Otázka

• 0

Dobrý deň, chcel by som sa informovať kedy sa plánuje Optický internet v obci Komjatice, nakoľko sme už pred rokom a pol vypĺňali papier a odovzdávali na obecnom úrade kto má z aktívnych zákazníkov záujem a stále sa nič nerobí.  Súčasné pripojenie VDSL je síce dobré ale súčasne môžu byť zapojené len 2 Mágio Box-y a ja by som potreboval 4 :-) 

Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

aktuálne nevidím rozpracovaný projekt. Posielam ďalej na preverenie a dám vedieť výsledok ;) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Optika je plánovaná, termín realizácie je nad 100 dní, v čase pred spustením Vás oslovia predajcovia s ponukou služieb. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uz nieco akurat kopu pri nas...a vraj internet.Tak mozno

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Optika je plánovaná, termín realizácie je nad 100 dní, v čase pred spustením Vás oslovia predajcovia s ponukou služieb. 

Ako to vyzera aktualne?Vidim vykopi po dedine pri optickom kabli,tak ze asi horizont?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Stále platí, že termín je nad 100 dní. Presnejší termín mi nebudú môcť poskytnúť ani na oddelení. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Stále platí, že termín je nad 100 dní. Presnejší termín mi nebudú môcť poskytnúť ani na oddelení. 

Aktualne na nich pozeram ako tahaju optiku na ulici...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám na mysli termín spustenia nad 100 dní, nie termín začatia prác :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v pohode.zatial mam info,ze februar

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

od skončenia prác je ešte pravidlo, že 100 dní sa čaká, taká prechodná doba, kým sa tie služby reálne začnú ponúkať. 

takže ak vy máte info o očakávanom ukončení prác február, tak objednať sa to bude dať tak v máji. 

len btw. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

od skončenia prác je ešte pravidlo, že 100 dní sa čaká, taká prechodná doba, kým sa tie služby reálne začnú ponúkať. 

takže ak vy máte info o očakávanom ukončení prác február, tak objednať sa to bude dať tak v máji. 

len btw. 

pripajat by sa mohlo v 2/2020 ak vsetko pojde ok.

Teraz tahaju trubicky a potom budu do nich fukat optiku.Dnes dali dakych 600 meteov trubiciek,co viem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na aký dátum plánujete zriadenie optického internetu na ulici Gardom, Veľký Šariš?

Ďakujem

Jakub

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na aký dátum plánujete zriadenie optického internetu na ulici Gardom, Veľký Šariš?

Ďakujem

Jakub

vela ulic je momentalne z danej lokality rozbudovanych...tuto ulicu som v zozname vsak zatial nenasiel :) je dost pravdepodobne ze casom sa optika dostane aj k vam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak ide sa robit cela obec?Ci iba hlavny tah?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Filip1758
      Dobrý deň prajem.prosím vás na Adrese: Dunajská Lužná Pekárenská 24 Optiku máme ale niet toho človeka čo by to spustil vraj to "asi" nemáte papierovo vybavené a tak sa nevieme pohnúť... tak je tam zatiaľ prístupné ADSL nepísal by som keby to netrvalo uz príliš dlho (rok)možno je to fakt len banalita.. fungovali by sme na optike.Za odpoveď vopred ďakujem
    • Od david05
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či je plánované zavedenie optického internetu v meste Turzovka, ďakujem za odpoveď. 
    • Od peter8514
      Dobrý deň prajem , 
      @MirkoAsi v Januári tohto roka ste odpovedali @Tomasoo že výstavba optického internetu v mestskej časti Hlohovca Nová Štvrť  (Martina Benku, Československej armády, Petra Jilemnického, Mierová, Arpáda Felcána, 9.mája, Fraňa Kráľa, Gorkého, Kamenohorská, Veterná, Karpatská, Inovecká, J.A.Gagarina (Gagarinova), Gáborská, Ružová, Františka Lipku) sa má začať do 100 dní . 100 dní už ubehlo , mesto + občania majú záujem o optický internet a dokonca mesto znížilo poplatky pre operátorov za zriadenie  vecného bremena. Tak by som sa chcel spýtať že kde je problém s výstavbou ? Zároveň by som sa chcel spýtať že kedy by sa teoreticky začala výstavba v mestskej časti Peter  (Šoltésova , Svatopeterská , Čulenova , Ľuda Zúbka , Vážska , Timravy , možno Hviezdoslavova , Cisárka , Terézie Vansovej , Dukelská , Rovná , Slnečná , Pánska Niva , Kruhová , možno Poniklecova...). Telekom tu má veľa drevených stĺpov napustených smolou na ktorých sú uložené káble s technológiou VDSL (na ulici Šoltésova sú tieto stĺpy v zlom stave, a  v horúcom počasí z nich vyteká smola a sú prasknuté a zároveň bužírka na izolovanie týchto káblov je tiež popraskaná) .  Zároveň , na ulici Ľuda Zúbka sa nachádza  MSAN (technologická skriňa) pre VDSL technológiu a vraj do tejto skrine sú vyústené optické vlákna. Tak by som chcel navrhnúť pre telekom lacnejšie riešenie , vedenie optických káblov vzdušným vedením po hore zmienených stĺpoch. Netreba chodiť ďaleko pre príklad , optické káble od telekomu sú vedené vzduchom v Mestskej časti Šulekovo v Hlohovci. 

Zároveň , by som chcel požiadať @Mirko o emailový alebo telefonický kontakt na projektantov.

S pozdravom Peter
    • Od franci012
      Dobrý deň prajem
      Tento rok na jar mala byť realizovaná výstavba optickej siete v obci Voderady no zatiaľ sa nedeje nič. Písal som aj na obecný úrad a oni mi odpísali že sa mám informovať u vás nakoľko oni vedia že mala byť realizovaná ale nevedia prečo sa nezačala výstavba.
      ďakujem pekne za odpoveď
    • Od Lucka
      Ahojte
      po mimoriadne úspešnom roku 2020 s viac ako 120-tisíc novými prípojkami pokračuje Telekom v nasadzovaní optiky do nových lokalít aj v roku 2021. Budovanie s novými lokalitami do desiatok tisíc nových domácností prebiehalo dokonca aj počas oboch veľkých vĺn pandémie.
      Za posledné týždne a mesiace sme priniesli optickú sieť napríklad do týchto lokalít: Bajany, Borčice, Čaňa, Dargov, Hrabovec nad Laborcom, Jablonec (okr. Pezinok), Jablonov (okr. Levoča), Kočovce, Kováčová, Nižný Kručov, Plešivec, Radvaň nad Laborcom, Somotor, Stupné, Telince, Teriakovce, Trsťany, Volica, Závadka (okr. Michalovce). Optika pribúda priebežne aj v ďalších lokalitách.
      Slovak Telekom dosiahol s pokrývaním vlastnou optickou sieťou hranicu 790-tisíc domácností na Slovensku a bude v jej výstavbe pokračovať aj v ďalších mesiacoch.
      Nájde sa tu niekto z týchto "najnovších" lokalít? Podeľte sa o svoje skúsenosti s internetom od Telekomu
      prajem príjemný deň
      Lucka 
    • Od Miroslav Burdych
      Dobrý deň,
      prosím o preverenie štádia projektu optického internetu v lokalte Bratislava, Devínska Nová Ves, Pieskovcová ulica.
      Pred rokom ste poskytli informáciu, že sa rieši projektová dokumentácia vo vlákne https://forum.telekom.sk/topic/21417/#comment-58096
      Aký je aktuálny stav? 
      kedy bude realizovaný vysokorýchlostný internet aj vtejto časti Devínskej Novej Vsi?  

S pozdravom
      Miroslav Burdych