Optický internet Trsťany, KE okolie

Otázka

• 0

Dobrý deň,

kedy sa plánuje dokončenie pripojenia a spustenie optického internetu v Trsťanoch?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

kedy sa plánuje dokončenie pripojenia a spustenie optického internetu v Trsťanoch?

v zozname planovanych lokalit nie je tato lokalita, odporucam zadat podnet pod mapou pokrytia alebo sa blizise informovat cez kotnaktny formular

https://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam?p_p_id=faqCategories_WAR_portlets&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=2&p_p_col_count=5&_faqCategories_WAR_portlets_render=getFaqItemsByCategory&_faqCategories_WAR_portlets_categoryId=802&_faqCategories_WAR_portlets_subCategoryId=2931&subCategoryId=2931

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Frdas
      Zdravím stáva sa mi že mi niektoré dni vypadne internet na niekoľko minút a niekedy aj niekoľko krát za deň niekedy je to ok niekedy nie.
      Internet je ťahaný po optike .router je sagemcom 5655 ac . Ine problémy nie sú. Mam aj magio tv a ta pri výpadku ide normálne
      screen z logu z routra

• Od gabriel.felis
      Dobrý deň,
      Chcel by som sa znova opýtať, či neplánujete zriadenie optického pripojenia internetu na druhej časti ulice Pivovarská v Ilave. Pýtal som sa rôznych operátorov a všetci mi tvrdia, že vlastníkom optickej prípojky na našej ulici je spoločnosť TELEKOM. Je nás viac rodín na ulici, tak by som vedel spísať aj žiadosť z podpismi, ak by to bolo potrebné. Nevieme dôvod prečo, nebola pokrytá celá naša ulica, pretože naše domy sú presne na tej istej ulici ako tie, ktoré majú pripojenia zrelizované. V prílohe posielam mapku našej časti ulice. Žltá časť ulice je pokrytá a červená nie. Napíšte prosím aspoň vyjadrenie, že prečo nie, prípadne ako by sme mohli my obyvatelia danej časti ulice prispieť k riešeniu. Ďakujem. Pekný deň Felis
      P.S. tu je ešte vyjadrenie spoločnosti ORANGE, o tom, že v danej lokalite ste vlastníkmi optického pripojenia vy. 

• Od Ivetka007
      Dobrý deň,
      chcela by som Vás poprosiť o radu - je možné obmedziť deťom internet na ich mobilných telefónoch prostredníctvom multifunkčného wifi routera ADB VV3212? Ak áno, je to možné urobiť tak, aby ostatné zariadenia, napr. tablet, počítač, mobilné telefóny rodičov naďalej fungovali? Ďakujem Vám za radu.
    • Od gustopn
      Zo zhrozenim som zistil, ze po novom zas Telekom Downgradoval niektore adresy na Mudronovej v Piestanoch z VDSL na ADSL.
      Ja tam mam, ale VDSL a funguje to dobre, ale ked uz o tom pisem, tak si to rozobereme.
      Tuto mame situaciu na Mudronovej 11 v Piestanoch, napriek koli plynarom preseknutom kabli a spojenom 2x telekom technikom:

Tu vidime, ze to ide do uploadu az ~ 2600 kbps co suvisi s tym, ze zaprsalo, pri slnecnom pocasi to da ~ 2400 kbps.
      To je preto, lebo tie kable su na niektorych miestach vonku pod domami, ako je to tahane na kazdom dome a ked zaprsi, tak to lepsie tieni.
      Cize by tiez bolo zmysluplne pobehat tie adresy a vsetky tie kable od seba odtienit alobalovou lepiacou paskou (10 eur v baumarkte).
      Ale v Downloade to je furt okolo 30 000 co je OK, lebo 25 000 je internet + ~ 3,5 Mbit/s Magio TV. Cize download trafim presne.
      Ale musel som komplet linku az k modemu tienit alobalom (vratane krabice, ktoru som vymenil).

S uploadom, ktory by mal byt 3000 nespravim ja nic, lebo na mojej strane je signal silny, kedze ja ho vysielam, na to aby sme to opravili,
      museli by sme s technikom behnut do DSLAMu a tam treba moj par odtienit od ostatnych parov alobalovou paskou (tu co som kupil za 10 EUR v baumarkte).
      Potom si myslim, ze by sme tie frekvencie niekde vyhnali, aby synchronizovali s viac bitmi. Ale fakt je, ze ta druha strana uploadu je moc vysoko.
      Downloadu by posun neposkodil, lebo ten je vysoky aj na vyskokych frekvenciach, ale upload by som posunul nizsie.
      Jeden typek mi poslal ako u neho vyzera 35b profil:

Toto je T-Com linka FTTC VDSL2 35b v nemecku, kde kabel ma par metrov, lebo outdoor DSLAM stoji pred domom.
      Tam vidime ale, ze oni maju v nemecku 1x VDSL upload uz pri 1000 bitoch, cize asi 4MHz frekvenciou.
      U nas je to nejako medzi 1200 a 1600. To nie je moc inteligentne. Takisto nas Piestansky DSLAM nebere vsetky frekvencie od spodku (telefon),
      podla ANNEX J kedze tam ziadna analogova telefonna linka nie je a ani nikdy nebude.
      Ked som tam mal este stare ADSL2+, s chabym downloadom, mi hlasil attainable rate 2,5 Mbit/s pri uploade, ta bola ale limitovana na 1,1 Mbit/s, lebo Telekom.
      Podobne vidim aj na Jesenskeho 20. Ale k tomu neskor.
      Podla toho, co teda vidim, by bolo najlepsie, keby ste ten vas DSLAM nakonfigurovali tak, ze by vyuzival vsetky frekvencie (aj PSTN telefon) ANNEX J v pripade VDSL2
      a ak tam su nejake filtre, tak ako sme mali kedysik splitteri (pred DSLAMom musi byt tiez nieco take, ak ludie pouzivaju analog telefon) tak to pred mojim parom treba dat prec.
      Tak aby tie frekvencie tam na zaciatu neboli tak spadnute a potom by to podla mna islo ovela viac ako 2,5 Mbit/s. Ked by sme to skombinovali s tym, ze by sa posunul ten prvy VDSL upload na okolo 1000 bitov, ako v nemecku, tak by sme trafili aj 5 Mbit/s upload a mierne by to znizilo download ... mozno ~27 Mbit/s by to este dalo. Samozrejme na download by to udrelo nepomerne, ale nie tak extremne ako v pripade uploadu, kde su niektore frekvencie volne, kedze tam nesynchronizuje vobec.
      ALE POZOR: Ak by sa ten VDSL upload posuval, tak tak treba spravit na vsetkych linkach v ustredni, lebo ak by sme zmenili len moju, tak by tam z vedlajsej linky download zrusil moj upload a vysledok by bol este horsi ako predtym. Cize na to treba opatrne a treba to zmenit vsetkym, nie individualne. Najlacnejsie by bolo ma tam nehat nabehnut s paskou, ja by som si to odizoloval a tie 3 Mbit/s upload by sme trafili aj ked by som musel vystupit a tlacit.
      PS: Vsimnite si, ze ta linka nerobi ziadne chyby, napriek tomu, ze je dlhy kabel ~ 32 a 36 dB odpor. To som dosiahol tym, ze som vsetko odtienil. Predtym to nejake chyby robilo, ale malo. Cize ja by som navrhoval Telekomu VEHEMENTNE, aby nelamal Telekom palicu nad VDSL na Mudronovej ulici v Piestanoch. Ono to ide, ak je vola.
      Do buducnosti by som navrhoval, aby sa tie kable sekli na krizovatke Mudronovej a Hurbanovej Ulici v Piestanoch, tam je to este stale rozkopane, kedze tam robia plynari pripojku ,tam su vidiet tie nase 2 kable telekomu a tam by som postavil FTTC outdoor DSLAM VDSL2 na 35b profil a mohlo by to na kratkom kabli <500 m ist aj gigabit (ako aj pisali na zive_sk).
      Tam som sa aj informoval, ze Telekom preferuje optiku, ale uz dvaja susedia sa nezavisle odomna na to pytali, ze ked bola rozkopana cela ulica a telekom kable boli venku (mne dokonca presekli), preco Telekom tam rovno nehodil optiku. Teraz na Zive_sk citam, ze Telekom optiku chce, aj ked nam povedali, ze to je "nerentabilne".
      Cize tu evidentne vidime, ze Telekom nevie co chce. A ja hovorim, ze oplatilo by sa refurbishnut tie kable, mozno ich zaterminovat na ulici, lebo tie kable cez pozemky, to bol furt zly napad, to by len kratko zbijackou 30cm do zeme vykopat od pripojky a potom krabicu natresknut na plot, ako plynari. A hnet by sme usetrili dalsie metre kablu k domom.
      To povazujem za najlacnejsiu variantu. Potom by len bolo treba potahnut tu optiku co na Hurbanovej uz je o par chodnikov dalej a napojit na to FTTC outdoor DSLAM a bolo by vymalovane a bolo by dost internetu aj pre adresy od Mudronovej 13 hore. Lebo tam teraz Telekom hovori ze DSL uz vobec nie a uz len 4G. Lenze 4G/5G ma svoje specifika, ze tiez zavisi od poctu ludi ktory nezavisle od seba tahaju a takto 30mbit/s v stoji ako mam teraz na tej VDSL2 mi Telekom cez 4G garantovat nevie, lebo tam je FUP a este k tomu zavisi to od toho, ci niekdo iny volade taha, co VDSL2 mam svojich 30 Mbit/s aj o pol noci. Zo stoja. Furt. Nepretrzite.
    • Od Veronikanagyova6181
      Ahojte,
      Aký je postup, ak chcem internet v lokalite,kde je problém s mobilným pokrytím-signálom? Potrebujeme zriadiť internet (preferujeme pevný nie mobilný) avšak po volaní na infolinku Telekomu  mi pani povedala, že mi nevie pomôcť,pretože v danej lokalite (po zadaní adresy) nie sú žiadne pripojenia(káble) Taktiež je problém so signálom z vysielača. Často sme "nedostupní" . Lokalita sa nachádza na rovine,vzdialená cca. 3km vzdušne od mesta.Žiadne husté lesy ani doliny.V minulosti tam bývalo pár rodín,mali pevné linky.
      Je možnosť napriek absencii pripojenia a slabému mobilnému pokrytiu zriadiť nejakú formu internetu? V minulosti boli do uvedenej lokality  vedené káble pevnej linky,v akom sú však stave,netušíme. Ako máme postupovať? Aká žiadosť sa podáva o vyjadrenie,či vôbec je možné nejaké pokrytie?Na koho sa obrátiť? Nechce sa mi veriť,že v dnešnej dobe neexistuje riešenie...
      Ďakujem za akúkoľvek informáciu.
    • Od Pavol_Janec
      Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom výpadkov internetu, ktoré sa vyskytujú za posledné obdobie ( 6 mesiacov ) pravidelne každý jeden deň, ako to budete riešiť. Už to prekročilo všetky medze, preto píšem. Výpadky internetu sa vyskytnú za deň aj 5-krát a to na menej ako 10 minút alebo dokedy nereštartujem router, tak internet  resp. TV kanály nejdú. Chcem vás poprosiť o jasnú odpoveď ako to vyriešiť. Pokiaľ sa touto správou nikam nepohneme určite sa zastavím v najbližších dňoch na pobočke. Ďakujem za skorú odpoveď.