Obmedzenie wifi _modem ADB VV3212

Otázka

• 0

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu - je možné obmedziť deťom internet na ich mobilných telefónoch prostredníctvom multifunkčného wifi routera ADB VV3212? Ak áno, je to možné urobiť tak, aby ostatné zariadenia, napr. tablet, počítač, mobilné telefóny rodičov naďalej fungovali? Ďakujem Vám za radu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Čo znamemá obmedziť internet deťom na mobiloch?  Ak ich chcete úplne zablokovať, tak je potrebné zaviesť access list pre pripojené zariadenia a všetky, ktoré môžu ísť v ňom uviesť a detské zariadenia tam neuviesť, takže ak nebudú v ACL uvedené, tak sa na internet nedostanú. Čo sa týka pokročilejších konfigurácií, keď chcete dieťa v nejakom čase pustiť na internet a v nejakom nie, tak to je asi už mimo schopností tohoto routra. Ale nie som si úplne istý, lebo ho už od 03.2020 nemám pripojený, ale pozriem sa do neho, či je to možné. V užívateľskej príručke, ktorá bola zaslaná v príspevku vyššie som sa ja stratil. Ale ozvem sa, keď to pozriem priamo v routri.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám otvorené web rozhranie routra, ale nič z požadovaného nevidím. Dokonca ani access list (ACL) na WiFi rozhraní sa nedá nastaviť. Takže "tudy cesta nevede". Ak sa mýlim nakopnite ma, lebo v nastaveniach routra som to nenašiel.

Konfigurácia môjho routra:

Firmware Version:VV3212_SLT_3.1.0.0029 - main

Platform Version:3.0.1.0030

Hardware Version:BCM63168

Takže aktuálne mám za to, že nič s požadovaného sa nedá realizovať na uvedenom routri. Jedine ak ten Váš má iný firmware, tak by tam také voľby mohli byť, čo ale nepredpokladám. Ako tak pozerám špecifikáciu, ten chipset BCM63168 v routri nepatrí medzi najhoršie. A všetky uvedené požiadavky by boli realizovateľné. Aspoň podľa tohoto https://openwrt.org/docs/techref/hardware/soc/soc.broadcom.bcm63xx sa na tomto chipsete dá spojazdniť linuxová distrbúcia OpenWRT (nehovorím o tomto konkrétnom routri, ale o jeho chipsete), ktorá určite všetko z požadovaného dovoľuje. Ale je v ňom aktuálne firmware na mieru, takže nič z toho.  Prajem pekný večer.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže sa opravujem s tým OpenWRT je to síce pekné, ale ovládače pre linux neexistujú akurát pre xDSL pre tento chipset. Takže ak výrobca, alebo telekom nedodajú požadovanú funkčnosť do tohoto routra tak tam nebude.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale ak sa nemýlim, Telekom vie prepnúť tento router do bridge módu a za neho môžete potom zapojiť akýkoľvek Váš router, ktorý dokáže to, čo požadujete. Ale k tomu by mohol dodať niečo niekto kompetentnejší.

Ešte raz pekný večer.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od dulovicova
      Dobry den, chcela by som vediet pricinu vcerajsieho vypadku fungovania pevnej linky, TV a internetu cez optiku v oblasti Chorvatsky Grob-Cierna voda, Surska ulica a dovod, preco Telekom neupozornil na tuto poruchu zakaznika ihned po vzniku poruchy, nakokko som ju zistila nahodne zostala som odstrihnuta, bez akejkolvek moznosti zisti, co sa deje. 
      Ponuka Telekomu pripojit sa na nejaky nahradny zdroj bola len v pripade, ze zakaznik ma aj mobilneho operatora od tejto spolocnosti. A co ti zakaznici, ktori ho nemaju? Povazujem to za diskriminacne voci takym zakaznikom zo strany spolocnosti Telekom.
    • Od Kristiko
      Dobrý deň prajem, mám otázku ohladne výstavby optického internetu v Topoľčanoch (95501), konkrétne ulicu Miloša Závodného. Už pred dvomi rokmi sme dostali papier o začatí výstavby internetu ale doteraz sa nič nezmenilo a pritom v iných častiach mesta nedávno začali kopať optiku. Viete mi povedať nejaké info či je vôbec v pláne táto ulica alebo je jedno že žijem v časti mesta kde mám internet ako na dedine? ďakujem
    • Od peto_6
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
    • Od Partl2
      Dobrý deň,
      Som  účastníkom zmluvy na poskytovanie služieb Magio internetu,   a   vzhľadom k tomu, že dlhodobo už nepoužívam služby pevnej linky a ani Váš internet, chcel by som požiadať o úpravu zmluvy tak, aby som platil  služby len za poskytovanie televízie.
      Ďakujem a prajem príjemný deň

• Od kmetko.roman
      Dobrý deň, 
      Bývam v Leviciach na Vojenská ulica 54, čo je od centra okolo 1km a nie je tu žiadny optický internet, je v plane ho niekedy natiahnut? Nakoľko každá dedina na okolí už ma optický internet a centrum LV nie. 
    • Od grito35156
      Dobrý je plánovaná výstavba optického internetu v Liptovských Sliačoch? Konkterne na ulici Jozefa Hanulu?