Opakovač k ZTE Speedport Entry 2i

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Mám od Telekomu k Magio internetu prenajatý router ZTE Speedport Entry 2i. Wifi internet chytám na mobil, počítač aj zariadenia smart domácnosti. Keďže niektoré časti domu nie sú pokryté wifi sieťou, použil som opakovače (repeater/range extender). Podľa návodov výrobcov som pripojil opakovače k routru, vytvoril som rozšírenú sieť, ale cez ňu sa nedá pripojiť k internetu. S mojím druhým routerom oba repeatery fungujú korektne.

Aké zmeny mám vykonať v nastaveniach routru ZTE, aby zosilňovače spolupracovali s routrom?

Vyskúšal som 2 opakovače: Xiaomi Wifi Pro Repeater a DIGOO DG-R611.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

Mám od Telekomu k Magio internetu prenajatý router ZTE Speedport Entry 2i. Wifi internet chytám na mobil, počítač aj zariadenia smart domácnosti. Keďže niektoré časti domu nie sú pokryté wifi sieťou, použil som opakovače (repeater/range extender). Podľa návodov výrobcov som pripojil opakovače k routru, vytvoril som rozšírenú sieť, ale cez ňu sa nedá pripojiť k internetu. S mojím druhým routerom oba repeatery fungujú korektne.

Aké zmeny mám vykonať v nastaveniach routru ZTE, aby zosilňovače spolupracovali s routrom?

Vyskúšal som 2 opakovače: Xiaomi Wifi Pro Repeater a DIGOO DG-R611.

v routri nemusis nastavovat nic.. staci ak nakonfigurujes Wifi extender,  extender si automaticky vyhlada dostupne wifi v tvojom okoli (scan) a ty len zvolis tu svoju a zadas rovnake heslo ako ma Wifi ktoru vysiela hlavny router. Tot vse

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

musí to fungovať.. mám doma opakovače na tomto routri a fungujú korektne... aj u viacerých som to nastavoval na tieto routre a tiež to ide.. síce väčšinou som objednával tp link opakovače.. treba skúsiť manuálne nastaviť ten opakovač... mal by po resetovaní vysielať svoju sieť... pripoj sa na neho a potom daj pripojiť k existujúcej sieti...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v routri nemusis nastavovat nic.. staci ak nakonfigurujes Wifi extender,  extender si automaticky vyhlada dostupne wifi v tvojom okoli (scan) a ty len zvolis tu svoju a zadas rovnake heslo ako ma Wifi ktoru vysiela hlavny router. Tot vse

Ďakujem za odpoveď. Toto som urobil. Raz som opakovanej sieti dal rovnaký názov ako pôvodnej, inokedy nový názov. Po nastavení opakovačov oba šírili wifi a dom som mal pokrytý, ale v sieti z nich nebol internet internet (hlásili smartfón aj laptop).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. K sieti opakovača sa dalo pripojiť, ale v nej nebol internet. Ani pri jednom opakovači. Ani kontrolka "extender" na ňom nesvietila. V inej sieti z iného routera oba fungujú bez problémov. Preto rozmýšľam, ako nastaviť router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od markov600
      Dobrý deň.
      Mám zmluvu (ADRESÁT 4088556701) a keď som ju zakladal, tak tam bola podmienka, že musím od Vás zobrať WDSL router s mesačným prenájmom 2€.
      Prešli dva roky a mám už ďalšiu (pokračujúcu) zmluvu. Chcem sa spýtať, ako je to s tým routrom, stále platím prenájom? Nemám teda nárok na nový? Starý je môj?
      Prajem príjemný deň.
      S pozdravom
      Kováč Marián
    • Od 127480208
      Dobrý deň.
      Máte v pláne v najbližšom období zriadenie Optického internetu  v obci Oslany okres Prievidza?
      Petriska
    • Od dusanlea24
      Dobrý deň, máme zariadenia ONT Echolife HG850a. Z prístroja počuť občas bzučanie /ako keby sa tam niečo točilo/ Je to normálne? 

• Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od danielfecko01
      Dobry den, je mozne pouzit router Sagemcom 5670 aj na inu optiku nez je od telekomu? Vdaka