eternet kabel

Otázka

• 0

Vazene forum,

na 123777 mi bolo povedane nedosahujem ocakavane rychlosti na Magio internete L lebo stary kabel. Vymenia mi ho v Telekome

alebo ho kupim

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Málo informácií, o aký typ internetu sa jedná? DSL či optika? 

Kábel si treba kúpiť sám, nestojí to veľa.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

optika. Kde kupit?

Dakujem

kdekoľvek kde predávajú elektroniku. 
aby bol CAT 5e alebo CAT 6.

CAT 5 má pri nízku priepustnosť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj cat5 zvladne gigabit ak budu zapojene vsetky 4 pary. Zaujmalo by ma aky mas kabel teraz, ked ti na 123777 povedali ze mas stary kabel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som zmateny, vecer som bol v tom, ze kabel, ktory som zisksl pri zriadeni sluzby pred desiatimi rokmi, je stary,ma len styri zilky, ale dnes,  za denneho svetla, som zistil, ze ich je osem a ked som zmeral, tak hodnoty boli odpovedajuce optickemu L inernetu. Pricom laptop hlasi ziadny internet.

Jedna vec je ista ten kabel nie je v poriadku.Treba ho rozne polohovat aby bolo spojenie:|

Dakujem za rady, uz viem na com som

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Niekedy davno sa robili patch kable s RJ45 konektormi (alebo aspon niektory vyrobcovia (najskor nejaky  cinania)) a boli tam zapojene len 2 pary drotov a to na pinoch 1,2,3 a 6 co realne staci na 100 Mbps. Ak su zapojene aj zvysne pary, tak podla standardu je to pre 1000 Mbps 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od optikamno
      Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy je v pláne už dať optický internet do dediny Michal na Ostrove v Trnavskom kraji. Nerozumiem že všetky okolité dediny majú optický internet ale tu stále nie je. Dokonca malá dedina Mierovo má optiku ale tu stále nič. Bol by som rád milý Telekom keby ste vedeli odpovedať.
    • Od Robertt78
      Dobrý deň, 
      Vedel by niekto poradiť, kde by som sa mohol dopátrať ku nejakému kontaktu (asi z Telecomu), kde by mi vedeli povedať termín už naplánovanovaného aj schváleného projektu dokončenia optickej sieťe v konkrétnej dedine (okolie Trnavy).
      U nás na OU, majú "územné rozhodnutie o umiestnení stavby", ale nevedia termín realizácie, pretože to rieši priamo Telecom. V rozhodnutí je síce kontakt na pani, ktorá ho vypracovávala, ale ani ona nevie termín realizácie (rozhodnutie má platnosť 3 roky). Na telefonickej zákaznickej linke telecomu taktiež nemajú takéto informácie Priamo na pobočke Telecomu tiež nevedia poradiť. Presnejší termín by som potreboval vedieť z dovodu mojej plánovanej rekonštrukcie parkoviska pred domom. Keďže trasa optiky prechádza cez budúce parkovisko, rád by som nejako zosúladil moje výkopové práce s tými plánovanými od Telecomu.
      Vie niekto poradiť, kam by sa dalo zavolať ohľadom bližšieho termínu?

ďakujem.
      R.
    • Od trungeladam
      Dobrý deň , chcel by som sa spýtať že kedy bude optický internet vo Viničnom na ulici Lipová . Podľa zmluvy ktorú sme podpisovali bol naplánovaný na rok 2021 ale nič sa neudialo . Za skorú odpoveď ďakujem . 
    • Od Bushman255
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ohľadom plánovaného pokrytia v mestskej časti Demänová, ktorá spadá pod mesto Liptovský Mikuláš. Rovnakú otázku som sa pýtal približne pol roka dozadu, tak by som rád počul, že sa niečo od vtedy zmenilo. V mojom prípade by šlo o adresu Odbojárska 100. Ďakujem za akékoľvek informácie.
    • Od raidermantv
      Dobrý deň,
      mohol by som poprosiť o preverenie stavu realizácie optickej siete v obci Terany.
      Ďakujem!
    • Od Danccion
      Dobrý deň,
      rád by som sa informoval o predpokladanom termíne pre pripojenie Bánovej - Žilina na optické vlákno.
      Viem, že sa táto téma rieši od 2019 no stále nemáme nové správy. Jedná sa mi konkrétne o ulicu Osvety. 
      Ďakujem