Optika Jarna/Cifer

Otázka

• 0

Dobry den,

v obci Jarna, miestna cast Cifer realizujete vykopove a zmene prace s tahanim optickych kablov. Na hranici pozemku uz mame osadeny stlpik s ukoncenim. Chcem sa spytat, kedy asi ocakavate ukoncenie prac? Majitelov jednotlivych nehnutelnosti budete obvolavat alebo si to mame nejakym sposobom sledovat a nahlasit sa?

Dakujem

Marek

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

do 31.12.2020 by mala byť optika spustená. Príde Vám list - súhlas s umiestnením na ktorom vyznačíte spôsob ukončenia optického vedenia. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Filip1758
      Dobrý deň prajem.prosím vás na Adrese: Dunajská Lužná Pekárenská 24 Optiku máme ale niet toho človeka čo by to spustil vraj to "asi" nemáte papierovo vybavené a tak sa nevieme pohnúť... tak je tam zatiaľ prístupné ADSL nepísal by som keby to netrvalo uz príliš dlho (rok)možno je to fakt len banalita.. fungovali by sme na optike.Za odpoveď vopred ďakujem
    • Od 127480208
      Dobrý deň.
      Máte v pláne v najbližšom období zriadenie Optického internetu  v obci Oslany okres Prievidza?
      Petriska
    • Od david05
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či je plánované zavedenie optického internetu v meste Turzovka, ďakujem za odpoveď. 
    • Od homeuser
      Mám doma vlastný router (mikrotik) pripojený za ONT v bridge mode. Nakonfiguroval som na WAN interface PPPoE , NAT a FW. Internet mi funguje. Je možne na môj router pripojiť aj Magio set topbox?
    • Od peter8514
      Dobrý deň prajem , 
      @MirkoAsi v Januári tohto roka ste odpovedali @Tomasoo že výstavba optického internetu v mestskej časti Hlohovca Nová Štvrť  (Martina Benku, Československej armády, Petra Jilemnického, Mierová, Arpáda Felcána, 9.mája, Fraňa Kráľa, Gorkého, Kamenohorská, Veterná, Karpatská, Inovecká, J.A.Gagarina (Gagarinova), Gáborská, Ružová, Františka Lipku) sa má začať do 100 dní . 100 dní už ubehlo , mesto + občania majú záujem o optický internet a dokonca mesto znížilo poplatky pre operátorov za zriadenie  vecného bremena. Tak by som sa chcel spýtať že kde je problém s výstavbou ? Zároveň by som sa chcel spýtať že kedy by sa teoreticky začala výstavba v mestskej časti Peter  (Šoltésova , Svatopeterská , Čulenova , Ľuda Zúbka , Vážska , Timravy , možno Hviezdoslavova , Cisárka , Terézie Vansovej , Dukelská , Rovná , Slnečná , Pánska Niva , Kruhová , možno Poniklecova...). Telekom tu má veľa drevených stĺpov napustených smolou na ktorých sú uložené káble s technológiou VDSL (na ulici Šoltésova sú tieto stĺpy v zlom stave, a  v horúcom počasí z nich vyteká smola a sú prasknuté a zároveň bužírka na izolovanie týchto káblov je tiež popraskaná) .  Zároveň , na ulici Ľuda Zúbka sa nachádza  MSAN (technologická skriňa) pre VDSL technológiu a vraj do tejto skrine sú vyústené optické vlákna. Tak by som chcel navrhnúť pre telekom lacnejšie riešenie , vedenie optických káblov vzdušným vedením po hore zmienených stĺpoch. Netreba chodiť ďaleko pre príklad , optické káble od telekomu sú vedené vzduchom v Mestskej časti Šulekovo v Hlohovci. 

Zároveň , by som chcel požiadať @Mirko o emailový alebo telefonický kontakt na projektantov.

S pozdravom Peter
    • Od sisa2610
      Cca od 14.6.2021 vobec nefunguje teletext na ziadnom kanali. Tlacitko TXT predtym fungovalo na vsetkych kanaloch, ktore maju teletext, ale teraz nereaguje vobec nikde. Je chyba v set top boxe alebo v prenose signalu?