Prečo majú všetci bridge mode?

Otázka

• 0

Kvôli čomu majú ludia na VDSL bridge mod  a dve zariadenia? Mne VDSL ide už 3 roky na  ASUS DSL-AC68U 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Viacerí si dajú za ten od Telekomu vlastný router, lebo väčšinou sú tie od Telekomu šmejdy. 

Ale je to individuálne, ja osobne toto som nikdy neriešil, keďže pri mojom 1-izbovom byte je signál všade pri jeho malej rozlohe a zároveň je jedno kde router umiestnim.

Čiže ak má niekto viacizbový byť dajme tomu 3-izbový tá wifi už nemusí byť taká dobrá a nemusí byť všade, vtedy je lepší dať za to svoj router. Sám to vidím pri ADSL u mojej známej kde router má pri jej veľkom dome naozaj slabý dosah.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bridge znamená most, čiže modem od telekomu pripojenie len premosti a pppoe vytáčas na vlastnom zariadení. Je to hlavne kvôli tomu, že modemy od telekomu majú osekany fw ktorý neobsahuje funkcie, ktore veľakrát zákazník potrebuje. Bežný užívateľ potrebuje mať internet a požaduje rýchly internet, nízky ping a aby fungovali všetky sociálne siete, YouTube, Netflix a vtedy sú šťastní.

Trochu zdatnejsi užívateľ vie prečo chce bridge mod. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nesúhlasím s tým, že by ten HW od Telekomu boli šmejdy, lebo ja mám jeden od ZTE, čo som kúpil sám a ten je viac menej kompatibilný s tým, čo dáva telekom, ibaže dokáže 2 VDSL linky dať dokopy 35b a td. To je neskutočné čo tie ZTE bridge modemy dokážu, to je extrémna mašina.

Telekom berie od ZTE ale modemroutery, ktoré majú aj wifinu a rôzne iné hovadiny, najhoršie je ale na tom to, že sú z vonku otvorené pre Telekom, aby Telekom mohol potom snoriť v sieti klienta, že či všetko funguje, ako to Magio napríklad, že to vedia automatizovane spustiť diagnostiku a podobne.

To je všeobecne neseriózny prístup aj keď snaha si myslím, že bola správna, aby nepotreboval chodiť technik za každú blbosť na výjazd.

Telekom si tiež neuvedomuje, že sme na Slovensku. Ak v Nemecku majú tiež tieto Fritzbox Speedporty alebo aj naše ZTE, kde je kopec nájomných bytov, kde nemôžeš vŕtať a ľudia si to postavia do koridoru, a potom sa wifinujú, v paneláku (kde má každý wifinu - čo je ďalší problém - on its own), tak OK.

Na Slovensku je ale situácia iná. Na Slovensku máš:

a.) byt ... máš optiku. Neriešiš.

b.) dom ... máš telekom krabicu nacvaknutú na dome. Odtiaľ idé kábel na telefón.

Teraz keď ale bývaš viac vzadu a ide ti to cez viac stien, tak to tá wifina nedá.

Čiže na Slovensku potrebuješ bridgemodem najlepšie z druhej strane steny (aj keď v pivnici) kde ukončíš telefón. (max 50cm kabel)

Potom ideš ethernetom tam, kde sa vyskytuješ a tam si otvoriš access point.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Viacerí si dajú za ten od Telekomu vlastný router, lebo väčšinou sú tie od Telekomu šmejdy. 

Ale je to individuálne, ja osobne toto som nikdy neriešil, keďže pri mojom 1-izbovom byte je signál všade pri jeho malej rozlohe a zároveň je jedno kde router umiestnim.

Čiže ak má niekto viacizbový byť dajme tomu 3-izbový tá wifi už nemusí byť taká dobrá a nemusí byť všade, vtedy je lepší dať za to svoj router. Sám to vidím pri ADSL u mojej známej kde router má pri jej veľkom dome naozaj slabý dosah.

No ale prečo je nutne mať zapojené aj telekom shit a aj nový? To si ludia nevedia nastavit pristupove udaje a zapojit si iba ten nový špičkový router?

Ved načo mať zapojené obidva ked stačí mať iba ten nový.. Lebo ja to tak mám a nechápem čo všetci majú bridge akože k čomu..

//Mne to príde ako keby mi chcete povedať, že je povinné mať ZTE od telekomu alebo že to je priamo nariadene telekomom. A preto všetci majú bridge mód lebo chcú to svoje lepšie zariadenie, avšak mne to ide od začiatku na mojom ASUS ac68u bez žiadneho ZTE ani bridge, čiže nechápem toto.

Editoval/-a denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie nutné to nie je. pri bežnom používaní to ani nespozoruješ. je to asi také ako viesť debatu, čo je lepšie či ios či android... 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ale prečo je nutne mať zapojené aj telekom shit a aj nový? To si ludia nevedia nastavit pristupove udaje a zapojit si iba ten nový špičkový router?

Ved načo mať zapojené obidva ked stačí mať iba ten nový.. Lebo ja to tak mám a nechápem čo všetci majú bridge akože k čomu..

//Mne to príde ako keby mi chcete povedať, že je povinné mať ZTE od telekomu alebo že to je priamo nariadene telekomom. A preto všetci majú bridge mód lebo chcú to svoje lepšie zariadenie, avšak mne to ide od začiatku na mojom ASUS ac68u bez žiadneho ZTE ani bridge, čiže nechápem toto.

ono je to veľmi jednoduché. Normálny bežný router je vacsinou ethrnetovy a nepoužíva žiadny modem. Môžeš si kúpiť aj vlastný xdsl modem/router a už nemusíš používať ďalší router. Ako som písal, normálny router nemá modem a vie len ethernet, preto musíš pred ním mat ešte nejaký modem, ktorý moduluje a demoduluje signal z DSL na ethernet a opacne. Keď ten modem máš v bridge, tak na výstupe máš ethernet a o to nám ide. Ak by Telekom dotiahol do teba ethernet, tak máš vystarane a dáš si hneď vlastný router. Pri gpon pripojení musíš mat modem od telekomu, tam sa zatiaľ vlastný nedá (pri xdsl sa dá aj vlastny). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Druhá vec je, že ešte donedávna bol u nás dosť mizerný výber modemov/routrov s podporou VDSL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak mas kvalitne zelezo, tak na kvalitne zelezo sa hodi kvalitny OS. Ako bezny uzivatel by som hladal stabilny xDSL modem, ktory ma podporu na OpenWRT. Neznamena to, ze ked si kupis nejaky modem/router, tak musis pouzivat aj OS, ktory je na nom nahrany.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od MrDawn
      LOS dióda svieti na cerveno a internet nám nefunguje 
    • Od casar2
      Zdravím Vas.
      Mam momentalne doma na dome Magio XL internet 15Mb/s internet. Uz je privedená optika ku domu. Chcem sa spytat ci moje doterajsi modem :
      https://www.tp-link.com/cz/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr300/
      bude vhodny na tento internet? Ake zariadenia ponuka telekom k optickému internetu a za kolko ?
      Dakujem
      Čásár G., Levice
    • Od Taiger
      Zdravím... Nakoľko som sa predvčerom snažil kontaktovať telekom... Vyskočila mi chyba... Tak som dnes volal... A slečna Olívia mi povedala, že s internetom nič nemám... Nuž žial mávam vysokú odozvu a pred 3mi dňami som normálne rozbehol stream... No dnes uz mám aj vysoký ping... FullHD Videa mi vypadávaju... A poprosil som slečnu Olíviu nech mi to resetuje... No zbytočné... Čakal som, že sa mi ozve technik... Nuž žial bohu ani to... Aj keď ma ku nemu pripajalo... Ale zrušilo mi to hovor...

Mal by som mať 60mbps/6mbps bez akéhokoľvek výpadku nuž dole prikladám screen od speedtestu... 

https://www.speedtest.net/result/10277265538.png
    • Od ingrid.tomova
      Dobrý deň,
      po nejakom čase potrebujem zapnúť 5GHz WiFi pásmo na Sagemcom 5565V2. (dávnejšie som ho vypol, aby som zbytočne nerušil iné kanály).
      Lenže ako robím, tak robím, posuniem cez web rozhrania zelený posuvník enablovania 5GHz pásma, ale po pár sekundách vždy spadne nazad do DISABLED.
      Skúšal som aj reštartovať celý router, ale výsledok je ten istý. 5GHz pásmo nezapnem.
      Máte nejaké skúsenosti, čo s tým?
    • Od Filip1289
      Zdravím
      Používam váš internet Telekom 
      Posledný mesiac mám hrozné lagy, ked hrám nejaké hry  na PC alebo na Mobile ( okolo 50-120ms niekedy aj viac)
      Ale pritom ked idem na stránku "Speedtest.net" tak  mi to ukazuje takto neviem vôbec už kde je chyba skúšal som naozaj všetko čo som našiel na internete.
      Volal som vám ráno a povedali ste mi že u vás nie je žiadna chyba, preto by som potreboval radu ako tento internet opraviť . Dakujem za odpoved