Vymena "Standard" routra za Premium

Otázka

• 0

Dobry den,

nedavno nam nainstalovali optiku do bytu, a pouzivam najvyssi dostupny balicek (XL). Pri objednavke som si objednal Premium moznost routra, ale ked to technik instaloval, chybne nam nainstaloval router zo "Standard" kategorie (HG8145V5), kt. nepodporuje 5Ghz, aj ked mi povedal, ze podporuje. Chcel by som vediet ci by sa dal vymenit tento router za "premiovy", kedze "standard" pri internete Magio XL uz ani nie je v ponuke. Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Dá sa to zavolaj na linku 0800 123 456 a zadajú Ti to do systému, prípadne napíš na chat cez https://www.telekom.sk/ vpravo dole ružová ikona. Pôvodný router budeš musieť vrátiť osobne na predajňu.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Stačí ak rovno pôjdeš na hociktorú pobočku Telekomu. Taktiež som menil router za prémiový a stačilo ísť na predajňu kde som rovno vrátil starý a nový (ten prémiový) mali na predajni.

Ale je škoda, že už v základe nedávajú s podporou 5Ghz, podľa mňa to je teraz už základ, niekedy to 2,4Ghz pásmo je nanič pri vyšších rýchlostiach a zároveň čo viem tak u konkurencie býva už v základe router s 5 Ghz. Síce dať navyše 0,50€ nie je nič, ale aj tak pri internete L a XL dávať router s 5Ghz by mal byť základ podľa mňa.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od MrDawn
      LOS dióda svieti na cerveno a internet nám nefunguje 
    • Od ingrid.tomova
      Dobrý deň,
      po nejakom čase potrebujem zapnúť 5GHz WiFi pásmo na Sagemcom 5565V2. (dávnejšie som ho vypol, aby som zbytočne nerušil iné kanály).
      Lenže ako robím, tak robím, posuniem cez web rozhrania zelený posuvník enablovania 5GHz pásma, ale po pár sekundách vždy spadne nazad do DISABLED.
      Skúšal som aj reštartovať celý router, ale výsledok je ten istý. 5GHz pásmo nezapnem.
      Máte nejaké skúsenosti, čo s tým?
    • Od Jastur
      Zdravím, chcem sa vás opýtať ako urobím bridge na routri Huawei HG8245H. Chcem na wifi použiť svoj router Asus DSL-AC750.
      A ešte jedna otázka. Musím mať ten ich router? Dal by sa nahradiť vlastným optickým kedže mám optiku.
    • Od frodo1
      Ako vypnut tieto multicast packety na optike, Huawei router? SSDP a Router Solicitation? Jediny sposob na ktory som zatial prisiel je velke kladivo. A DHCPserver na tom routeri preco sa neda vypnut, ma to vzdy vyhodi von ako to vypnem. Ja mam rad vsetko staticky nastavene.
    • Od denoo9
      Kvôli čomu majú ludia na VDSL bridge mod  a dve zariadenia? Mne VDSL ide už 3 roky na  ASUS DSL-AC68U 
    • Od adreaa
      Kde je mozne u routra f@st 5655v2 zapnut funkciu Roaming assistant pre WIFI resp.  podobnu funkciu pre odpajanie zariadenia, ked je uz v slabom dosahu pokrytia WIFI