Opakovač k ZTE Speedport Entry 2i

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Mám od Telekomu k Magio internetu prenajatý router ZTE Speedport Entry 2i. Wifi internet chytám na mobil, počítač aj zariadenia smart domácnosti. Keďže niektoré časti domu nie sú pokryté wifi sieťou, použil som opakovače (repeater/range extender). Podľa návodov výrobcov som pripojil opakovače k routru, vytvoril som rozšírenú sieť, ale cez ňu sa nedá pripojiť k internetu. S mojím druhým routerom oba repeatery fungujú korektne.

Aké zmeny mám vykonať v nastaveniach routru ZTE, aby zosilňovače spolupracovali s routrom?

Vyskúšal som 2 opakovače: Xiaomi Wifi Pro Repeater a DIGOO DG-R611.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

Mám od Telekomu k Magio internetu prenajatý router ZTE Speedport Entry 2i. Wifi internet chytám na mobil, počítač aj zariadenia smart domácnosti. Keďže niektoré časti domu nie sú pokryté wifi sieťou, použil som opakovače (repeater/range extender). Podľa návodov výrobcov som pripojil opakovače k routru, vytvoril som rozšírenú sieť, ale cez ňu sa nedá pripojiť k internetu. S mojím druhým routerom oba repeatery fungujú korektne.

Aké zmeny mám vykonať v nastaveniach routru ZTE, aby zosilňovače spolupracovali s routrom?

Vyskúšal som 2 opakovače: Xiaomi Wifi Pro Repeater a DIGOO DG-R611.

v routri nemusis nastavovat nic.. staci ak nakonfigurujes Wifi extender,  extender si automaticky vyhlada dostupne wifi v tvojom okoli (scan) a ty len zvolis tu svoju a zadas rovnake heslo ako ma Wifi ktoru vysiela hlavny router. Tot vse

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

musí to fungovať.. mám doma opakovače na tomto routri a fungujú korektne... aj u viacerých som to nastavoval na tieto routre a tiež to ide.. síce väčšinou som objednával tp link opakovače.. treba skúsiť manuálne nastaviť ten opakovač... mal by po resetovaní vysielať svoju sieť... pripoj sa na neho a potom daj pripojiť k existujúcej sieti...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v routri nemusis nastavovat nic.. staci ak nakonfigurujes Wifi extender,  extender si automaticky vyhlada dostupne wifi v tvojom okoli (scan) a ty len zvolis tu svoju a zadas rovnake heslo ako ma Wifi ktoru vysiela hlavny router. Tot vse

Ďakujem za odpoveď. Toto som urobil. Raz som opakovanej sieti dal rovnaký názov ako pôvodnej, inokedy nový názov. Po nastavení opakovačov oba šírili wifi a dom som mal pokrytý, ale v sieti z nich nebol internet internet (hlásili smartfón aj laptop).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. K sieti opakovača sa dalo pripojiť, ale v nej nebol internet. Ani pri jednom opakovači. Ani kontrolka "extender" na ňom nesvietila. V inej sieti z iného routera oba fungujú bez problémov. Preto rozmýšľam, ako nastaviť router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

daj sem jeho nastavenia WLAN a LAN resp WAN

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ingrid.tomova
      Dobrý deň,
      po nejakom čase potrebujem zapnúť 5GHz WiFi pásmo na Sagemcom 5565V2. (dávnejšie som ho vypol, aby som zbytočne nerušil iné kanály).
      Lenže ako robím, tak robím, posuniem cez web rozhrania zelený posuvník enablovania 5GHz pásma, ale po pár sekundách vždy spadne nazad do DISABLED.
      Skúšal som aj reštartovať celý router, ale výsledok je ten istý. 5GHz pásmo nezapnem.
      Máte nejaké skúsenosti, čo s tým?
    • Od Jastur
      Zdravím, chcem sa vás opýtať ako urobím bridge na routri Huawei HG8245H. Chcem na wifi použiť svoj router Asus DSL-AC750.
      A ešte jedna otázka. Musím mať ten ich router? Dal by sa nahradiť vlastným optickým kedže mám optiku.
    • Od frodo1
      Ako vypnut tieto multicast packety na optike, Huawei router? SSDP a Router Solicitation? Jediny sposob na ktory som zatial prisiel je velke kladivo. A DHCPserver na tom routeri preco sa neda vypnut, ma to vzdy vyhodi von ako to vypnem. Ja mam rad vsetko staticky nastavene.
    • Od denoo9
      Kvôli čomu majú ludia na VDSL bridge mod  a dve zariadenia? Mne VDSL ide už 3 roky na  ASUS DSL-AC68U 
    • Od adreaa
      Kde je mozne u routra f@st 5655v2 zapnut funkciu Roaming assistant pre WIFI resp.  podobnu funkciu pre odpajanie zariadenia, ked je uz v slabom dosahu pokrytia WIFI
    • Od stagee
      Zdravim, nastavil som si port forwarding na HAGu v subj. Fungoval na zaciatku OK, a prestal (bez akehokolvek zasahu). Mam nastavene aj dynamicke DNS, ale nefunguje aj priamo cez verejnu IP. Mate pls nejake hinty? Vdaka