Obmedzenie wifi _modem ADB VV3212

Otázka

 • 0

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu - je možné obmedziť deťom internet na ich mobilných telefónoch prostredníctvom multifunkčného wifi routera ADB VV3212? Ak áno, je to možné urobiť tak, aby ostatné zariadenia, napr. tablet, počítač, mobilné telefóny rodičov naďalej fungovali? Ďakujem Vám za radu.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

 • 0

Čo znamemá obmedziť internet deťom na mobiloch?  Ak ich chcete úplne zablokovať, tak je potrebné zaviesť access list pre pripojené zariadenia a všetky, ktoré môžu ísť v ňom uviesť a detské zariadenia tam neuviesť, takže ak nebudú v ACL uvedené, tak sa na internet nedostanú. Čo sa týka pokročilejších konfigurácií, keď chcete dieťa v nejakom čase pustiť na internet a v nejakom nie, tak to je asi už mimo schopností tohoto routra. Ale nie som si úplne istý, lebo ho už od 03.2020 nemám pripojený, ale pozriem sa do neho, či je to možné. V užívateľskej príručke, ktorá bola zaslaná v príspevku vyššie som sa ja stratil. Ale ozvem sa, keď to pozriem priamo v routri.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Mám otvorené web rozhranie routra, ale nič z požadovaného nevidím. Dokonca ani access list (ACL) na WiFi rozhraní sa nedá nastaviť. Takže "tudy cesta nevede". Ak sa mýlim nakopnite ma, lebo v nastaveniach routra som to nenašiel.

Konfigurácia môjho routra:

Firmware Version:VV3212_SLT_3.1.0.0029 - main

Platform Version:3.0.1.0030

Hardware Version:BCM63168

Takže aktuálne mám za to, že nič s požadovaného sa nedá realizovať na uvedenom routri. Jedine ak ten Váš má iný firmware, tak by tam také voľby mohli byť, čo ale nepredpokladám. Ako tak pozerám špecifikáciu, ten chipset BCM63168 v routri nepatrí medzi najhoršie. A všetky uvedené požiadavky by boli realizovateľné. Aspoň podľa tohoto https://openwrt.org/docs/techref/hardware/soc/soc.broadcom.bcm63xx sa na tomto chipsete dá spojazdniť linuxová distrbúcia OpenWRT (nehovorím o tomto konkrétnom routri, ale o jeho chipsete), ktorá určite všetko z požadovaného dovoľuje. Ale je v ňom aktuálne firmware na mieru, takže nič z toho.  Prajem pekný večer.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Takže sa opravujem s tým OpenWRT je to síce pekné, ale ovládače pre linux neexistujú akurát pre xDSL pre tento chipset. Takže ak výrobca, alebo telekom nedodajú požadovanú funkčnosť do tohoto routra tak tam nebude.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ale ak sa nemýlim, Telekom vie prepnúť tento router do bridge módu a za neho môžete potom zapojiť akýkoľvek Váš router, ktorý dokáže to, čo požadujete. Ale k tomu by mohol dodať niečo niekto kompetentnejší.

Ešte raz pekný večer.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od DusanJarjabek
   Dobry den,
   prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?
    
   Ďakujem!
  • Od marco026
   Zdravím nemám rýchly, ale download a upload sa zdá byť celkom stabilný pokiaľ nezapnem stream. Download je 47,72 mbps a upload 4,77 mbps. Tých 4 mbps by bohate stačilo streamovať v 720p a 48 fps, ale problém je, že keď to zapnem tak upload začne byť strašne nestabilný. Padá to na veľmi nízke hodnoty a potom to občas sekne pričom niekedy to ide celkom pekne.
  • Od raidermantv
   Dobrý deň,
   mohol by som poprosiť o preverenie stavu realizácie optickej siete v obci Terany.
   Ďakujem!
  • Od Renoslav
   Dobrý deň. Vie mi niekto povedať, kedy približne by mali začať práce na optickom pripojení v meste Dudince? Ďakujem za info. @Mirko
  • Od Proxid
   Dobrý deň,
   Chcel by som sa informovať ohľadom spustenia Optiky v Mlynici. Kedy by to mohlo byť spustené alebo čo bráni spusteniu.
   Ďakujem.
  • Od stehlika
   Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať či niekto nevie plánované pokrytie optickým internetom Žilina Trnové a konkrétne Ipeľská ulica. Ďakujem pekne.