Prečo majú všetci bridge mode?

Otázka

• 0

Kvôli čomu majú ludia na VDSL bridge mod  a dve zariadenia? Mne VDSL ide už 3 roky na  ASUS DSL-AC68U 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

No ale prečo je nutne mať zapojené aj telekom shit a aj nový? To si ludia nevedia nastavit pristupove udaje a zapojit si iba ten nový špičkový router?

Ved načo mať zapojené obidva ked stačí mať iba ten nový.. Lebo ja to tak mám a nechápem čo všetci majú bridge akože k čomu..

//Mne to príde ako keby mi chcete povedať, že je povinné mať ZTE od telekomu alebo že to je priamo nariadene telekomom. A preto všetci majú bridge mód lebo chcú to svoje lepšie zariadenie, avšak mne to ide od začiatku na mojom ASUS ac68u bez žiadneho ZTE ani bridge, čiže nechápem toto.

Nie je to potrebne. Potrebne to je len v pripade ak okrem internetu je pouzivana Magio telka alebo telefon - pevna linka. Pevne linky sa v podstate zriaduju uz len digitalne  na strane routru. Bez Telekom zariadenia to nepojde. V tomto pripade sa da HAG (Home Access Gateway) do Bridge modu pre internet a ostatne sluzby su sprostredkovavane prave tymto HAGom.

A ako tu uz bolo pisane. Je to "vyhoda" v pripade "odpalenia" HAGu po telefonnej linke napriklad pri burke. Je to vsak len take ciastocne, lebo ak k "odpaleniu" dojde po el. sieti, tak zhory aj ten druhy router.

Editoval/-a seejey

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mozno to nekupil preto, lebo po burke mu DSL cast odpali len v telekom modeme, ktory mu telekom zadara vymeni.

Ked dsl cast odpali tebe, tak si musis kupit novy modem/router sam. Ono ten telekom router je trocha aj ochrana

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mal to byt tento https://datacomp.sk/asus-rt-ac68u_d194144.html  udajne najnovsia revizia hw a nahrany najnovsi firmware...    /nenasiel som mozno editovat prispevok/

Netuším prečo ti to nejde, ale nechápem prečo si si nekupil Asus DSL-ac68U a nepripojil iba ten?

Uplne to stačí na všetko funguje mi už pár rokov na priamo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den. je tu prosim niekto kto pouziva v bridge mode ADB  VV3212 od telekomu a za nim zapojeny AsusRT-AC68U na VDSL linke  ?

Podla vsetkych moznych for, by to malo spolu fungovat uplne perfektne. Kupil som novy asus zapojil do bridge modu (na telekom linke prepli modem adb do bridge)  nastavil ppoe vytacanie. Meno a heslo.  Internet ide asi 3 minuty vzdy upne skvele. Ale po chvilke sa zacne odpajat internet, a nenacitava stranky (dlho ich nacitava a prerusuje spojenia). Neda sa to pouzivat, ma to stale vypadky.  Na tej vdsl linke je zriadena po novom pevna ip adresa, neviem ci to je kamen urazu alebo co...  

Ked sa zapoji adb router priamo do pocitaca (bez asusu) a vytoci ppoe spojenie tak to ide v pohode. Ako keby ten asus nevedel fungovat s nim, stale v logoch restartuje WAN pripojenie.

Dakujem vopred za akukolvek radu tip ako to vyriesit...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak mas kvalitne zelezo, tak na kvalitne zelezo sa hodi kvalitny OS. Ako bezny uzivatel by som hladal stabilny xDSL modem, ktory ma podporu na OpenWRT. Neznamena to, ze ked si kupis nejaky modem/router, tak musis pouzivat aj OS, ktory je na nom nahrany.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Druhá vec je, že ešte donedávna bol u nás dosť mizerný výber modemov/routrov s podporou VDSL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ale prečo je nutne mať zapojené aj telekom shit a aj nový? To si ludia nevedia nastavit pristupove udaje a zapojit si iba ten nový špičkový router?

Ved načo mať zapojené obidva ked stačí mať iba ten nový.. Lebo ja to tak mám a nechápem čo všetci majú bridge akože k čomu..

//Mne to príde ako keby mi chcete povedať, že je povinné mať ZTE od telekomu alebo že to je priamo nariadene telekomom. A preto všetci majú bridge mód lebo chcú to svoje lepšie zariadenie, avšak mne to ide od začiatku na mojom ASUS ac68u bez žiadneho ZTE ani bridge, čiže nechápem toto.

ono je to veľmi jednoduché. Normálny bežný router je vacsinou ethrnetovy a nepoužíva žiadny modem. Môžeš si kúpiť aj vlastný xdsl modem/router a už nemusíš používať ďalší router. Ako som písal, normálny router nemá modem a vie len ethernet, preto musíš pred ním mat ešte nejaký modem, ktorý moduluje a demoduluje signal z DSL na ethernet a opacne. Keď ten modem máš v bridge, tak na výstupe máš ethernet a o to nám ide. Ak by Telekom dotiahol do teba ethernet, tak máš vystarane a dáš si hneď vlastný router. Pri gpon pripojení musíš mat modem od telekomu, tam sa zatiaľ vlastný nedá (pri xdsl sa dá aj vlastny). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie nutné to nie je. pri bežnom používaní to ani nespozoruješ. je to asi také ako viesť debatu, čo je lepšie či ios či android... 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Viacerí si dajú za ten od Telekomu vlastný router, lebo väčšinou sú tie od Telekomu šmejdy. 

Ale je to individuálne, ja osobne toto som nikdy neriešil, keďže pri mojom 1-izbovom byte je signál všade pri jeho malej rozlohe a zároveň je jedno kde router umiestnim.

Čiže ak má niekto viacizbový byť dajme tomu 3-izbový tá wifi už nemusí byť taká dobrá a nemusí byť všade, vtedy je lepší dať za to svoj router. Sám to vidím pri ADSL u mojej známej kde router má pri jej veľkom dome naozaj slabý dosah.

Editoval/-a denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nesúhlasím s tým, že by ten HW od Telekomu boli šmejdy, lebo ja mám jeden od ZTE, čo som kúpil sám a ten je viac menej kompatibilný s tým, čo dáva telekom, ibaže dokáže 2 VDSL linky dať dokopy 35b a td. To je neskutočné čo tie ZTE bridge modemy dokážu, to je extrémna mašina.

Telekom berie od ZTE ale modemroutery, ktoré majú aj wifinu a rôzne iné hovadiny, najhoršie je ale na tom to, že sú z vonku otvorené pre Telekom, aby Telekom mohol potom snoriť v sieti klienta, že či všetko funguje, ako to Magio napríklad, že to vedia automatizovane spustiť diagnostiku a podobne.

To je všeobecne neseriózny prístup aj keď snaha si myslím, že bola správna, aby nepotreboval chodiť technik za každú blbosť na výjazd.

Telekom si tiež neuvedomuje, že sme na Slovensku. Ak v Nemecku majú tiež tieto Fritzbox Speedporty alebo aj naše ZTE, kde je kopec nájomných bytov, kde nemôžeš vŕtať a ľudia si to postavia do koridoru, a potom sa wifinujú, v paneláku (kde má každý wifinu - čo je ďalší problém - on its own), tak OK.

Na Slovensku je ale situácia iná. Na Slovensku máš:

a.) byt ... máš optiku. Neriešiš.

b.) dom ... máš telekom krabicu nacvaknutú na dome. Odtiaľ idé kábel na telefón.

Teraz keď ale bývaš viac vzadu a ide ti to cez viac stien, tak to tá wifina nedá.

Čiže na Slovensku potrebuješ bridgemodem najlepšie z druhej strane steny (aj keď v pivnici) kde ukončíš telefón. (max 50cm kabel)

Potom ideš ethernetom tam, kde sa vyskytuješ a tam si otvoriš access point.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bridge znamená most, čiže modem od telekomu pripojenie len premosti a pppoe vytáčas na vlastnom zariadení. Je to hlavne kvôli tomu, že modemy od telekomu majú osekany fw ktorý neobsahuje funkcie, ktore veľakrát zákazník potrebuje. Bežný užívateľ potrebuje mať internet a požaduje rýchly internet, nízky ping a aby fungovali všetky sociálne siete, YouTube, Netflix a vtedy sú šťastní.

Trochu zdatnejsi užívateľ vie prečo chce bridge mod. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Viacerí si dajú za ten od Telekomu vlastný router, lebo väčšinou sú tie od Telekomu šmejdy. 

Ale je to individuálne, ja osobne toto som nikdy neriešil, keďže pri mojom 1-izbovom byte je signál všade pri jeho malej rozlohe a zároveň je jedno kde router umiestnim.

Čiže ak má niekto viacizbový byť dajme tomu 3-izbový tá wifi už nemusí byť taká dobrá a nemusí byť všade, vtedy je lepší dať za to svoj router. Sám to vidím pri ADSL u mojej známej kde router má pri jej veľkom dome naozaj slabý dosah.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od trencancan
      Dobry den,
      viete mi niekto povedat ako je mozne ze ked spustim Magio TV box tak mi klesne rychlost internetu z 38Mbit/s na 32Mbit/s ak mame Magio TV po kabli a nie Magio GO TV? Chapal som to tak, ze klasicke Magio TV by nemalo ukrajovat z prenosoveho pasma internetu. Prave ako nevyhodu Magio GO TV som chapal to ze bude znizovat rychlost internetu, ale teraz to vyzera ze oba. Aka je potom vlastne vyhoda Magio TV oproti Magio GO TV? Moze to byt tym ze kabel uz viac nezvlada?
      Dakujem.
    • Od dulovicova
      Dobry den, chcela by som vediet pricinu vcerajsieho vypadku fungovania pevnej linky, TV a internetu cez optiku v oblasti Chorvatsky Grob-Cierna voda, Surska ulica a dovod, preco Telekom neupozornil na tuto poruchu zakaznika ihned po vzniku poruchy, nakokko som ju zistila nahodne zostala som odstrihnuta, bez akejkolvek moznosti zisti, co sa deje. 
      Ponuka Telekomu pripojit sa na nejaky nahradny zdroj bola len v pripade, ze zakaznik ma aj mobilneho operatora od tejto spolocnosti. A co ti zakaznici, ktori ho nemaju? Povazujem to za diskriminacne voci takym zakaznikom zo strany spolocnosti Telekom.
    • Od Kristiko
      Dobrý deň prajem, mám otázku ohladne výstavby optického internetu v Topoľčanoch (95501), konkrétne ulicu Miloša Závodného. Už pred dvomi rokmi sme dostali papier o začatí výstavby internetu ale doteraz sa nič nezmenilo a pritom v iných častiach mesta nedávno začali kopať optiku. Viete mi povedať nejaké info či je vôbec v pláne táto ulica alebo je jedno že žijem v časti mesta kde mám internet ako na dedine? ďakujem
    • Od peto_6
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
    • Od Partl2
      Dobrý deň,
      Som  účastníkom zmluvy na poskytovanie služieb Magio internetu,   a   vzhľadom k tomu, že dlhodobo už nepoužívam služby pevnej linky a ani Váš internet, chcel by som požiadať o úpravu zmluvy tak, aby som platil  služby len za poskytovanie televízie.
      Ďakujem a prajem príjemný deň

• Od kmetko.roman
      Dobrý deň, 
      Bývam v Leviciach na Vojenská ulica 54, čo je od centra okolo 1km a nie je tu žiadny optický internet, je v plane ho niekedy natiahnut? Nakoľko každá dedina na okolí už ma optický internet a centrum LV nie.