Bridge na Huawei HG8245H

Otázka

• 0

Zdravím, chcem sa vás opýtať ako urobím bridge na routri Huawei HG8245H. Chcem na wifi použiť svoj router Asus DSL-AC750.

A ešte jedna otázka. Musím mať ten ich router? Dal by sa nahradiť vlastným optickým kedže mám optiku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 1

Bridge vam na ONT nastavi len Telekom na zaklade objednavky (volajte 0800 123456). Vas ASUS potom pripojte na port LAN1 na ONT.

Vo vasom ASUS routri hladajte nastavenia pripojenia WAN - PPPoE - sem zadate meno a heslo, ktore dostanete od Telekomu na zmluve. Vsetky ostatne nastavenia si uz potom riesite na svojom routri.

A ano, musite mat opticky terminal (ONT) od Telekomu. Bez neho vam to nepojde.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od AndreaN
      Dobrý podvečer,
      nefunguje mi wifi. Mám internet (v balíku s Magio TV). Na routri mi svieti zelené svetielko, že funguje, ale wifi mi nejde. Stalo sa to odrazu.
      Vďaka za radu. 
    • Od Sw3nko
      Dobrý deň, už 2 týždne zisťujem odpoveď na produkt Xiaomi Mi 10T pro plus vysávač. Dali ste to do ponuky a hneď ako ste to dali tak som si dal upozornenie na dostupnosť tohto zariadenia. Samozrejme že neprišla a potom bola ponuka stiahnutá. Vzhľadom na to že mi skončila viazanosť internetu a v najbližších dňoch mi končí aj viazanosť paušálu tak som začal zisťovať kedy bude teda toto zariadenie dostupné. Odpovede boli že koncom týždňa potom nasledujúci týždeň potom že nevedia zistiť a potom že ponuka nebude lebo že to bola limitovaná edícia (neviem pre koho) a nakoniec ma mali dnes informovať či bude či nie nič sa nestalo nik nevolal ani nič ale ako bonus mi zasa bolo povedané že nevedia že je problém zo zásobovaním zariadení. Ako vždy som bol spokojný s Telekomom ale ako vidím ide to dolu vodou. Veď ak si nevedia vážiť 70€ mesačne od svojho zákazníka tak ako môžem zistiť aj ponuku inde. Tak by som sa len chcel opýtať dá sa niekde dopracovať k tejto info či to bude alebo nie? Hádam to niekto už bude vedieť či?
    • Od lbacova76
      Dobry den. To naozaj neviete povedat ci budete mat roboticke vysavace  v ponuke do konca decembra? Lebo ak nebudu tak odchadzam do o2 kde maju v ponuke 4 druhy.  Tu akciu co ste dali link bola v ponuke len par dni z mobilom. Ja chcem len samostatny vysavac. 
    • Od caspersk
      Chcem sa spýtať - aktuálne mám DSL a čoskoro bude dostupná optika. Mám služby - pevná linka, 2xTV (zatiaľ cez SAT) a internet XL... ak si dám prepnúť Telekom router do bridge (stačí ten obyčajný Huawei?), pôjdu mi ostatné veci bez problémov? - to znamená pevná linka, zase 2x TV (už cez optiku) a XL net.... mám router Asus AX88U, ktorý by bol v tom prípade primárne. Na DSL mám bridge - takže cez router PPPoE a meno/heslo. Na optike sa zvykne zadávať to isté? PPPoE a je aj nejaké meno/heslo? Predpokladám, že tento "štandardný" router od Telekomu bude mať cez LAN port rovnakú max rýchlosť ako ten "premium" - ak by som mal aj službu "GIGA", keďže porty je aj tam Gbit. Ďakujem za rady.

• Od marcelmrc1
      Zdravím,
      vlastním router ZTE speedport entry 2i a VDSL pripojenie. Chcem sa spýtať , či neviete či je možné dostať sa s WAN do mojej LAN siete cez nejaké skryté otvorené porty? Ja v ňom nemám nastavené žiadne presmerovanie portov, ale neviem či nemá  router nejaké porty otvorené  s výroby, resp. operátorom? Pýtam sa na to s hľadiska bezpečnosti, či  sa mi nejaký čínsky  pánko nemôže dostať do mojej siete cez nejaké zabudnuté otvorené porty. Díky.
      Marcel
    • Od Stefan354
      Na ZTE Speedport Entry 2i som v menu Internet - rodičovská kontrola nastavil na MAC adresu môjho syna Zakázaný prístup k internetu po 22:00 a zakázané niektorá stránky do 12:00, napr. youtube. Žiaľ ani jedno z týchto nastavení mi nefunguje, internet ide veselo ďalej aj po 22:00 a fungujú mu všetky stránky. Treba ešte niekde niečo nastaviť, aby to fungovalo? Ďakujem