Router Huawei HG8145v5

Otázka

• 0

Da sa zmenit IP adresa routera  ( z prednastavenej 192.168.1.1), ak ju v nastaveniach zmenim , napr na 192.168.0.1  spojenie zostane ale internet nieje pripojeni.

Pripadne je možne zmenit nastavenie routera na bridge mode?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Da sa zmenit IP adresa routera  ( z prednastavenej 192.168.1.1), ak ju v nastaveniach zmenim , napr na 192.168.0.1  spojenie zostane ale internet nieje pripojeni.

Pripadne je možne zmenit nastavenie routera na bridge mode?

Ahoj, ano da sa. V casti LAN, treba zmenit LAN ip na ktoru chces a pozri si aj DHCP server configuration ci rozdava spravne IP... vsetko bude fungovat :) 

Je mozne ze na zariadeni budes musiet obnovit/zaziadat o novu IP. Alebo jednoducho restartuj router... rozda uz nove IP a bude ti fungovat aj internet..

Editoval/-a Filipo21
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Trošku sa votriem do témy, ale mohol by Telekom na tomto routri správne synchronizovať aktuálny čas ? je posunutý hodinu dozadu, nechce sa mi prenastavovať automatické vypínanie wifi/indikačných lediek, dík :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipo21 dakujem za odpoved , ale to som aj urobil, zjavne mam stastie na zaujimavy kusok routera. Neda sa mi ani resetnut do vyrobnych nastaveni, volal som aj na technicku podporu kde mi povedali ze ho resetnu do vyrobnych nastaveni na dialku a ja sa mam po pol hodine pripojit s nastavit pristupove udaje. Napodiv po prihlaseni router bol v povodnom stave aj s prihlasovacimi udajmi. Na otazku ci to mozem reklamovat som dostal odpoved ze nie , routet s povodnou IP adresov sa na internet pripoji. S routerom nevie v podstate v nadtaveniach nic urobit jedine co mi ide nastavit je zmena hesla (nemozem ani zmenit rozsah DHCP) .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Pre objasnenie.... reset routra do vyrobnych nastaveni mozes spravit kedykolvek stlacenim RESET tlacitka na 10s, alebo to spravi Telekom na dialku na poziadanie. Tento reset sposobi, ze sa vymaze komplet a nasledne si router sam stiahne  svoj cely konfig z Telekomu, t.j. aj tvoje prihlasovacie udaje. Bude to korespondovat s udajmi, ktore ma na vyrobnom stitku (admin heslo, SSID, Wifi heslo).  Co sa tyka user-friendly zmeny IP adresy a DHCP na LAN strane, tak casom urcite pride firmware, kde to bude umoznene. (teraz hovorim iba o ONT Huawei 8145v5)
Zmena Bridge/route je mozna kedykolvek na poziadanie, staci zavolat na zakaznicku linu. Po zmene na Bridge potrebujes pripojit len svoj vlastny router a nastavit v nom PPPoE udaje (meno a heslo).

Editoval/-a rkupka
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za odpoved, takze router je "v poriadku" a to ze sa neda zmenit jeho IP 192.168.1.1  je jeho typicka vlastnost (ONT Huawei 8145v5) pri aktualnej verzii firmwaru.  Dolezita informacia, ktoru mi nepovedali ani na technickej podpore.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za odpoved, takze router je "v poriadku" a to ze sa neda zmenit jeho IP 192.168.1.1  je jeho typicka vlastnost (ONT Huawei 8145v5) pri aktualnej verzii firmwaru.  Dolezita informacia, ktoru mi nepovedali ani na technickej podpore.

Jedno riesenie by som pre teba mal. Kup si vlastny router, pripoj za ONT a poziadaj o prestavenie ONT Huawei 8145v5 do bridge modu. Potom ti vsetky tieto veci bude zaobstaravat tvoj zakupeny router :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Alebo ešte lepšie nepoužívať ten Telekom router. Stačí hociaký bridgemodem (záleží od technológie VDSL/ADSL alebo iné).

Ja som môj Telekom router nikdy nemal zapojený a napriek tomu všetko funguje (ano, aj Magio).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,
Zistil som že za tento router platím navyše poplatok v telekom faktúre za magio internet, pritom sa na danom zariadení nedá zmeniť ani len vnútorný rozsah DHCP (defaultne je 192.168.1.1 keď sa ho pokúsim zmeniť na 192.168.0.1 (väčšinu zariadení v domácnosti mám fixne v rozsahu 192.168.0.xxx a nechce sa mi všetko prerábať) tak nič nejde). Pripadá mi ako keby tam bol nejaký divný firmware, nikde nevidím ani len možnosť uloženia aktuálnej konfigurácie a načítania uloženej konfigurácie. Predpokladám že sa jedná o nejaký brandovaný fw od telekomu, ktorý nie je možné zmeniť? Nevidím tu ani možnosť aktualizácie fw... Zariadenie je inak hardwarovo schopné, len žiaľ je to podobné ako keď dostanete do ruky Ferrari ale predajca Vám zablokuje radiacu páku iba na možnosť preradenia neutrálu a jednotky....

Nechcem teda žiadať o bridge, zlomil som už nad tým asi palicu a teda mám iba 4 otázky :

1. po skončení viazanosti (po 2 rokoch) mi predpokladám zariadenie bezodplatne zostane a keď budem mať požiadavku o jeho odblokovanie, telekom mi ho zadarmo odblokuje?
2.  je možné použiť aj nejaký iný nebrandovaný router zo SC optickým vstupom a používať ho pre magio internet? Máte niekto nejaké skúsenosti alebo návrhy aký GPON router by vyhovoval (samozrejme nebrandovaný telekomom, výber napr. heureka, ebay, aliexpres...?)
3. pri montáži som žiaľ nebol doma a osadili mi router na úplne nevhodné miesto, pritom týždeň predtým pri obhliadke sme sa dohodli na úplne niečom inom... samozrejme úplne nevhodne je umiestnená aj samotná SC zásuvka, SC káblik 2m zďaleka nedočiahne tam kde by to malo byť. Kto viete, poraďte, kde by som zohnal aspoň 7m dlhý SC/SC optický káblik...?
4. bolo by prípadne možné použiť nejaký media konvertor zo SC na gigabit metaliku a následne k tomu pripojiť bežný router (napr. TP-Link TL-WR841N, TP-Link Archer C20...)? Aký prevodník by ste mi doporučili?

Vopred ďakujem ak to číta niekto kto pozná danú problematiku za odpovede a prajem pekný deň.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu (ADRESÁT 4088556701) a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián
    • Od dusanlea24
      Dobrý deň, máme zariadenia ONT Echolife HG850a. Z prístroja počuť občas bzučanie /ako keby sa tam niečo točilo/ Je to normálne? 

• Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od danielfecko01
      Dobry den, je mozne pouzit router Sagemcom 5670 aj na inu optiku nez je od telekomu? Vdaka
    • Od digitalnet
      Dobrý deň, na VDSL chcem použiť vlastný router, ale kvôli pevnej linke musím zobrať aj modem od Telekomu. Tu som čítal, že ak má zákazník aj inú službu (pevnú linku) neplatí za nájom routra v režime bridge. Je to pravda? Dik.
    • Od matusik484
      Dobrý deň!
      Pokúšam sa port forwardnúť Minecraft server. Server je už nastavený všetko len otvoriť port aby sa mohli napojiť aj ďalší ľudia zvonku.
      No tak otvoril som stŕanku 192.168.1.1, prihlásil som sa a potom Settings ----> NAT ------> Port Mapping. Vložil som porty 25565 (defaultný MC port) TCP aj UDP. Dal som apply.
      Otvoril som si port checker tool ale port 25565 je stále closed. Samozrejme pustil som to aj cez firewall.

Mám aj dyndns službu kvôli dynamickej IP adrese aby som stále nemusel meniť ak sa mi zmení IP.
      Lenže môj router ukazuje svoju vlastnú IP adresu 100.105.xx.xx a počitač má tak isto svoju vlastnú pridelenú verejnú IP. Port forwarding tam ide vybrať iba z podkategórie Traffic coming from "Ethernet over ATM (100.105.xx.xx)" a nić viac. Potom ďalšia kategória je Traffic coming to a tam vyberem kam sa ľudia budú pripájať (teda na môj pc).
      Tak prosím o nejakú dobrú radu či sa to dá aj bez statickej IP adresy.

Vopred Ďakujem.