Leviciach na Vinohradníckej ulici. Ďakujem.
    • Od Suckamah
      Máme mágio dsl 90mbit/s a nikdy to tak podľa testov nieje, ani keď nikto nieje na Wifi a test je na PC so žiadnymi spustenými programami
      Dneska už som toho mal dosť keď mi už nechcelo načítať ani domovskú stránku a každá aplikácia si myslela že mi internet ani neide, po teste som mal 0mbit/s upload a download bol 1,82mbit/s aj s 32ms pingom. Toto už podľa mňa nieje akceptovaťelné a budem určite prechádzať na iného operátora v blízkej budúcnosti
    • Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď
    • Od lacinello
      Dobrý deň,
      Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
      Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
      Vdaka
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od RomanSmutny
      dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
      dakujem