porty na ONT 8240H

Otázka

• 0

Ahoj,

Poziadal som si o vymenu aktualneho premioveho routra sagemcomm za ONT zariadenie. Chcem vyuzivat vlastny router. Teraz otazka:

v Manualy k ont je pisane ze TV magio box mam pripojit na LAN4 a router na LAN1. Moj problem je, ze pri TV mam jednu ethernet zasuvku a 2 zariadenia (magio box + android BOX). Doposial s telekom sagemcomm routrom som tam mal switch pri telke a v pohode mi fical magio box aj net do android boxu.

Bude mi fungovat aj TV aj internet cez ONT LAN4 port? Alebo proste internet cez neho nepojde? Kym vymenim router za ONT toto je pre mna klucova otazka...Proste pri tv potrebujem mat 2 porty. TV aj NET...Ale mam len jeden port v stene....

dakuejm

Tomas

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Vas premiovy router Sagemcomm je tiez ONT.  Ak ho vymenite za "nepremiove ONT", nic sa nezmeni, okrem toho ze nebudete mat 5GHz WiFi, ale len 2,4GHz.

To co vas zaujima je, ci ONT bude v rezime BRIDGE, alebo v rezime ROUTE:

BRIDGE - ONT je vtedy len prevodnik medzi optikou a metalickym ethernetom.  Na fungovanie Internetu budete potrebovat svoj vlastny ROUTER. Ten zapojite do portu LAN1 na ONT. Az za vas router si mozete dat svoj SWITCH a ostatne  internetove zariadenia (aj Android box).  MagioTV boxy si musite  zapojit do portov LAN2,3,4 na ONT.  V ziadnom pripade nemixujte v jednom switchi  port LAN1 a porty LAN2,3,4 z ONT.

ROUTE - tu su vsetky 4 LAN porty ONT uplne rovnocenne pre internet aj MagioTV, mozete tam zapojit co chcete, aj svoj vlastny switch na ktorykolvek LAN port ONT a vsetky zariadenia INT aj MagioTV kludne do svojho switcha.  Podmienkou fungovania MagioTV z vasho switcha je, aby switch podporoval IGMP multicast prevadzku.

Takze odpoved na vasu otazku

Citát

" Bude mi fungovat aj TV aj internet cez ONT LAN4 port? Alebo proste internet cez neho nepojde? Kym vymenim router za ONT toto je pre mna klucova otazka...Proste pri tv potrebujem mat 2 porty. TV aj NET...Ale mam len jeden port v stene.... "

ano, pokial bude ONT v rezime ROUTE a date si pri telku svoj vlastny switch a do neho MagioTV aj internetove zariadenie (predpokladam ze Androind box).

Editoval/-a rkupka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem za odpoved. je to presne ako vravite.  este jedna otazka je mozne sa do Huawei HG8240h (ten bez anten) dostat a zmenit ho na route? Neviem sa don nijako lognut...Neviem akou IP adresou by som ho mal zavolat. Na zadnej strane totiz nieje ziadna IP adresa ani username a password. Skusal som zmenit IP adresu PC na 192.168.100.2 (aj 100.100). Nasledne som skusal vyvolat router IP adresou 192.168.100.1, klasicke IP adresy 192.168.1.1 aj 0.1 som skusal takisto...neuspesne. Je vobec toto zariadenie mozne prehodit do rezimu route?

dakujem

Tomas

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zariadenie je manazovane z platformy v Telekome, prepnutie route/bridge je mozne len zalozenim objednavky (0800 123456), nasledne vam ho platforma na dialku rekonfiguruje do ROUTE rezimu. Potom sa don dostanete cez http://ip.ad.re.sa. , kde IP adresa je adresa brány, ktoru vas pocitac z routra dostane (pravdepodobne 192.168.1.1)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od martinkuchynek
      Dobrý deň, nejde mi zapnúť zdieľanie hotspotu. Vo vašej aplikácii, bolo že vás mám kontaktovať 
    • Od DusanJarjabek
      Dobry den,
      prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?

Ďakujem!
    • Od marco026
      Zdravím nemám rýchly, ale download a upload sa zdá byť celkom stabilný pokiaľ nezapnem stream. Download je 47,72 mbps a upload 4,77 mbps. Tých 4 mbps by bohate stačilo streamovať v 720p a 48 fps, ale problém je, že keď to zapnem tak upload začne byť strašne nestabilný. Padá to na veľmi nízke hodnoty a potom to občas sekne pričom niekedy to ide celkom pekne.
    • Od raidermantv
      Dobrý deň,
      mohol by som poprosiť o preverenie stavu realizácie optickej siete v obci Terany.
      Ďakujem!
    • Od Renoslav
      Dobrý deň. Vie mi niekto povedať, kedy približne by mali začať práce na optickom pripojení v meste Dudince? Ďakujem za info. @Mirko
    • Od Proxid
      Dobrý deň,
      Chcel by som sa informovať ohľadom spustenia Optiky v Mlynici. Kedy by to mohlo byť spustené alebo čo bráni spusteniu.
      Ďakujem.