Predplatenka - Nekonečné piatky odpájanie od internetu

Otázka

• 0

Zdravím,
idem sem s problémom čo sa týka novej Predplatenky od Telekomu. Včera sa prechádzalo z Easy na Predplatenku. Prechod bol úspešný značí o tom aj SMS správa. Momentálne je aktívny dátový balík Nekonečné piatky, dnes je piatok v aplikácii ukazuje všetko kerektne až na to že namiesto aktivácie len balíka nekonečné piatky sa po obdržaní SMS správy o úspešnej aktivácii stiahol aj kredit vo výške 0,50€ za klasické denné dáta 300MB. Tak po zapnutí mobilných dát a vyskúšaní napr. Speedtestu sa test nestihne ani ukončiť a služba sa odpojí od internetu, resp. dáta sú aktívne, ale neprebieha komunikácia ani odosielanie ani prijímanie dát.  Je tam nejaká aktívna agregácia brániaca v sťahovaní napr. veľkých súborov? Alebo je to len dočasný problém. Ešte dodám, že pred prechodom všetko fungovalo v poriadku.

Ďakujem za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

UPDATE: pravdepodobne sa vyriešil problém s odpájaním resp. pozastavovaním dát v nekonečných piatkoch. Teraz sa aspoň dokončí Speedtest, väčší súbor som neskúšal sťahovať.

Screenshot_20201023-151737_Speedtest.jpg

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Bol dobitý kredit po prechode na predplatenku?, na stránke majú uvedené:  Dáta stačí aktivovať len raz v Telekom appke, hneď po prvom dobití kreditu, najneskôr do 90 dní od aktivácie vašej novej Predplatenky. Nekonečné piatkové dáta sú dostupné v SR. Ak bol kredit dobitý, tak skús volať technikom na 0800 123 777 nech to preveria.

Editoval/-a folky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bol dobitý kredit po prechode na predplatenku?, na stránke majú uvedené:  Dáta stačí aktivovať len raz v Telekom appke, hneď po prvom dobití kreditu, najneskôr do 90 dní od aktivácie vašej novej Predplatenky. Nekonečné piatkové dáta sú dostupné v SR. Ak bol kredit dobitý, tak skús volať technikom na 0800 123 777 nech to preveria.

Samozrejme bez toho by to nešlo, otestované. Možnosť aktivácie sa v aplikácii zobrazila až po dobití kreditu. Karta nie je moja, takže to prenechám nech si to vyriešia sami. Toto bola skôr otázka či má podobný problém aj niekto iný alebo je problém individuálny. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám rovnaký problém, aktivoval som predplatenku dobil kredit aktivoval nekonečné dáta a po prečerpaní pár Mb, prestane fungovať na 1-2min a potom zas začne fungovať pokiaľ neprečerpám pár Mb a tak dookola. Písal som do live chatu tam mi odpísali že všetko by malo fungovať a ak bude problém pretrvávať mam zavolať na technickú podporu, ale to sa mi kvôli tým zopár piatkom ani neoplatí.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám rovnaký problém, aktivoval som predplatenku dobil kredit aktivoval nekonečné dáta a po prečerpaní pár Mb, prestane fungovať na 1-2min a potom zas začne fungovať pokiaľ neprečerpám pár Mb a tak dookola. Písal som do live chatu tam mi odpísali že všetko by malo fungovať a ak bude problém pretrvávať mam zavolať na technickú podporu, ale to sa mi kvôli tým zopár piatkom ani neoplatí.

Uvidíme či s tým niečo spravia ak sa im bude hlásiť viac ľudí. Možno tam bude aktívne nejaké obmedzenie kvôli preťaženiu siete. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som naozaj jediný kto vníma túto predplatenku len ako formu sekundárneho čísla kôli prístupu na internet so životnosťou maximálne 3 mesiace? 

pri kúpe je tam 2x taký kredit ako platím, no následne už len toľko koľko zaplatím, takže ....

ceny na predplatenke vôbec nezaujímavé, takže len to čo mám kredit z kúpy (dvojnásobok kúpnej ceny) a teda 50% zľava z tých premrštených cien. 

tie nekonečné piatky na 3 mesiace. 

takže životnosť z môjho pohľadu buď do skončenia nekonečných piatkov a vyčerpania počiatočného kreditu. následnej vyhodenie simky, kúpa novej simky s novým číslom predplatenka. to je tak kolobeh aké to má podľa mňa využitie. 

Takže ak sú problémy s internetom, čo je vlastne jediný nosný pilier ktorý drží predplatenku, je viac ako zásadný. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Som naozaj jediný kto vníma túto predplatenku len ako formu sekundárneho čísla kôli prístupu na internet so životnosťou maximálne 3 mesiace? 

pri kúpe je tam 2x taký kredit ako platím, no následne už len toľko koľko zaplatím, takže ....

ceny na predplatenke vôbec nezaujímavé, takže len to čo mám kredit z kúpy (dvojnásobok kúpnej ceny) a teda 50% zľava z tých premrštených cien. 

tie nekonečné piatky na 3 mesiace. 

takže životnosť z môjho pohľadu buď do skončenia nekonečných piatkov a vyčerpania počiatočného kreditu. následnej vyhodenie simky, kúpa novej simky s novým číslom predplatenka. to je tak kolobeh aké to má podľa mňa využitie. 

Takže ak sú problémy s internetom, čo je vlastne jediný nosný pilier ktorý drží predplatenku, je viac ako zásadný. 

Preto som ju ešte neobjednával. Skúšam len ako to bude fungovať prípadne či nie sú nejaké limity čo sa rýchlosti/dát týka. U mňa dosť hrajú aj samotné nekonečné denné dáta, ktoré môžeš aktivovať na 24 hod. pre stiahnutie väčších súborov. A ja keďže nemám prístup k neobmedzenému internetu, mám len 300 GB od ovocia, ktoré v 4 člennej domácnosti skrátka nevydržia celý mesiac. A Telekom tu má len chabé 8 Mbit ADSL ani Magio internet vzduchom nie je, pritom mám vysielač priamo nad dedinou. Takže si moc nevyberiem a musím pracovať s tým čo mám k dispozícii.

Editoval/-a majcorako

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to chápem a tá rýchlosť nie je búh ví co. 

záleží ti na rýchlosti toho mobilného pripojenia? 

napríklad bublinky majú neobmedzené dáta ale obmedzujú rýchlosť. či akú máš dostupnosť 4rky?  

lebo ak som to pozeral správne, tak u ovocia platí 20 eur mesačne za rýchlosť 30/3 a kapacita 300? no ani by ma nehlo. 

v telekome nič rozumné nevidím, čo práve pozerám, ovocie, hento nepovažujem za rozumné ako ozaj. bublinky 10e za 15/2 neobmendzene či za 15e 30/5 alebo za 25e 128/10.  teda za nižšiu cenu viac muziky ako dátovo tak i rýchlostne.  a u najmladšieho operátora to je 14e za neobmedzené oboje. takže by som zo svojho okolia poskúšal u Vás na adrese, aký je tam signál a rýchlosť. 

ostatok, či už digital, funfón, juro, tesco nevidím, že by stáli za zmienku.  no ak máš dobré pokrytie u ovocí, mal by si mať aj v bublinkách, kde by si si polepšil. ale kukni zeleného najmladšieho čo máš za signál. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to chápem a tá rýchlosť nie je búh ví co. 

záleží ti na rýchlosti toho mobilného pripojenia? 

napríklad bublinky majú neobmedzené dáta ale obmedzujú rýchlosť. či akú máš dostupnosť 4rky?  

lebo ak som to pozeral správne, tak u ovocia platí 20 eur mesačne za rýchlosť 30/3 a kapacita 300? no ani by ma nehlo. 

v telekome nič rozumné nevidím, čo práve pozerám, ovocie, hento nepovažujem za rozumné ako ozaj. bublinky 10e za 15/2 neobmendzene či za 15e 30/5 alebo za 25e 128/10.  teda za nižšiu cenu viac muziky ako dátovo tak i rýchlostne.  a u najmladšieho operátora to je 14e za neobmedzené oboje. takže by som zo svojho okolia poskúšal u Vás na adrese, aký je tam signál a rýchlosť. 

ostatok, či už digital, funfón, juro, tesco nevidím, že by stáli za zmienku.  no ak máš dobré pokrytie u ovocí, mal by si mať aj v bublinkách, kde by si si polepšil. ale kukni zeleného najmladšieho čo máš za signál. 

No na rýchlosti záleží inak by mi stačilo ADSLko. :D Bublinky som pozeral, tam to odpadlo hneď ako som sa dozvedel od známych čo majú ich pevný internet v mojej lokalite, že to je ešte väčšia katastrofa ako to ovocie čo mám ja. 4rka tá tu pokrytie nemá vôbec. Platím 30 s tým že mám aktívny Firemný internet so zľavou z dôvodu nedostatočnej kvality služby a ešte s dodatočným balíkom po minutí dát surfujem znovu po 23:00 bez spomalenia. Tu je to celkom zložité a to som len 3 km od okresného mesta. Akože ono tá predplatenka funguje len sa po nejakom čase asi 1-2 min dátová prevádzka zastaví z ničoho nič a potom sa obnoví až po zapnutí a vypnutí dát a znovu na 1-2 min. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Preto som ju ešte neobjednával. Skúšam len ako to bude fungovať prípadne či nie sú nejaké limity čo sa rýchlosti/dát týka. U mňa dosť hrajú aj samotné nekonečné denné dáta, ktoré môžeš aktivovať na 24 hod. pre stiahnutie väčších súborov. A ja keďže nemám prístup k neobmedzenému internetu, mám len 300 GB od ovocia, ktoré v 4 člennej domácnosti skrátka nevydržia celý mesiac. A Telekom tu má len chabé 8 Mbit ADSL ani Magio internet vzduchom nie je, pritom mám vysielač priamo nad dedinou. Takže si moc nevyberiem a musím pracovať s tým čo mám k dispozícii.

FUP 300 GB už neexistuje dávno na DSL (ADSL2+/VDSL2+) technológií je to už od minulého roka v platnosti https://techbox.dennikn.sk/telekom-onedlho-zrychli-internetove-pripojenie-a-zrusi-fup/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

FUP 300 GB už neexistuje dávno na DSL (ADSL2+/VDSL2+) technológií je to už od minulého roka v platnosti https://techbox.dennikn.sk/telekom-onedlho-zrychli-internetove-pripojenie-a-zrusi-fup/

300 GB FUP mám od ovocia samozrejme nie cez xDSL, ale 4Gčkom. Kebyže mám xDSL od ovocia alebo rovno od Telekomu čo by bolo v rozumnej rýchlosti nie len chabých 8 Mbit tak skáčem radosťou.

Editoval/-a majcorako

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúšam nekonečné dáta v predplatenke za 2€ a rovnaký problém po stiahnutí niečo možno do 400Mb sa preruší spojenie zhruba na minútu a potom znova internet funguje pokiaľ nepresťahujem ten objem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

300 GB FUP mám od ovocia samozrejme nie cez xDSL, ale 4Gčkom. Kebyže mám xDSL od ovocia alebo rovno od Telekomu čo by bolo v rozumnej rýchlosti nie len chabých 8 Mbit tak skáčem radosťou.

To ovocie je miestne Wi-Fi cez mikrovlnku? Však 4G/LTE nemá 8Mbit/s, ale 100Mbit/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To ovocie je miestne Wi-Fi cez mikrovlnku? Však 4G/LTE nemá 8Mbit/s, ale 100Mbit/s

300 GB FUP mám od ovocia samozrejme nie cez xDSL, ale 4Gčkom. Kebyže mám xDSL od ovocia alebo rovno od Telekomu čo by bolo v rozumnej rýchlosti nie len chabých 8 Mbit tak skáčem radosťou. Taký internet cez ovocie aj existuje? Neviem čo to je. Iba viem,  že je Telekom, Orange, Slovanet, Digi internet cez DSL a optiku. A mikrovlnné miestne Wi-Fi nepoznám po Slovensku. Iba internet cez WLAN www.gaya.sk a Tipnet cez WLAN. Nič viac.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

treba čítať s porozumením. 

pevný internet je dostupný len adsl 8 čo je hrozné samo o sebe, tak to rieši 4G. a to telekom neponúka podobný typ služieb, tie porušil. takže prešiel ku konkurencií, aj keď telekom by mal najlepší. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Maju v tom bordel ja som mal aktivny 1GB balik a stiahlo a aktivovalo mi to denne data a data mi odratavalo aj s 1GB  balika aj s dennych dat uz treti tyzden cakam na vybavenie reklamacie. Tiez tu kartu vyuzivam ako sekundarnu kartu na data ale ani ju nejdem dobijat kvoli tym piatkom kym nevybavim reklamaciu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hej no, v tomto mi telekom príde vo všeobecnosti ako Bethesda....

na trhu sú veci, ktoré by mali byť ešte len vo fáze alfa testovania... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

treba čítať s porozumením. 

pevný internet je dostupný len adsl 8 čo je hrozné samo o sebe, tak to rieši 4G. a to telekom neponúka podobný typ služieb, tie porušil. takže prešiel ku konkurencií, aj keď telekom by mal najlepší. 

No riešim to takto lebo tu nič iné čo sa týka aspoň rýchlostne nie je. Má tu na výber mikrovlnku, ale rýchlostne to je rovnaké ako ADSL. Takže mi nič iné neostáva iba čakať či sa nestane náhodou zázrak a príde mi do schránky info o budovaní optiky :D . 

Nie nie, je to cez 4G sieť pomaranča keď už mám takto. Nechcem písať priamo názov lebo už som dostal zj*ba za priamy názov konkurencie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no inak ohľadom tohto.... aj keĎ telekom neponúka samostatne mobilné dáta, len v balíku.... tak by to tak vôbec nemalo byť. 

lebo mobilné dáta vôbec nie sú technologicky viazané na sms či volania. 

takže ak sa cítiš nejak obmedzovaný v tomto smere zo strany telekomu kľudne sa obráť na úrad regulacie sieťových odvetví. telekom je preborník v dostávaní pokút tohto smeru :D 

do  30 dní sa ti úrad ozve. pretože poskytovať samostatne mobilné dáta majú, najmä keĎ máš primo nad sebou vyšielač a nie podmieňovať ich sms a dátami.  nie jednu pokutu za to dostali. :D napríklad keď si chcel pevný internet a podmienili to tým, že si si musel zobrať ale i pevnú linku, takisto pokuta :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no inak ohľadom tohto.... aj keĎ telekom neponúka samostatne mobilné dáta, len v balíku.... tak by to tak vôbec nemalo byť. 

lebo mobilné dáta vôbec nie sú technologicky viazané na sms či volania. 

takže ak sa cítiš nejak obmedzovaný v tomto smere zo strany telekomu kľudne sa obráť na úrad regulacie sieťových odvetví. telekom je preborník v dostávaní pokút tohto smeru :D 

do  30 dní sa ti úrad ozve. pretože poskytovať samostatne mobilné dáta majú, najmä keĎ máš primo nad sebou vyšielač a nie podmieňovať ich sms a dátami.  nie jednu pokutu za to dostali. :D napríklad keď si chcel pevný internet a podmienili to tým, že si si musel zobrať ale i pevnú linku, takisto pokuta :D 

Tak ono záleží aj na danom vysielači v akom stave je a či je vôbec možné s použiteľnými hodnotami pracovať. Bude mi to všetko naprd ak bude v takom stave, že si môžem zriadiť to ADSLko. :D Asi nevieš ako to funguje čo sa týka budovania sietí? Pokladá sa optické vlákno aj popri inžinierskych sieťach? Lebo nám majú robiť nové vodovodné potrubie až z mestskej časti tak či sa niečo nerieši ohľadom optiky. Je mi už normálne trápne písať či sa niečo rieši a vždy ma od.bú, že nič. :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Martin Mrmus
      Zdravím. To tak funguje, že keď mám predplatenku, som v Magente, niekto mi daruje dáta a ja si aktivujem dátový balíček (isiel som do CZ a potreboval som dáta), tak sa mi tie darované dáta uplne zrušia a neobnovia sa (zostatok čo bol pred aktiváciou plateného balíčka) ani po dočerpaní zakúpeného balíčka?
      Normálne sa čudujem, že som tam mal cez 10 giga a tie si len-tak zmizli...
    • Od Simonsliz
      Prečo nemám na novej sim karte žiadny signál ani sieť operátora nemám a dnes som ju kúpil som karta sa volá predplatenka s telekomu ale stále mi nejde
    • Od Vavrin
      Aký je rozdiel medzi predplatenkou a easy
    • Od Marian Relovsky
      Kedy už konečne spustite službu VOLTE PRE KREDIT a ostatných programov kde ta služba nejde z technických pričiň konkurencia s tým nemá problém? 
    • Od LegionSvK
      Dobrý deň, rád by som sa spýtal objednal som si v piatok 9.7 paušál (T Ideál 32 tak aby mi ostalo číslo ) dnes mi doviezol kuriér balík prevzal som si ho celý šťastný že budem mať konečne dáta. Otvorím,rozbalím dám simku do mobilu a zapnem.. potom som niečo aktivoval tým že som zavolal na číslo.. zistil som že mám simku predplatenku a tú som ani nechcel.. Rád by som používal T ideál 32 a nie nejakú predplatenku..rád by som sa spýtal či sa niekto s tým už stretol a vedel by mi poradiť.
      Ďakujem pekne za každú radu.
    • Od Marian Relovsky
      Neuvažuje Telekom náhodou na predplatenke predĺžiť platnosť bonusoveho kreditu na 365 dní bolo bi to super pretože 30 dni je malo keď zákazník dostane 50 alebo 100 percent kreditu naviac tak ho nemá šancu za mesiac prevolat bolo bi super urobiť tento krok pre zakaznikov