Problem s opravou pokrytia

Otázka

• 0

Zdravim mam problem, od kedy je u nas dostupna sluzba VDSL tak na mojej adrese Telekom z nezistenych pricin nechce opravit pokrytie neustale mi ponukaju maximalne 10 VDSL a susedia okolo mna maju jeden 40 hned vedla mna dom a dvaja susedia za mnou 25 pritom nemaju ani pevnu linku od Telekomu a ani dokonca internet. Uz som zakladal jedno vlakno 29 jula ale tam sa nic nevyriesilo len to ze podla stavu linky ktory mam mi sice 40 vraj nepojde ale tych 25 by mohli s kludom dat, sused tu byva 50m odo mna a ma tu 40  a ziadne problemy. Len mam take hlupe tusenie ze to robia zamerne kedze mame plny balik Telefon, Internet a Magio od nich a keby mi dali VDSL tak by som mal lacnejsie sluzby aktualne mi od 14.9 ponukaju len 15mb/s ADSL a nic ine lepsie nieje.... potom len 10 VDSL a to si myslim ze to ADSL je lepsie, normalne uvazujem ze si dam vyziadat technika za ten poplatok 39.90€ aby sem prisiel a  normalne mi to premeral lebo neexistuje aby ked mam internet od Telekomu ADSL 10 rokov som nedostal VDSL a to len 10 ked 2ja za mnou co su dalej od ustredne jak ja maju moznost rychlejsieho netu jak mam ja to je hlupost na Ntu.... uz som daval 2x poziadavku raz email a raz cez linku podpory a zakazdym zamietnute, adresa Blažovce 45(to som ja) potom 46 to je sused vedla mna, 43 a 42(to su ty co su zamnou) ustredna je na adrese Jazernica 50(Slovenska pošta)

Screenshot_2020-09-26 Speedport Entry 2i.png

Editoval/-a Daniel Staňo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravim mam problem, od kedy je u nas dostupna sluzba VDSL tak na mojej adrese Telekom z nezistenych pricin nechce opravit pokrytie neustale mi ponukaju maximalne 10 VDSL a susedia okolo mna maju jeden 40 hned vedla mna dom a dvaja susedia za mnou 25 pritom nemaju ani pevnu linku od Telekomu a ani dokonca internet. Uz som zakladal jedno vlakno 29 jula ale tam sa nic nevyriesilo len to ze podla stavu linky ktory mam mi sice 40 vraj nepojde ale tych 25 by mohli s kludom dat, sused tu byva 50m odo mna a ma tu 40  a ziadne problemy. Len mam take hlupe tusenie ze to robia zamerne kedze mame plny balik Telefon, Internet a Magio od nich a keby mi dali VDSL tak by som mal lacnejsie sluzby aktualne mi od 14.9 ponukaju len 15mb/s ADSL a nic ine lepsie nieje.... potom len 10 VDSL a to si myslim ze to ADSL je lepsie, normalne uvazujem ze si dam vyziadat technika za ten poplatok 39.90€ aby sem prisiel a  normalne mi to premeral lebo neexistuje aby ked mam internet od Telekomu ADSL 10 rokov som nedostal VDSL a to len 10 ked 2ja za mnou co su dalej od ustredne jak ja maju moznost rychlejsieho netu jak mam ja to je hlupost na Ntu.... uz som daval 2x poziadavku raz email a raz cez linku podpory a zakazdym zamietnute, adresa Blažovce 45(to som ja) potom 46 to je sused vedla mna, 43 a 42(to su ty co su zamnou) ustredna je na adrese Jazernica 50(Slovenska pošta)

Screenshot_2020-09-26 Speedport Entry 2i.png

ked som ja prechadzal z ADSL na VDSL mal som podobny utlm ale mal som profil 18400 kbps a SNR 9db.. ty mas profil 9216 kbps a snr 10db.. mas zarusene vedenie zrejme.. preto ti nechu dat VDSL 25 mbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To znamená čo? Vedenie po ulici stĺpoch musíme mať všetci rovnaké žiadne káble neťahali nové len prípojku do Jazernice, každopádne chcem to dať na poriadok

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vedenie po ktorom ide DSL je velmi nachylne na rusenie, bud vzajomne  pary medzi parmi alebo rusenie elektromagneticke.. napr rusive vplyvy od rozhlasu, el. vedenia atd. Potom vznikaju na zaciatku alebo na konci paru presluchy (FEXT alebo NEXT) a tym padom dochadza k degradacii parametrov linky najma SNR. Hodnota SNR zavisi od ultmu kabla. Inak povedane cim blizisie si k dostribucnemu bodu tym je utlm kabla nizsi a SNR vyssie a zase naopak. Pokial mate v obci natahane vedenia ktore su stare, zkorodovane tak VDSL na nich nikdydobre nepojde, lebo VDSL je ovela nachylnejsie na kvalitu linky ako ADSL.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre ale to potom nepotvrduje fakt ze sused byva 50m odo mna a ide mu 40 a mne nejde ked vedenie je rovnake... jedine co moze mat natiahnuty novy kabel od stlpa do domu a to ja zatial nemam, faktom ale je ze mam na stlpe pred domom bezdrotovy rozhlas...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre ale to potom nepotvrduje fakt ze sused byva 50m odo mna a ide mu 40 a mne nejde ked vedenie je rovnake... jedine co moze mat natiahnuty novy kabel od stlpa do domu a to ja zatial nemam, faktom ale je ze mam na stlpe pred domom bezdrotovy rozhlas...

nie je vedenie ako vedenie resp. par vodicov ako par... kazdy par ma ine parametre

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre teda uvidime co mi zisti tunajsi expert z forum zatial asi prejdem na tu 15 a ked tak casom to nejako budem riesit aby to dali dokopy, teraz ma ale napadlo ze vedenie od jeho domu k mojemu je zemou nie vzduchom...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar