Magio internet Bottova Stupava

Otázka

• 0

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať ohľadom dostupnosti internetu s vyššou rýchlosťou ako je aktuálny ADSL, alebo LTE internet. Plánuje sa niekedy na tejto ulici optika? Pripadne aspoň VDSL pripojenie? Na ulici boli montované nové dodatočné stĺpy vedenia, nejedná sa o optické káble, vedené vzduchom? Za odpoveď vopred  ďakujem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Tak hlavne, že sa to plánuje. Treba to nejak dopredu v Telekome hlásiť, aby tie plánované prípojky boli aj pred naším domom, lebo podla tej mapy je to tesne vedľa :) ? Keď som už skôr volal na info linku, tak mi spomínali, že na mojej adrese nevidia nič plánovane.

Pred zacatim vystavby by si mal do schranky obdrzat suhlas s vystavbou a zavedenim optickeho vlakna na tvoju adresu. V tomto dokumente si vyberas moznost kam chces optiku zaviezt (pred dom, na fasadu, az do domu...). Ak si toto neobdrzal je dost mozne ze na tvojej adrese nic nebude :D mapa pokrytia byva len informativna a nemusi zodpovedat skutocnosti. Mozes zajst na miestny urad a poprosit ci mozes nahliadnut do projektu ci aj tvoja adresa je tam zahrnuta.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Podľa stránky https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia vidím, že je tam plánované pokrytie Optika (950Mbit/s) do 100 dni, len neviem kedy toto obdobie začína.

Screenshot 2020-09-17 at 13.16.18.png

ked do 3 mesiacov.. tak november, december ukoncenie vystavby....uvedenie do prevadzky asi este o cosi dlhsie asi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak hlavne, že sa to plánuje. Treba to nejak dopredu v Telekome hlásiť, aby tie plánované prípojky boli aj pred naším domom, lebo podla tej mapy je to tesne vedľa :) ? Keď som už skôr volal na info linku, tak mi spomínali, že na mojej adrese nevidia nič plánovane.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od peto_6
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
    • Od aya4
      dobry den prosim vas chcela by som sa informovat uz nejaku chvilu je na mape planovaneho pokrytia partizanska ulica v sali... aj prace vyzeraju ze skoncili... viete mi prosim povedat kedy by mal byt opticky internet na tejto ulici spusteny? dakujem pekne za odpoved
    • Od Jan2225
      Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať či sa plánuje optika v obci Slivník (okres Trebišov). Ďakujem
    • Od FordosP
      Dobrý deň,
      mal by som záujem o optický internet v Kolárove na Komárňanskej ulici.
      Optika tu je zavedená napr. na Komárňanskej 1,2,3,4, 6, 7,...10...36, ale na Komárňanskej č. 5 dajak chýba, neviem prečo. 
      Hľadám odpoveď aj riešenie, prečo náš dom nie je pripojený. 
      Boli tu z Nitry pred Veľkou nocou, aby sa ľudia napojili na ten internet, aj u mňa boli, dal som osobné údaje atď. a potom zistili, že dom nie je pripojený.
      Povedali mi, že po Veľkej noci to bude cca. 2 týždne, odvtedy nič. Škoda, že mi nepovedali, že po ktorej Veľkej noci to bude...
      Za odpoveď a možné riešenia Vám vopred ďakujem. 
      S pozdravom
      Patrik F.

• Od Bushman255
      Dobrý deň,
      pred vyše rokom som písal ohľadom optického internetu v Demänovej, ktorý sa mal realizovať. Odvtedy sa nič nepohlo, v exceli sa nič nenachádza a žiadne ďalšie informácie neboli zverejnené. Je to niekde vysvetlené, prečo je to tak, alebo z toho proste nič nebude a môžeme len dúfať, že niekedy v budúcnosti bude dostupný internet, ktorý sa aspoň podobá na niečo z 21. storočia. Ďakujem za odpoveď.
    • Od ComfyKozy
      Dobrý deň,  ešte v marci tohto roku ste mi písali, že v Prešove na ulici Pod Táborom bude optický internet do 31.10.2021. Zatiaľ tam neprebiehajú žiadne práce. Tak sa chcem znova opýtať, kedy sa plánuje realizácia optického internetu na ulici Pod Táborom v Prešove?
      Ďakujem